
"Для початку була порушена російська конституція": психологиня Волошина про псевдореферендум у Криму
Журналістка, психологиня Лариса Волошина зауважила, що під час псевдореферендуму в Криму було порушено і українську, і російську конституції
Таку думку вона висловила в етері Еспресо.
За її словами, є плутанина з тлумаченнями подій, які відбувалися на півострові 11 років тому.
"Що значить: "Ви за входження Криму в склад Росії як незалежної держави?" А де незалежність Криму як незалежної держави? Ну, тобто яким законодавством воно утверджувалося? Тобто в даному випадку ми знаємо, що була порушена і українська конституція, і російська. Тому що російська конституція прямо говорить що включення будь-яких територій неможливе без згоди іншої держави, тобто це має бути незалежна держава цілком за референдумом. Тобто це конституція Росії. І от вони проводять референдум в Автономній Республіці Крим. Навіть якщо ми будемо робити вигляд, що це було, дійсно, голосування і що всі, хто там голосували, голосували і що правильно порахували", - сказала вона.
Читайте також: Річниця з дня проведення незаконного референдуму в Криму: як відбувалося захоплення півострова
Лариса Волошина наголосила, що росіяни провели референдум на чужій території, яка не вийшла зі складу своєї країни, тобто не дотрималась законодавства своєї країни, щоб вийти зі складу, а потім голосувати за входження до іншої. Вона зауважила, що для початку була порушена російська конституція.
"По-друге, що ми бачимо, друге питання було: “Ви за відновлення Конституції 92-го року?” Конституція 92-го року, я вам нагадаю, Кримська - це та сама Мєшковська Конституція, Мєшков тоді підписав у 92-му році договір про стратегічне партнерство. От уявіть собі, українська держава, Крим - частина української держави. І тут Кримський парламент приймає Конституцію Криму, хоча насправді згідно українського законодавства, такі документи приймаються тільки у Верховній Раді України. Тобто це Верховна Рада України може прийняти Конституцію Криму, а не Крим сам по собі. Тобто була прийнята ця конституція, в якій було записано стратегічне партнерство з Російською Федерацією. Ну, це те, що є у так званої Абхазії, Осетії, тобто в усіх цих самопроголошених анклавах. В той момент, у 92-му році. Чого це раптово Росія, інша країна взагалі всупереч власного законодавства, всупереч законодавства країни, мешканцям, на території яких вона проводить буде якесь голосування, задає питання, на які вона не має права. Тому оцей момент - це не просто незаконний референдум", - сказала психологиня.
За словами спеціалістки, це не було голосування в принципі. Це не можна назвати референдумом.
"Тому що не були дотримані навіть якісь норми ані російські, щодо проведення загальнонаціональних референдумів, ані українські, щодо дотримання подібних голосувань. Тому в даному випадку, я би більше пропонувала наполягати на тому, що це імітація процесів, що це щось на кшталт обрання народного мера Севастополя, оцього Чалого, чи хто він там був, Хілий, Чалий, хто він там був. Тобто посеред вулиці, це все незаконні дійства, які не мають ніякого відношення до демократичних процесів. Тому ми маємо ставитися до того, що там відбувалося, як до факту агресії, до самого цього голосування, як до факту агресії. Це ніякий не демократичний процес. І, відповідно, наполягати в усіх міжнародних документах, що було зімітовано процес демократії, і ми не просто не визнаємо його результат, ми не визнаємо в цілому навіть його", - наголосила Лариса Волошина.
- 16 березня повідомлялось, що Туреччина підтвердила свою підтримку України з нагоди 11-ї річниці анексії Криму Російською Федерацією, що сталася 16 березня 2014 року через нелегітимний референдум.



- Актуальне
- Важливе











