Огляд

Путін готує Росію до "вічної війни", РФ імпортує з Китаю компоненти для бронежилетів, українські біженці не поспішають повертатися з Польщі. Світові ЗМІ про Україну 28 березня

Юрій Мартинович
28 березня, 2023 вiвторок
21:44

У фокусі міжнародних видань були тортури та безлад на українській атомній станції, яка під контролем росіян, як у зруйнованому війною Лимані українці живуть під землею кілька місяців після звільнення, як вдалося США замінити Росію на ринку ЄС, колишнього найбільшого постачальника сирої нафти в Європу

Про це і не тільки світові ЗМІ писали 28 березня:

The New York Times:

Американські журналісти The New York Times написали про тортури та безлад на українській атомній станції, яка під контролем росіян. Колишній директор найбільшого в Європі атомного об’єкта описує знущання над українськими працівниками та недбалість росіян, які взяли під контроль станцію. На той момент, коли російські солдати накинули йому на голову мішок і змусили записати неправдиву відеозапис про умови на найбільшому в Європі атомному об’єкті, Ігор Мурашов уже встиг побачити хаос на заводі, щоб бути глибоко стурбованим.

46-річного пана Мурашова, колишній генеральний директор Запорізької атомної електростанції, зараз немає на станції, його видворили з окупованої Росією території в жовтні. За словами українських чиновників і міжнародних спостерігачів, за останні місяці ситуація на ЗАЕС лише погіршилася.

Також у The New York Times написали про батька 13-річної російської дівчинки, який був засуджений місцевим судом у Росії у вівторок за "дискредитацію російських збройних сил" і засуджений до двох років позбавлення волі, наслідком чого буде втрата опіки над донькою.

Але батько-одинак Олексій Москальов не дочекався вироку: він утік з-під домашнього арешту, повідомила місцевим ЗМІ прес-секретар суду в місті Єфремові, що в 150 милях на південь від Москви.

Справа 54-річного пана Москальова, чия донька Марія перебувала в державному дитячому будинку після його арешту цього місяця, привернула широку увагу через жахливу перспективу довготривалої розлуки для батька та дитини. Правозахисники кажуть, що це також представляє новий рівень репресій у країні, де протести фактично заборонені, цензура є сильною, а репресії, здається, загострюються щотижня.

Politico:

Журналісти Politico написали про китайські бронежилети на російських солдатах. На фотографіях на eBay та інших сайтах зображені російські бронежилети, які, за словами українців, знайшли на передовій. Російський виробник бронежилетів імпортує китайські компоненти для своїх бронежилетів — деякі з них використовуються на полі бою в Україні, згідно з даними торгівлі, фотографіями та свідченнями українців, які стверджують, що знайшли бронежилети на передовій.

У 2022 році кілька китайських компаній, у тому числі одна, пов’язана з урядом у Пекіні, надіслали деталі для виробництва бронежилетів Klass, російському виробнику бронежилетів, який має зв’язки з національною гвардією та правоохоронними органами країни, згідно з даними митниці та торгівлі, отриманими POLITICO від Import Genius, агрегатора митних даних.

Бронежилети виробництва компанії використовуються російськими військами в Україні, судячи з опублікованих в мережі фото і відео, а українці, які продають бронежилети на eBay, кажуть, що взяли їх з поля бою.

Хоча незрозуміло, чи широко російські військові використовують бронежилети Klass, це перше підтвердження того, що захисні засоби китайського виробництва використовуються російськими солдатами в Україні.

Також у Politico написали, що декілька дипломатів і офіційних осіб ЄС звинувачують Таллінн у тому, що він ігнорує кошти ЄС, призначені для повернення зброї, надісланої Києву. Союзники Естонії в ЄС ставлять під сумнів розрахунки балтійської країни щодо відшкодування зброї, яку вона надсилає Україні, припускаючи, що рахунок Таллінна значно випереджає аналоги, оскільки він використовує кошти ЄС для значного оновлення своєї армії через схему повернення коштів.

Естонія наполягає на тому, що її претензії щодо нової зброї відповідають правилам заміни життєво важливого комплекту і просто відображають її величезний внесок у війну, але її критики відзначають, що схема відшкодування ЄС зазнає серйозних навантажень, якби кожна країна, особливо більша, використовувала таку ж методологію бухгалтерського обліку, як у Таллінні. Хоча Литва та Латвія також зробили подібні внески в Україну — на суму близько 400 мільйонів євро або більше — їхні вимоги до фонду на тих же умовах, що й Естонія, набагато менші.

The Washington Post:

У The Washington Post написали, як у зруйнованому війною Лимані українці живуть під землею кілька місяців після звільнення. До того, як це місто було окуповано російськими солдатами, а будівлі розсипалися на руїни та попіл під дощем сталі та вогню, люди жили в будинках, відомих як "трикутник".

Бабусі сиділи на лавочках і милувалися своїми онуками на подвір’ї, а жителі возили овочі з невеликого, але щедрого громадського городу, навіть коли росіяни наближалися до цього маленького міста на сході Донецької області.

Це життя розпалося на частини минулої весни, 25 квітня, коли ракета чи бомба впала з неба й приземлилася біля спортивного залу, вибивши вікна та залишивши величезний кратер.

Діти відвідують онлайн-заняття при електричному світлі. Дорослі дивляться кожну новину про бойові дії України на маленьких телевізорах. Домашні тварини нишпорять у маленьких клітках, пристосовуючись, як і їхні господарі, до гібридного життя, переважно в темряві. Коли мешканець виходить, одне вухо налаштоване на звуки наближення весни, інше прислухається до ознак того, що росіяни знову можуть наближатися.

The Guardian:

У The Guardian написали про те, що президент Володимир Путін готує Росію до "вічної війни" із Заходом, оскільки вторгнення в Україну зупиняється. Російському президенту вдалося згуртувати людей навколо прапора розмовами про боротьбу за національне виживання.

Також у The Guardian написали про те, що німецькі танки Leopard 2 вже в Україні. Вісімнадцять німецьких машин передано ЗСУ. Міністерство оборони Німеччини підтвердило, що в Україну прибула довгоочікувана партія Німеччини з 18 бойових танків Leopard 2.

Після кількох місяців ухилянь уряд Німеччини оголосив наприкінці січня, що надасть Києву найсучасніші бойові машини в рамках угоди, згідно з якою кілька країн ЄС візьмуть участь у постачанні двох батальйонів Leopard 2 і 31 американського.

Берлін обіцяв 14 машин, але збільшив їх до 18, щоб поповнити чисельність українського батальйону, Португалія надасть три танки, а Швеція – 10. Польща надала Україні батальйон старішої моделі Leopard 2 A4.

CNN:

У CNN написали про те, що США замінили Росію як найбільшого постачальника сирої нафти в Європу. У грудні 18% імпорту сирої нафти в ЄС надійшло з Америки, повідомило у вівторок бюро даних ЄС Євростат. Це великий поворот. За даними Євростату, донедавна Росія була головним постачальником сирої нафти в ЄС, на неї припадало 31% загального імпорту до кінця січня 2022 року. Але вторгнення Москви в Україну в лютому минулого року призвело до потрясіння в енергопостачанні Європи. Країни ЄС скоротили імпорт російських енергоносіїв, а блок запровадив санкції на експорт нафти та вугілля з країни.

У грудні Європейський Союз заборонив імпорт російської морської нафти та ввів обмеження ціни, що забороняє вантажовідправникам, страховим брокерам та іншим компаніям надавати свої послуги, якщо нафта купується дорожче 60 доларів за барель.

Також у CNN написали про участь російських і білоруських спортсменів в Олімпійських іграх. Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах захищає плани допустити російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань.

"Перш за все, що, мабуть, найважливіше, що змінилося, це те, що участь спортсменів з російськими та білоруськими паспортами в змаганнях і в міжнародних змаганнях працює", — сказав Бах у вівторок, на початку триденного засідання Виконкому МОК щодо обговорення солідарності з Україною, санкцій проти Росії та Білорусі та статусу спортсменів цих країн.

На прес-конференції МОК у Лозанні, Швейцарія, Бах також сказав, що "Виконавча рада повторює, що участь спортсменів з російським або білоруським паспортом на Олімпійських іграх у Парижі 2024 року не розглядалася ні під час консультацій, ні під час сьогоднішніх обговорень".

BBC:

Журналісти BBC написали про Євробачення, як артисти Великої Британії та України об’єднали зусилля у складі ЄвроФестивалю. Зазвичай переможці влаштовують шоу наступного року, але після російського вторгнення було визнано занадто небезпечним проводити щорічну телевізійну феєрію в Україні цього року. Вшанування Євробачення, постапокаліптичноа опера та колишні переможці Євробачення стануть частиною культурного фестивалю, організованого британськими та українськими артистами в Ліверпулі для цьогорічного пісенного конкурсу.

Gazeta Wyborcza:

Польські журналісти написали про те, що біженці з України поселяються в Польщі, не всі повертаються додому. "Я залишаюся, сподіваюся, що мій чоловік, який воює за батьківщину, скоро приєднається до мене", – каже Наташа, фармацевт з Києва. Біженці в Україні опиняються в Лодзі.

Також у Gazeta Wyborcza написали про незаконну торгівлю вуграми, яка може фінансувати російську агресію в Україні. Екологічні організації закликали заборонити транспортування вугрів з Великої Британії до Росії, де вони офіційно використовуються в проєктах органічного зариблення. Однак немає жодних гарантій, що вугри не потраплять на азіатський чорний ринок, фінансуючи війну Путіна.

Читайте також:
Київ
+16°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 36.81
  Купівля 36.81
  Продаж 37.37
 • EUR
  Купівля 39.62
  Продаж 40.43
 • Актуальне
 • Важливе
2023, п'ятниця
9 червня
04:26
Морська піхота, ЗСУ, українські військові
Морпіхи ліквідували 27 росіян та знищили 2 артсистеми ворога
03:42
Суперкубок УЄФА, Бензема
"Я завжди хотів жити тут": володар "Золотого м'яча" Бензема пояснив, чому обрав Саудівську Аравію
03:28
Каховська ГЕС, підтоплення
Данія відреагувала на підрив Каховської ГЕС та оголосила пакет гуманітарної допомоги для України
02:44
Володимир Зеленський
"Є результат": Зеленський заявив про успіхи на фронті
01:44
Оновлено
Дмитро Медведєв
Центр протидії дезінформації оприлюднив добірку фейків від Росії за 8 червня
01:27
Михайло Мудрик, "Челсі", АПЛ
"Шахтар" зіграє благодійний матч з "Челсі"
01:17
Енергодар, ЗАЕС
Експерти МАГАТЕ домовляються про доступ для перевірки рівня води і стану систем охолодження на ЗАЕС
01:06
Каховська ГЕС, підтоплення
У Херсонській області зафіксували відступ води на 6 см, - ОВА
00:40
Каховська ГЕС, підтоплення
Зеленський: Кинути жителів лівобережної частини Херсонщини напризволяще - це свідомий вибір Росії
00:22
вибух у Бердянську, 8 червня 2023
У тимчасово окупованому Бердянську пролунав вибух, виникла пожежа
00:21
Відьмак
Netflix показав трейлер третього сезону "Відьмака"
2023, четвер
8 червня
23:59
Сунак і Байден
Байден та Сунак у Вашингтоні заявили про "непохитну підтримку" України
23:40
Сенат США
Комітет сенату США підтримав проєкт резолюції, яка засуджує викрадення українських дітей до РФ і називає дії Москви геноцидом
23:12
Грета Тунберг і Зеленський
"Росія має відповісти за свої злочини": екоактивістка Ґрета Тунберг після звернення Зеленського прокоментувала підрив Каховської ГЕС
23:00
Патріарх РПЦ Кирил
РПЦ заявила, що віддала Угорщині групу українських військовополонених
22:40
Оновлено
Ракетний удар по Уманщині
Росія вдарила ракетами по Уманщині: поранено вісьмох людей, двоє - у важкому стані
22:05
Ексклюзив
путін
Висловами українофобів, які розривають мозок російським патріотам, Кремль тестує внутрішню реакцію та реакцію Заходу, - Клімкін
21:56
Україна - НАТО
Кулеба: НАТО допоможе Україні в подоланні наслідків російського теракту на Каховській ГЕС 
21:47
Енергодар, ЗАЕС
Каховське водосховище обміліло: забір води для ЗАЕС і водоканалів неможливий, - голова Укргідроенерго
21:35
Квадрокоптери і "Валькірії" від "Рошен": компанія Порошенка передає у війська велику партію безпілотників
21:28
Росатом
Україна скерувала ноту до Єврокомісії через активізацію співпраці Угорщини з Росатомом
21:16
Лукашенко
Заборона на імпорт золота й експорт технологій, боротьба з пропагандою: Велика Британія розширила санкції проти Білорусі 
20:33
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштує бензин, газ і дизель
20:32
Оновлено
Евакуація після повіні через підрив Каховської ГЕС
Через підрив Каховської ГЕС евакуйовано понад 2,3 тис. людей, - МВС
20:29
Ексклюзив
Завод Титан
Росіяни можуть перетворити завод "Кримський титан" на хімічну бомбу, - головний редактор видання BlackSeaNews Клименко
20:27
речник ГУР Андрій Юсов
Щомісяця понад 3 тисячі російських військових хочуть здатися в український полон, — Юсов
20:04
OPINION
Ігор Гулик
Коли історія корчить гримаси
19:54
Офіс генпрокурора
Катували ув'язнених і вимагали кошти за припинення тортур: затримано екскерівників бердянської колонії
19:32
газопровід
Розвідка вважає, що РФ готує теракт на своїй ГТС, щоб звинуватити Україну, - ЗМІ
19:17
Олексій Резніков
Україна може створити ракети з дальністю ураження понад тисячу км, - Резніков
19:10
Ексклюзив
Дмитро Разумков
Влада знала, що забере доплати у військових, ще у листопаді минулого року, - нардеп Разумков
19:02
посольство Росії в Румунії
Румунія оголосила про видворення 40 співробітників посольства Росії
19:00
Огляд
Переможні новини
Переможні новини 470 дня війни: успіхи ЗСУ біля Бахмута та ануляція ліцензій телеканалів Медведчука, Шуфрича та Мураєва
18:51
окупанти в Криму
Окупанти використовують як живий щит людей, евакуйованих із затоплених населених пунктів, - Генштаб
18:42
Ексклюзив
Маргарита Сімоньян і Володимир Путін
Пропагандисти РФ налякані контрнаступом ЗСУ, в їхньому інформпросторі почалася дестабілізація, - в. о. керівника Центру протидії дезінформації при РНБО Шаповалов
18:40
Каховська ГЕС, затоплена Херсонщина
Україна доповнила позов проти Росії у ЄСПЛ через підрив Каховської ГЕС
18:36
Кличко звільнив чиновника КМДА, якого ЗМІ "спіймали" за святкуванням із забудовником у ресторані під час комендантської години
18:17
Ексклюзив
екологія
Все, що винесе вода у Чорне море внаслідок підриву Каховської ГЕС, перетворить його на органічну кашу, - еколог
18:12
Міжнародний кримінальний суд
РФ звинуватила Україну в підриві Каховської ГЕС у Міжнародному суді ООН, - російський дипломат
18:07
OPINION
Андрій Кокотюха
Чому саме мертвий Цой в Україні живіший від усіх живих
Більше новин