Полтавський ГЗК оприлюднив відповідь на повідомлення Бюро економічної безпеки про вручення підозри голові комбінату

Полтавський ГЗК підтверджує, що голові правління було вручено підозру, але вважає, що звинувачення Бюро економічної безпеки є безпідставними, а вручена підозра необґрунтована

Інформація про те, що голові правління Полтавського ГЗК вручено підозру, була опублікована сьогодні, 3 листопада, на офіційній сторінці Бюро економічної безпеки.

Голову правління підозрюють в тому, що він нібито вносив неправдиві відомості в офіційні документи підприємства, зокрема щодо нарахування плати за користування надрами родовища залізних руд, що призвело до ухилення від сплати до держбюджету рентних платежів за користування надрами родовища залізних руд на суму близько 2 млрд грн.   

Полтавський ГЗК підтверджує, що голові правління було вручено підозру.

"Вважаємо, що звинувачення Бюро економічної безпеки є безпідставними, а вручена підозра необґрунтована та не підтверджується належними доказами", - коментують на підприємстві.

Адвокати Полтавського ГЗК готують докази та заперечення для суду щодо безпідставності підозри і зазначають, що на цей момент не існує жодних узгоджених податкових зобов’язань, які не сплатило підприємство. Прийняті  відносно підприємства податкові повідомлення-рішення оскаржені до суду. 

"Полтавський ГЗК розраховує та сплачує податок на ренту відповідно до чинного законодавства та судової практики, а також в аналогічний спосіб, як це здійснюють інші гірничодобувні компанії. Отже, його посадові особи не можуть бути притягнуті до відповідальності за нібито ухилення від їх сплати.  Хочемо зазначити, що з лютого 2023 року за цими ж звинуваченнями триває безрезультатне переслідування іншого представника топменеджменту Полтавського ГЗК. Під час досудового розслідування слідству не вдається довести вину підозрюваного, адже склад злочину відсутній. 

Протягом 2023 року ПрАТ "Полтавський ГЗК" та інші підприємства Ferrexpo в Україні, а також представники менеджменту цих підприємств зазнають необґрунтованого тиску з боку різних правоохоронних органів. 

Подібні дії ми вважаємо такими, що шкодять економіці регіону та держави й негативно впливають на інвестиційну привабливість України. Крім того, від неправомірного тиску державних органів на підприємство страждають працівники підприємств та жителі громади, у якій працює комбінат. Наприклад, через суддівську помилку під час блокування рахунків підприємства, яке було ухвалено Шевченківським районним судом міста Києва у лютому 2023 року, підприємство протягом двох тижнів не могло здійснити виплату заробітних плат і бонусів для 6 тисяч працівників підприємства.

Наголошуємо, що Полтавський ГЗК відкрито співпрацює зі слідчими органами й на їхню вимогу добровільно передає всі документи згідно з запитами.   

Ми вважаємо, що ця та інші справи проти підприємства, які були ініційовані протягом останнього року, є спробою дестабілізувати роботу великого роботодавця та інвестора в українську економіку. Такі дії сприяють зростанню суспільної напруги на Полтавщині й дестабілізують економічну ситуацію в регіоні", - йдеться у відповіді Полтавського ГЗК на повідомлення БЕБ .