СБУ викрила масштабні схеми фінансування "ЛНР"

3 серпня, 2021 вiвторок
17:10

Служба безпеки України викрила дві масштабні схеми фінансування терористичної організації "ЛНР"

Зміст

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Було встановлено, що на початку 2015 року група керівників та посадовців перереєструвала захоплене бойовиками підприємство харчової промисловості в органах окупаційної адміністрації так званої "ЛНР". З того часу продукція систематично незаконно вивозиться до РФ через тимчасово неконтрольовану ділянку державного кордону України. Підприємство уклало низку "зовнішньоекономічних угод" з підприємствами країни-агресора, Республіки Білорусь та самопроголошеної "Республіки Північна Осетія".

За даними слідства СБУ, лише з жовтня 2016 до липня 2019 року комерсанти перерахували до так званого «бюджету ЛНР» майже 18,7 млн рублів РФ.

"СБУ задокументувала факти матеріального забезпечення "силового блоку" "ЛНР" приватною фірмою із Луганська, яка на замовлення поставляла автомобілі для потреб терористичної організації. Ділки закуповували на території країни-агресора транспортні засоби, у тому числі, спеціалізовану автотехніку для перевезення незаконно затриманих та засуджених в ОРЛО громадян України. Встановлено, що спеціальний транспорт спільники незаконно завозили з території РФ до ОРЛО через пункти пропуску, які тимчасово знаходяться під контролем НЗФ "ЛНР". Завдяки лише одній оборудки, зловмисники «покращили» матеріальний стан НЗФ "ЛНР" на загальну суму понад 7 мільйонів російських рублів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що слідчі СБУ повідомили 4-м особам, причетним до фінансової підтримки окупаційної влади та проросійських терористів, про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 110-2 Кримінального кодексу України - фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Найближчим часом їх буде оголошено у розшук.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
22 липня
14:37
ілюстрація - соціологія, опитування
Опитування Rating Group: Залужний очолив рейтинг довіри українців, Федоров за тиждень наростив підтримку вдвічі
14:25
Марко Рубіо
Рубіо обговорить з Лавровим війну Росії проти України
14:24
Оновлено
Атаки РФ 22 липня: на Одещині загинула жінка, на Київщині та у Харкові є поранені
14:12
танкер Veronica
Сили безпілотних систем уразили ще 13 суден РФ у межах операції "МоЛоЧКа"
14:01
OPINION
Призначення Драпатого: що далі?
13:48
Новонароджена дитина
У 2026 році в Україні на одного новонародженого припадає чотири померлих, – Опендатабот
13:46
Оновлено
Ігор Скибюк
Новим начальником Генштабу ЗСУ стане Ігор Скибюк. Драпатий зазначив, що це командир, якому можна довіряти в складних обставинах
13:29
5G
У Києві запустили пілотний проєкт 5G. Наступною стане Одеса 
13:14
PR
Онлайн-кредитування в Україні
Онлайн-кредитування в Україні: чому фінансова гнучкість стає важливою для домогосподарств
12:49
росія проти НАТО
Росія готує провокації "під чужим прапором" проти країн НАТО, - ЦПД
12:29
Андрій Гнатов
Росія планує відкрити новий фронт: Гнатов заявив, що ЗСУ готують відповідні заходи
12:09
З чорнетки привітання росіянок від Путіна з нагоди 8 березня
У Кремлі заявили, що РФ готова повернутися до перемовин після захоплення всієї Донеччини, – Bloomberg
12:08
Оновлено
москва, кремль
Таємна зустріч представників РФ і Німеччини в Баку могла створювати підґрунтя для мирних переговорів, - Остапенко
11:58
Ексклюзив
Юрій Луценко
Зеленський переклав відповідальність на Драпатого, а Федорова усунув від бюджету, - Луценко
11:32
ЗСУ
Британська компанія підписала угоду про виробництво гармат L119 в Україні
11:00
OPINION
Призначення Драпатого. "Майдан картонок" може розходитися, щоб зібратися знову
10:53
Оновлено
вибух, ракетна атака
Зеленський підтвердив удари дронів, унаслідок яких загорілися логістичні центри Wildberries у Краснодарі та Невинномиську й нафтобаза в Армавірі
10:40
Огляд
Нова надія для України і погана новина для Росії: перші реакції на призначення Драпатого головкомом
10:33
OpenAI
OpenAI заявила про безпрецедентну кібератаку, яку здійснив ШІ-агент під час тестування
10:12
Ексклюзив
ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко
Кадрову кризу потрібно завершити вже цього тижня: Романенко закликав владу зосередитися на війні
10:07
США Україна
Україна та США підписали угоду про експорт українських БПЛА для випробувань у Штатах, – "Радіо Свобода"
10:00
PR
програма лояльності АТБ  зі S.T.A.L.K.E.R
Програма лояльності АТБ вийшла у фінал престижної нагороди European Loyalty Awards
09:52
Пресреліз
Анна Мороз
Редакцію телеканалу “Еспресо” очолила Анна Мороз
09:51
гривня долар, обмін валют
Курс валют на 22 липня: скільки коштують євро та долар
09:44
"Мені вдалося спростувати вже стільки брехні": американська блогерка Лумер анонсувала нові відео про візит до України
09:27
Ексклюзив
Михайло Федоров
Наразі Федоров займає вигідну позицію для майбутніх виборів, - політичний оглядач Дубов
09:22
Створення умов "для органічного виходу паразитів": Бровді пояснив, чому Україна не знищує Кримський міст
08:59
Ден Кейн
"Україна посилила ешелоновану систему оборони": у США розповіли, як український F-16 збив винищувач РФ
08:37
Ексклюзив
Карта бойових дій за 23-30 травня
ЗСУ проводять контрнаступальні дії на Новопавлівському напрямку, - 42-га ОМБр
08:20
Олександр Сирський
"Передаю наступнику армію, яка не лише тримає оборону, а й наступає": Сирський підбив підсумки на посаді головкома ЗСУ
08:20
Оновлено
дрон-перехоплювач P1-Sun
SkyFall представила новий дрон-перехоплювач, ССО проводять операцію "Кондуктор", а на фронті 219 боїв. Підсумки роботи Сил оборони за добу 21 липня
08:11
Україна тестує нові варіанти протидії реактивним "шахедам" з онлайн-керуванням, – Флеш
08:00
Піт Геґсет
Геґсет озвучив суму, яку США витратили на війну з Іраном
07:46
OPINION
Звільнення Федорова і Сирського. Суспільство не може бути інструментом у чужій політичній грі
06:50
Ексклюзив
Олександр Сирський
Генерал війни на виснаження: чим увійде в історію командування Олександра Сирського
2026, вiвторок
21 липня
23:39
Огляд
Михайло Драпатий буде головнокомандувачем ЗСУ: чи стане 43-річний головком новим Залужним для українців
23:31
Михайло Федоров
Зеленський запропонував Федорову "достойну позицію у владі". Федоров привітав Драпатого й подякував Сирському
23:03
Роберт "Мадяр" Бровді
Мадяр розповів, як дрони можуть змінити підхід до деокупації Криму: ключові елементи стратегії
22:48
Цифровий нашийник: мігрантів у Росії зобов’яжуть купувати мобільні телефони з електронним профілем
22:40
Карта бойових дій за 4-11 липня
У Криму назріває щось "недобре": російські z-блогери панікують
Більше новин