Огляд

"Барселона" у скандальному фіналі здолала "Реал", "Ліверпуль" виграв АПЛ, а Усик оголосив про бій. Головні новини світового спорту за тиждень

28 квітня, 2025 понедiлок
13:48

"Барселона" у скандальному фіналі Кубка Іспанії перемогла "Реал", "Ліверпуль" достроково виграв чемпіонат Англії, а Олександр Усик оголосив бій титул абсолютного чемпіона світу

Зміст

"Барселона" перемогла "Реал" та здобула Кубок Іспанії

26 квітня у Севільї "Барселона" та "Реал" зустрічалися у фіналі Кубка Іспанії. Напруги протистоянню додав скандал напередодні гри, коли мадридці вимагали змінити рефері Рікардо Де Бургоса, якого звинуватили в упередженості та недостатній кваліфікації. 

Після відмови головний тренер "Реалу" Карло Анчелотті проігнорував передматчеву пресконференцію, а команда не з'явилася на офіційному тренуванні перед грою. Через це з'явилися чутки про намір мадридців бойкотувати фінал. 

Вінісіус Жуніор, Кіліан Мбаппе та рефері Рікардо Де Бургос (зліва - направо)

Вінісіус Жуніор, Кіліан Мбаппе та рефері Рікардо Де Бургос (зліва - направо). Фото: Getty Images

Врешті вони спростували цю інформацію та вийшли на матч, який український голкіпер "Реалу" Андрій Лунін провів у запасі. "Барселону" в Ель Класіко на 28-й хвилині вивів вперед Педрі. "Реал" забив у відповідь на 70-й хвилині, коли відзначився Кіліан Мбаппе.  Невдовзі Орельєн Чуамені вивів мадридців вперед. Але на 84-й хвилині Ферран Торрес зрівняв рахунок та перевів гру в овертайм. 

Перемогу "Барсі" на 116-й хвилині приніс Жюль Кунде. Футболісти "Реалу" наприкінці зустрічі отримали одразу три червоні картки за неспортивну поведінку. Антоніо Рюдігер намагався жбурнути в суддю пакетом з льодом, а Лукас Васкес та Джуд Беллінгем агресивно вказували Рікардо Де Бургосу на помилки.    

 "Барселона" здобула Кубок Іспанії в 32-й раз та оновила власне досягнення. В "Реала" 20 таких трофеїв.   

"Ліверпуль" достроково став чемпіоном Англії з футболу

"Ліверпуль" - чемпіон Англії

"Ліверпуль" - чемпіон Англії. Фото: Getty Images

Перед матчем 34-го туру Прем'єр-ліги "Ліверпуль" впевнено лідирував у турнірній таблиці. Команда Арне Слота мала 79 очок та випереджала найближчого переслідувача - "Арсенал" - на 13 пунктів. Для того, щоб достроково здобути титул, ліверпульцям було достатнього 27 квітня зіграти вдома внічию з "Тоттенгемом". 

"Червоні" невдало розпочали гру та пропустили вже на 12-й хвилині від Домініка Соланке. Проте за підсумками першого тайму вони вже вигравали - забили Луїс Діас, Алексіс Макаллістер та Коді Гакпо. По перерві господарі поля довели рахунок до розгромного завдяки м'ячу Мохамеда Салаха та автоголу Ієноми Удогі. 

"Ліверпуль" переміг "Тоттенгем" 5:1, набрав 82 бали та став недосяжним для "Арсеналу", який зіграв внічию 2:2 з "Крістал Пелас" та  з 67 очками залишився другим.  

Загалом мерсисайдці у нинішньому сезоні здобули в АПЛ 25 перемог, сім разів зіграли внічию та зазнали двох поразок. Вони стали чемпіонами Англії вдвадцяте та повторили рекорд "Манчестер Юнайтед". 

В попередній раз "Ліверпуль" брав титул АПЛ у сезоні 2019/2020 під керівництвом німця Юргена Клоппа. Нідерландець Арне Слот привів клуб до чемпіонства в першому сезоні на посаді головного тренера. 

Усик та Дюбуа офіційно оголосили про бій за титул абсолютного чемпіона світу 

Олександр Усик та Даніель Дюбуа (праворуч)

Олександр Усик та Даніель Дюбуа (праворуч). Фото: Reuters

27 квітня було офіційно оголошено про бій за усі чотири пояси у надважкій вазі між Олександром Усиком та Даніелем Дюбуа. Український боксер повідомив у instagram, що битиметься з британцем 19 липня в Лондоні на стадіоні "Вемблі". 

"Розмова закінчена. Цього разу все на кону. Беззаперечна корона у надважкій вазі. 19.07.2025", - написав Усик. 

За кілька днів до цього IBF (Міжнародна боксерська федерація) офіційно зобов'язала Даніеля Дюбуа провести захист титулу проти Дерека Чісори. Водночас організація визнала пріоритетним для Дюбуа об'єднавчий поєдинок з Усиком, який володіє трьома іншими поясами у хевівейті - WBC (Всесвітньої боксерської ради), WBA (Всесвітньої боксерської асоціації) та WBO (Всесвітньої боксерської організації). Британець був зобов'язаний домовитися з українцем до 22 травня, але боксери врешті уклали контракт набагато раніше. 

Олександр Усик сперечатиметься за титул абсолютного чемпіона світу вдруге. У травні минулого року українець переміг за очками британця Тайсона Ф'юрі та став першим із 1999 року володарем усіх титулів у надважкій вазі. Втім невдовзі після поєдинку Усик відмовився від поясу IBF і втратив абсолютне чемпіонство. У реванші з Ф'юрі в грудні 2024 року українець захистив три титули.

Усик зустрічався з  Дюбуа в серпні 2023 року та нокаутував його в дев'ятому раунді. 28 квітня боксери вже зустрілися перед реваншем на "Вемблі", під час дуелі поглядів британець штовхнув українця.   

Хокеїст Домінік Гашек звинуватив експрезидента РФ Дмитра Медведєва у погрозах вбивством 

Домінік Гашек

Домінік Гашек. Фото: Getty Images

21 квітня легендарний голкіпер Домінік Гашек заявив, що заступник голови російської ради безпеки Дмитро Медведєв погрожував його вбити. Чех поінформував, що надіслав з цього приводу офіційні листи президенту й членам виконавчої ради МОК (Міжнародного олімпійського комітету) та президенту й членам ради ІІХФ (Міжнародної федерації хокею з шайбою). 

Він також згадав про необхідність запровадження правил, аби спортивні змагання не були рекламою війни Росії.

"Колишній президент Росії Медведєв погрожував убити мене.Серед іншого я вказую, наскільки важливими будуть рішення МОК та ІІХФ в найближчі місяці, і знову пропоную допомогу в створенні правил, щоб спортивні змагання не були рекламою російської війни й люди не вмирали через них", - написав Гашек. 

Міністр закордонних справ Ян Ліпавський висловив підтримку хокеїсту та наголосив, що примітивне залякування нормальне в путінській Росії, але не в цивілізованих країнах.

"Медведєв вважає нормальним грубі погрози на адресу людини, яка не боїться засуджувати російську війну і боротися проти зловживання спортом для просування цієї війни. Примітивне залякування є нормальним у путінській Росії, але не в цивілізованих країнах", - заявив Ліпавський.

Майкл Джордан став першим спортсменом в історії зі статками понад $4 млрд

Майкл Джордан

Майкл Джордан. Фото: Getty Images

22 квітня видання Sportico оприлюднило новий рейтинг найбільш оплачуваних спортсменів за кар'єру, з врахуванням їхніх прибутків за 2024 рік. Лідерство в ньому зберіг легендарний баскетболіст Майкл Джордан. За минулий рік 62-річний американець заробив $300 млн, завдяки чому став першим спортсменом в історії, чиї статки перевищили $4 млрд - вони складають $4,15 млрд. Джордан отримує прибутки переважно за контрактом з Nike, який приніс йому понад $1 млрд у вигляді роялті після завершення кар'єри. ​

З активних спортсменів за 2024 рік найбільше заробив португальський футболіст "Аль-Насру" із Саудівської Аравії Кріштіану Роналду, який отримав $260 млн. ​

10 найбільш оплачуваних спортсменів усіх часів

  1. Майкл Джордан (США, баскетбол) — $4,15 млрд
  2. Тайгер Вудс (США, гольф) — $2,79 млрд
  3. Кріштіану Роналду (Португалія, футбол) — $2,23 млрд
  4. Арнольд Палмер (США, гольф) — $1,76 млрд
  5. Леброн Джеймс (США, баскетбол) — $1,88 млрд
  6. Джек Ніклаус (США, гольф) — $1,67 млрд
  7. Ліонель Мессі (Аргентина, футбол) — $1,67 млрд
  8. Девід Бекхем (Англія, футбол) — $1,5 млрд
  9. Роджер Федерер (Швейцарія, теніс) — $1,49 млрд
  10. Флойд Мейвезер (США, бокс) — $1,48 млрд
Теги:
Читайте також:
Київ
+17.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
4 червня
11:05
Ексклюзив
Мусієнко
Путін не живе в інформаційній бульбашці щодо фронту, проте видає бажане за дійсне, - військовий аналітик
11:03
українські біженці в ЄС
Рада ЄС обговорить нові правила перебування українських біженців
11:02
OPINION
НАТО у Києві. З "невступом" України до Альянсу не все так просто
10:57
Кім Чен Ин побував на випробуваннях першого ударного дрону КНДР
Кім Чен Ин оголосив про масштабне нарощування військового ядерного потенціалу КНДР
10:55
відключення світла, блекаут, генератор, енергетика
Через російські обстріли є нові знеструмлення у шести областях: стан енергосистеми 4 червня
10:44
Оновлено
Наслідки удару РФ по Київщині 04.06.2026, Бориспільський район
Атака РФ: у Харкові дрон влучив у багатоповерхівку, на Київщині постраждала людина
10:37
Оновлено
ізраїльський авіаудар по Бейруту
Ізраїль та Ліван домовилися про припинення вогню. Нафта почала втрачати в ціні
10:36
Німеччина, Франція і Британія розробляють план залучення Росії до переговорів, – Bloomberg
Німеччина, Франція і Британія розробляють план залучення Росії до переговорів, – Bloomberg
10:28
Україна ЄС
Перший переговорний кластер для України та Молдови планують відкрити 15 червня
10:05
Марта Костюк
Костюк грає проти росіянки Андрєєвої у півфіналі Ролан Гаррос: де та коли дивитися матч
09:59
Марко Рубіо
Рубіо анонсував новини про $400 млн допомоги Україні, які затримувалися на рівні Пентагону
09:52
Ексклюзив
Чому США ніколи повністю не вийдуть з переговорного процесу щодо України. Пояснює експерт-міжнародник
09:33
долар євро валюта обмін
Курс валют на 4 червня: скільки просять за євро та долар на чорному ринку
08:58
Ексклюзив
У Часовому Яру воїни 24-ї бригади за тиждень знешкодили 71 окупанта і знищили понад 400 БПЛА
Росіяни маскуються в "зеленці" та штурмують на багі, - начальник штабу НГУ розповів про ситуацію на Покровському напрямку
08:15
Оновлено
ЗСУ
За добу на фронті відбулося 279 боїв, РФ втратила 1300 військових
08:07
Європарламент
У ЄП підтримали пропозицію Мерца щодо євроінтеграції України і готові до дебатів на рівні лідерів країн
08:00
OPINION
На всіх фронтах — без змін. Але ресурси Росії скінченні, дно вже видно
07:37
палата представників США
У США ухвалили резолюцію про обмеження повноважень Трампа щодо Ірану
2026, середа
3 червня
22:59
Анонс
Євросоюз влаштує масштабний захід для дітей у центрі Києва
22:55
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Корупцію в оборонці не можна замовчувати навіть під час війни, - Данилюк-Ярмолаєва
22:48
Ексклюзив
Андрій Дещиця
"Слід зберігати спокій і застосувати інструменти, щоб вийти з цієї ситуації": Дещиця про скандал через назву підрозділу ССО на честь героїв УПА
22:42
У кінотеатрах покажуть біографічну драму про Кузьму Скрябіна, побудовану на унікальних архівах
22:00
удар по терміналу Нової пошти в Дніпрі 3 червня 2026
У Дніпрі БПЛА пошкодив інноваційний термінал Нової пошти
21:55
Петер Мадяр
Угорщина та Україна досягли згоди щодо розширення прав угорської меншини, — Мадяр
21:40
Укрзалізниця, вантажні перевезення
Укрзалізниця може підвищити вантажні тарифи щонайменше на 45% через фінансовий дефіцит від російських атак, — Reuters
21:26
Анонс
саундтреки Ганса Циммера на концерті при свічках
Концерт в атмосфері сотень свічок: у Києві прозвучить музика Ганса Циммера
21:07
Оновлено
пожежа у Дніпрі через атаку РФ 3 червня 2026
РФ ударила балістикою по Дніпровському району: поранені люди, загорілися харчові склади торговельної мережі
21:01
Ексклюзив
Костянтин Жеваго
"Я не мав мотиву впливати на Верховний Суд і зацікавлений у чесному розслідуванні справи": Жеваго про визнання Князєвим одержання хабаря від підприємця
20:53
Національна бібліотека імені Володимира Вернадського отримала унікальні книги історичного значення
Національна бібліотека ім. Вернадського отримала унікальні стародруки 17-18 століть
20:51
Ексклюзив
Михайло Гончар
Удари Сил оборони по енергетиці й ВПК РФ більш чутливі для російського суспільства, ніж колосальні втрати у війні
20:50
Ексклюзив
Прапори України та ЄС
До 2029-2030 року у нас є шанс вступити в Євросоюз, - нардепка Сірко
20:26
Зеленський: Росія може виробляти близько 120 балістичних ракет щомісяця
20:00
OPINION
Україна-Польща. Єдиний спосіб змусити ставитися до себе як до рівного — стати рівним
19:37
Зеленський призначив командира бригади "Червона Калина" Мироненка заступником командувача Нацгвардії
Зеленський призначив командира бригади "Червона Калина" Мироненка заступником командувача Нацгвардії
19:22
Командира та заступника військової частини підозрюють у розкраданні 11 млн грн на закупівлі генераторів для ЗСУ
Командира та заступника військової частини підозрюють у розкраданні 11 млн грн на закупівлі генераторів для ЗСУ
19:13
Україна Польща
"Закликаємо політиків з усіх політичних таборів схаменутися". Звернення польських політиків та діячів культури до співвітчизників
19:00
Ексклюзив
Україна ЄС
Наші дипломати працюватимуть, щоб всі кластери відкрилися в червні, - нардепка Сірко
18:58
шенгенська віза шенген
Одинадцять країн написали до Єврокомісії лист з вимогою заблокувати туристичні візи для росіян
18:48
Литва прапор
США виводять понад 1 тис. військових з Литви після закінчення ротації
18:40
Смартфон
У Польщі заборонили використання смартфонів у школах
Більше новин