
Є три ключові елементи для вступу України до ЄС, - виконавчий директор Фундації DEJURE Жернаков
Виконавчий директор Фундації DEJURE Михайло Жернаков пояснив, які реформи має провести Україна для вступу в ЄС
Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо".
"Є 33 чи 35 глав Acquis, залежно від того, як рахувати, - це частини законодавства ЄС. І нам необхідно провести реформи за всіма цими напрямами, щоб бути, хоча б на мінімальному рівні, прийнятними для інших членів Євросоюзу. Тобто, майже три десятки країн повинні сказати: "Окей, ви більш-менш схожі на нас, ми вас приймаємо". Це непросте завдання, і для його виконання потрібно зробити багато", - зауважив Жернаков.
За його словами, особливу увагу Україні слід приділяти фундаментальному блоку реформ, який відкривається першим. Традиційно для кандидатів на вступ до Євросоюзу це три ключові елементи: реформа публічної адміністрації, боротьба з корупцією та верховенство права.
"Зокрема, верховенство права охоплює не тільки судову реформу, а й антикорупційні заходи, реформи в органах правопорядку та цілу низку інших аспектів, які потрібно змінити, щоб ситуація відповідала стандартам ЄС", - наголосив Жернаков.
Виконавчий директор Фундації DEJURE також додав, що Україна отримала статус кандидата в червні 2022 року, і вже у 2023-2024 роках були представлені два звіти про розширення.
"Вони стосуються держав-кандидатів і видаються Євросоюзом щорічно, де оцінюється, що вже зроблено, та надаються рекомендації щодо того, що ще потрібно зробити. Наступними тижнями вийдуть два дуже важливі документи: один із них - скринінговий звіт. Це своєрідний, можна сказати, зліпок того, що є на сьогодні.
Це дорожня карта того, що потрібно зробити до вступу. А далі будуть середньострокові показники, які потрібно виконати. Усе це оновлюватиметься досить динамічно і періодично. Євросоюз уважно слідкує за процесом і дає рекомендації", - зазначив Жернаков.
- 19 березня високопоставлені дипломати 6 європейських країн закликали Брюссель виробити конкретні пропозиції щодо того, як рішуче просувати процес вступу України в ЄС.
- Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна буде блокувати прогрес в переговорах щодо вступу України до Європейського Союзу, поки угорцям Закарпаття не повернуть права, які були у них забрані у 2015 році.



- Актуальне
- Важливе















