Оновлено

"Спроба масового силового проникнення": в інтернеті з’явились відео, де мігранти у супроводі силовиків йдуть з Білорусі до Польщі

8 листопада, 2021 понедiлок
15:44

У мережі з'явились відео, на якому видно, що в Білорусі натовп мігрантів рухається у бік Польщі

Зміст

Про це повідомляє Польське Радіо.

Зранку в понеділок 8 листопада у мережі почали з'являтися відео з натовпами мігрантів із рюкзаками та спальниками, які наближаються до прикордонного переходу Брузгі-Кузніца. 

Речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин написав у Twitter, що це "найбільша спроба силового проникнення на територію Польщі".

 

Серед учасників переважають молоді чоловіки. Їх супроводжують озброєні силовики у військовій формі.

Белсат повідомляє, що форма не схожа на форму прикордонників - це контрактники. 

Заступник голови МЗС Польщі Пьотр Вавжик в ефірі Польського радіо визнав, що Польща була готова до такого нападу Білорусі. 

"Ми реагуємо відповідно до ситуації", - заявив він. 

Голова МВС Польщі Маріуш Камінський зазначив, що в країні збільшили кількість офіцерів прикордонної служби, поліцейських, солдатів.

"Лукашенко несе повну відповідальність за гібридну атаку на Польщу, Литву та Європейський Союз. Треба припинити контрабанду мігрантів, насильство та жорстоке поводження", - написала у Twitter лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська.

Через ситуацію на кордоні планується засідання кризового штабу, де візьмуть участь прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький, віце-прем’єр-міністр Ярослав Качинського й міністри національної оборони та внутрішніх справ.

Міністр оборони Маріуш Блащак повідомляє про готовність захищати польський кордон.

 
 

В мережі пишуть, що польські служби застосували сльозогінний газ проти людей, які наближаються до паркану на кордоні між Білоруссю та Польщею.
 
 


Литва стягує додаткові прикордонні частини на кордон з Білоруссю, повідомляє LRT. Зранку на прес-конференції міністр внутрішніх справ Агне Білотайте заявила, що Литва також може очікувати такого вторгнення, тому необхідно бути максимально підготовленими. 

Президент Литви Ґітанас Науседа зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою. "Литва підтримує Польщу з повною солідарністю, сьогодні я обговорював з президентом Анджеєм Дудою дії проти гібридної атаки на білорусько-польському кордоні", - заявив президент Науседа.

Кількість мігрантів на кордоні оцінюється в 3 тисяч.

Наразі мігранти облаштували табір у районі Кузьниці. Їх постійно охороняють білоруські служби, повідомили в Міноборони.
 


Газета Виборча з посиланням на видання Die Welt повідомляє, що кількість рейсів до Білорусі з Близького Сходу збільшилася до 40 літаків на тиждень. До Мінська літають з Дубая, Стамбула та Дамаска.

Білоруський опозиціонер Франак Вячорка пише, що незважаючи на те, що з Близького Сходу до Мінська планується 50 рейсів на тиждень, торгові центри та метро Мінська не пропускають мігрантів.

В штаб-квартирі НАТО заявили: "Використання мігрантів режимом Олександра Лукашенка як гібридної тактики є неприйнятним. Ми стурбовані нещодавньою ескалацією на польсько-білоруському кордоні. Ми закликаємо Білорусь поважати міжнародне право".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb


Теги:
Читайте також:
Київ
+14.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
8 липня
22:56
Прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер
На саміті НАТО домовилися не обговорювати ЧС з футболу, аби не дратувати Трампа, але прем'єр Бельгії не втримався, — ЗМІ
22:55
Рада безпеки ООН
Радбез ООН проведе екстрене засідання через масовані удари РФ по Україні
22:52
Ексклюзив
Жан Беленюк
"Немає нічого постійнішого, ніж тимчасове": Беленюк про рішення МОК щодо Росії
22:41
Ексклюзив
"Для мене це серіал": генерал СБУ Вовк розкритикував перебіг розслідування замаху на Єрмолаєва
22:31
Ексклюзив
Зеленський Трамп самміт НАТО 2026
"Росіянам доведеться якось це проковтнути": Довгополий про підтримку України в НАТО
22:31
Світлини Влади й Костянтина Ліберових про повномасштабну війну Росії проти України
Серія світлин про війну українських фотографів Ліберових перемогла в конкурсі Getty Images
22:28
війна з росією
СБС уразили ключовий об'єкт постачання електрики в Крим. Під Запоріжжям збили "Молнію" з ШІ. На фронті - 219 бойових зіткнень
22:25
Ексклюзив
ДБР
ДБР перетворилося на опудало, а не на правоохоронний орган, - виконавча директорка ЦПК Каленюк
21:57
Оновлено
Марта Костюк
Марта Костюк дізналася суперницю у півфіналі Вімблдону-2026
21:55
Оновлено
Атака РФ 8 липня: на Миколаївщині, у Києві, Харкові, Одесі та Херсоні є загиблі, в чотирьох регіонах — постраждалі
21:48
Антиукраїнський інцидент у Познані
"Немає згоди на ненависть". У Польщі поліція затримала двох чоловіків за антиукраїнський інцидент
21:37
Сили оборони звільнили Новохатське на Донеччині
21:36
Ексклюзив
Валерій Чалий
Чалий припустив, про що могли говорити Зеленський і Трамп в Анкарі поза офіційними заявами
21:11
Міжнародна федерація волейболу
Міжнародна федерація волейболу допустила спортсменів РФ до світових змагань
21:09
Ексклюзив
ЗСУ, ППО
Швидкого рішення про захист нашого неба не існує фізично, - засновник компанії-виробника First Contact Боровик
20:45
Сумщина. Ілюстративне фото
Федоров обіцяє посилення ППО на Сумщині
20:39
Ексклюзив
Україна зриває новий маршрут постачання пального до Криму через Азовське море, - капітан запасу ВМС ЗСУ Риженко
20:19
Похорон Алі Хаменеї
Триває похорон аятоли Алі Хаменеї. Труну привезли до Іраку
20:00
OPINION
Чи є важливіша у світі меншина, аніж добрі люди?
19:44
Оновлено
Європарламент
Європарламент вітає зусилля України у зміцненні демократичних інституцій і шкодує з приводу "ігнорування польських чутливих питань". У МЗС відреагували
19:39
Оновлено
Зеленський Навроцький самміт НАТО 2026
"Важлива і потрібна розмова": Зеленський і Навроцький провели зустріч в Анкарі - вперше після конфлікту з орденом Білого орла
19:22
Українське Дунайське пароплавство на межі краху через корупцію та провали в управлінні, – розслідування Kyiv Independent
18:57
пальне росія
У РФ заборонили експорт дизпального
18:41
посвідчення водія
В Україні змінять правила видачі водійських посвідчень
18:22
Місто Вишневе Бучанського району Київської області
Уряд виділить Вишневому 3 млрд грн для ліквідації наслідків російської атаки
18:09
Оновлено
Володлимир Зеленський
Зеленський на полях саміту НАТО зустрівся з Мелоні, Коштою, Лі Чже Мьоном, Радевим, Урсулою фон дер Ляєн і конгресменами США
17:47
Оновлено
обстріли рф
Дрони атакували кілька НПЗ у РФ, нафтохімічний комплекс у Татарстані, сухопутний коридор до Криму та 10 танкерів "тіньового флоту"
17:39
Микола Княжицький
Ультраправі антиукраїнські партії Польщі роздмухують скандали. Бо такий план Росії, – депутат Микола Княжицький
17:38
Саміт НАТО-2026
Саміт НАТО: союзники пообіцяли Україні €70 млрд військової допомоги й підтвердили довгострокову підтримку
17:01
OPINION
"Китайська стратегія" Польщі
16:30
Оновлено
Зеленський Трамп саміт НАТО 2026
Зеленський і Трамп зустрілися в Анкарі: перші заяви й подробиці
16:07
Су-35 ВПС Росії
Сили оборони збили російський винищувач Cу-35
15:49
База даних Інтерполу не спрацювала: у ДПСУ розповіли, як імовірна виконавиця замаху на Єрмолаєва перетнула кордон 
15:09
Огляд
Порятунок від спеки та злив: як WWF-Україна пропонує перетворити Київ на "місто-губку"
14:53
Правоохоронці затримали завербованого РФ, який намагався прорватися у керівництво енергокомпанії України
14:49
У межах саміту НАТО фіналізуємо домовленості про українську антибалістику, – Сибіга
14:27
Дональд Трамп
Трамп назвав Іспанію "жахливим партнером у НАТО" і наказав обірвати з нею торгівлю
14:12
Аналітика
Ердоган Трамп
Туреччина перетворилася з троянського коня в НАТО на рятівника, бо Ердоган став посередником Трампа в Альянсі, - Politico
14:03
OPINION
Держава підміняє юридичну відповідальність громадян сурогатом та бутафорією санкцій
13:56
Дональд Трамп
Трамп оголосив про завершення перемирʼя з Іраном після нових атак
Більше новин