Проєкт Via Carpatia значно ефективніший, аніж інші відомі фестивалі, – начальниця проєктного відділу УКФ Тетяна Лишневець
За чотири роки діяльності Український культурний фонд профінансував культурно-мистецьких проєктів на $100 млн
Про це на форумі "Via Carpatia" під час дискусійної панелі " Хребет культурної незалежності. Розвиток та фінансування культури, інституції та ресурси" заявила начальниця проєктного відділу Українського культурного фонду Тетяна Лишневець, повідомляє "Еспресо.Захід".
"Без зайвої скромності, але з абсолютною впевненістю скажу, що Український культурний фонд – це найкраще, що відбулося в українській культурі в роки незалежності. Завдяки правильним законодавчим ініціативам 2017 року утворилася державна інституція, яка стала державним стратегічним інструментом із втілення культурного продукту. Саме УКФ почав формувати державну культурну політику. Ми відновили довіру людей до державних інституцій. Щоправда, за останні місяці, дещо її втратили", – сказала Тетяна Лишневець.
За її словами, протягом цих років УКФ профінансував і став партнером 1,5 тис. культурно-мистецьких проєктів із загальною вартістю понад 2,5 млрд грн. Тобто за чотири роки існування УКФ із державного бюджету було виділено 100 млн доларів на ініціативи культури.
"УКФ – це інституція нового типу, це платформа для можливостей. Якщо 2018 році було підтримано 83 проєкти, то вже 2021-го маємо 600. За ці чотири роки загальна кількість заявок – це близько 10 тисяч", – відзначила Тетяна Лишневець.
Також начальниця проєктного відділу Українського культурного фонду зауважила, що проєкт "Via Carpatia" значно ефективніший, аніж інші відомі фестивалі.
"Дуже радію, коли є такі проєкти, як у Криворівні. Нехай мене пробачить концертна індустрія, але Via Carpatia куди ефективніший, ніж Atlas Weekend у Буковелі чи в Києві. Тут ми говоримо з людьми та творимо культуру. Бачимо, як розвивається село і стимулюємо розвиток української культури", – сказала Тетяна Лишневець.
Читайте також: "До Майдану не було цілісного погляду на те, як має розвиватися українська культура", – Микола Княжицький
Додамо, що учасники дискусійної панелі "Хребет культурної незалежності. Розвиток та фінансування культури, інституції та ресурси" обговорюють такі теми: нові практики культурної політики в незалежній Україні, роль культурних інституцій, становлення культурних інституцій в Україні, їхній вплив на формування української ідентичності, а також засадничі принципи існування культурних інституцій в світі, вплив меценатства на розвиток культури.
- Нагадаємо, 25-27 червня 2021 року в Криворівні та Верховині Івано-Франківської області триває форум "Via Carpatia".
- Урочисте відкриття відбулося 25 червня у Верховині.
- Форум стартував із вручення премії Станіслава Вінценза "За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів". Її лауреатом цього року став Петро Рихло – український літературознавець, есеїст, перекладач, член Українського ПЕН-Центру.
- "Via Carpatia" відбувається вже вчетверте, цьогоріч – під гаслом "Капітал свободи: 30 років культурної незалежності". Його ініціатор – народний депутат України, голова підкомітету з питань культурної політики Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микола Княжицький.
- Організаторами Форуму виступили ГО "Верховина – квітка Карпат", ГО "Всеукраїнський демократичний форум", телеканал Еспресо, Верховинська селищна рада. Захід відбувається за підтримки Українського культурного фонду та Українського інституту книги.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе