OPINION

Поразка Московії — неминучий наслідок ідеології брехні

25 квітня, 2025 п'ятниця
16:04

Одна з особливостей ментальності московитського населення — некритичне ставлення до неправдивої інформації

Зміст

Це постійно використовують різні московитські влади, формуючи неправдиві суспільні стереотипи та спрямовуючи населення на здійснення своїх планів неправдивими ідеологічними положеннями. 

Одне з таких положень полягає в тому, що нібито більшість людей, які мешкають на території України, є частиною того, що московитська влада вважає своїм народом. Відповідно до цього ментальність українців мала б бути такою ж, як ментальність московитів.

Одна з рис московитської ментальності — непереборний вплив страху на спрямування діяльності, зокрема, спричинення ним відмови від потужного і тривалого опору авторитарній владі. 

Нав'язуючи московитському населенню стереотип ідентичності між населенням Московії та більшістю населення України, який спрямовує московитів на захоплення України, та виправдовуючи ним перед світом агресію Московії проти України, московитські правителі самі повірили в цей стереотип. Тому навіювання страху стало основним засобом московитської агресії, який мав би впокорити населення України. 

Читайте також: Не втрачаймо віри. План Бога — наша перемога

Проте українці зовсім інші. Їхня реакція на жорстокі дії, що мали б спричинити страх, цілком протилежна — в них різко посилюється прагнення справедливості та припинення злочинних дій. Причому таке прагнення домінує на всій території України — від Чернігівщини до Криму, від Луганщини до Закарпаття. Отже, те, що за планами московитських очільників мало б викликати покору, викликає великий спротив. 

Це проявлялося упродовж всієї історії українсько-московитських стосунків. Зокрема, в безнадійній ситуації під час завершення Другої світової війни українські патріотичні сили передавали своїм нащадкам не впокорення неминучому поневоленню задля виживання, а ідеї звільнення від московитського імперіалізму та відновлення історичної справедливості. Це, зрештою, й привело до розвалу Московитської комуністичної імперії в 1991 році. 

Відразу після Другої світової війни світ не міг підтримати боротьби українського народу проти московитських імперіалістів, оскільки комуністична Московія була серед держав-переможниць у війні і вони не могли переконливо спростувати значного перебільшення її вкладу в цю перемогу. 

Зараз ситуація цілком інша. Цивілізований світ не має достатніх підстав для виправдання злочинів московитів проти українського народу і невтручання в їхні дії, тим більше, що ці дії мали б продовжитися проти нього самого. 

Чим страшніші злочини московитських агресорів, тим більший спротив українського народу. І чим більший цей спротив, тим більша підтримка України у світі. Так що перемога України неминуча. 

Спеціально для Еспресо

Про автора. Петро Жук, керівник Центру з інформаційних проблем територій.

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+14.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.25
    Купівля 41.25
    Продаж 41.78
  • EUR
    Купівля 46.31
    Продаж 47.06
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
20 травня
09:00
Андрій Сибіга
Сибіга вирушив до Брюсселю для участі в засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС
08:58
Анатолій Шарій
"Зеленський подарував Папі Римському ікону зі своїм зображенням": пропагандист Шарій поширює новий фейк
08:40
Літак JetBlue, США
Верховний суд США дозволив Трампу позбавити статусу тимчасового захисту 350 тис. венесуельців
08:38
Ексклюзив
Анатолій Храпчинський
Українські інженери розробляють технології, які допоможуть зенітним дронам перехоплювати повітряні цілі ворога, - авіаексперт Храпчинський
08:27
Оновлено
РФ атакувала Україну дронами: у Херсоні вдарили по маршрутці, на Дніпровщині пошкоджено підприємство
08:12
Оновлено
ЗСУ, БПЛА
Минулої доби на фронті сталося 177 боїв: Сили оборони зупинили 72 атаки РФ на Покровському напрямку
08:07
OPINION
Заяви Трампа: убогість мислення прирікає на поразку
07:56
В Україні запрацювала система єІнспектор - цифровий механізм перевірки комерційного транспорту
07:54
українські біатлоністки після тріумфу у Сочі, Олімпіада-2014
"Путін нагороджував усіх переможців ОІ-2014, але до нас не приїхав": олімпійська чемпіонка з України пригадала тріумф у Сочі
07:52
Іран
Іран пригрозив вийти з ядерних переговорів, якщо США вимагатимуть нульового збагачення урану
07:42
БМП. вбиті росіяни
РФ втратила понад 975 тис. окупантів за час вторгнення в Україну
06:43
Дональд Трамп і Джо Байден
Трамп: хтось приховує факти щодо діагнозу раку простати у Байдена
06:26
Оновлено
На фото: Ракетоносій РФ "Буян-М"
РФ завела ракетоносії з Чорного моря до пунктів базування
06:22
Дмитро Пєсков
"Увесь диявол криється в деталях": у Кремлі висловились про меморандум з Україною щодо "врегулювання війни"
06:08
Олександр Ширшин
Заява командира батальйону з 47-ї бригади "Магура" Ширшина: нардеп Федієнко розповів, що військового запросять на слухання в комітет і ТСК
04:09
Дональд Трамп
Потрібен час, щоб зрозуміти, чи достатньо зусиль докладає Україна для припинення вогню, - Трамп
03:33
Міноборони, мобілізація, Резерв+, Оберіг
У Резерв+ оновили безпековий сертифікат: для коректної роботи застосунку його потрібно оновити
02:21
землетрус
У Греції оголосили надзвичайний стан через серію землетрусів
01:50
єврейська громада україни
Британія, Канада і Франція пригрозили Ізраїлю санкціями через новий наступ в Газі
00:54
Дональд Трамп
Трамп попередив, що вийде з переговорів між Україною та РФ, якщо не побачить прогресу
00:28
Оновлено
на фото Володимир Зеленський
Зеленський пояснив, чому обмін з Росією у форматі 1000 на 1000 стосуватиметься лише військовополонених
2025, понедiлок
19 травня
23:44
фейк, розсилка
ЦПД попередив про появу фейкових акаунтів Зеленського, Єрмака та Малюка в telegram
23:27
Айдос Садиков
Казахстан відмовив Україні у допиті підозрюваних у вбивстві опозиціонера Садикова в Києві
22:26
Оновлено
Трамп Зеленський
"Розглядається зустріч з РФ на високому рівні": Зеленський розповів, про що говорив з Трампом до та після його спілкування з Путіним
22:23
росія, санкції
Європейські лідери пообіцяли посилити тиск на РФ після телефонної розмови Трампа з Путіним
22:15
Ексклюзив
Путін та Трамп на російських сувенірах
Путін кинув кістку Трампу: Шульга проаналізував телефонну розмову лідерів США та РФ
21:48
Ексклюзив
ЗСУ
Треба стискати систему рішень і масштабувати технології, - офіцер ЗСУ Кишкар про ситуацію на фронті
21:25
Кір Стармер
Підпал будинку Стармера: британська поліція затримала третього підозрюваного
21:06
Оновлено
трамп путін
Трамп після розмови з Путіним: "Росія та Україна негайно розпочнуть переговори щодо припинення вогню і війни"
20:35
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Чому не відбувся запуск російської міжконтинентальної балістичної ракети "Ярс". Колонка Сергія Згурця
20:23
Огляд
Тріумф проєвропейського курсу над популізмом: хто такий новий президент Румунії Нікушор Дан
20:03
OPINION
Якби ми переймалися ЗСУ так, як сваримося про Алхім...
20:00
Ексклюзив
вибори у Польщі
Перед другим туром виборів у Польщі головними темами будуть безпека та роль країни в ЄС, - політоглядачка Попович
19:46
тюрма
Воювали на Донеччині проти України: трьох зрадників засудили до 15 років
19:02
Допомагатиме знаходити послуги: у Дії запустять ШІ-асистента
18:57
Apple iPhone 15
У Росії оштрафували Apple за "пропаганду ЛГБТ"
18:56
полк Калиновського
У Білорусі оголосили в розшук 125 людей, пов’язаних із полком Калиновського
18:47
Аналітика
Основний бойовий танк M1A1 Abrams австралійської армії
Австралія передає Україні танки Abrams без зеленого світла США
18:23
Інтерв’ю
випускники-іноземці
Що вивчають в Україні студенти зі США та чому нам варто боротися за можливість навчати іноземців. Розмова з ректором Тернопільського медуніверситету Михайлом Кордою
18:23
Покровськ
У Покровську залишаються 1915 людей, - МВС
Більше новин