Кімнатні рослини, що принесуть щастя та благополуччя в оселю: топ-6 варіантів

2 лютого, 2025 неділя
10:52

Кімнатні рослини створюють атмосферу затишку та комфорту в квартирі. Однак, вони можуть не лише прикрасити приміщення, а також залучати до оселі удачу та позитивну енергію

Зміст

Навіть невеликі кімнатні рослини здатні очищувати повітря та зробити простір більш гармонійним. Чимало народних вірувань також стверджують, що деякі види рослин можуть стати джерелом удачі та добробуту в оселі. Вважається, що вони здатні залучати позитивну енергію, сприяти фінансовому процвітанню та покращувати атмосферу в домі. 

Деякі люди навіть не думають про те, що наявність квітів у квартирі впливає на їх самопочуття. Рослини збагачують повітря киснем, очищають його від шкідливих хімічних сполук, а окремі види навіть можуть виділяти корисні речовини, наприклад, фітонциди (допомагають боротися з бактеріями та вірусами). Завдяки таким властивостям, в оселі створюється більш здоровий мікроклімат, а людина відчуває себе енергійніше та комфортіше.

Драцена

Якщо ви хочете наповнити свій дім атмосферою удачі та успіху, зверніть увагу на драцену. Це витончене деревце дещо нагадує маленьку пальму, виглядає дещо привабливо та стримано. Однак, важливо те, що драцена невибаглива у догляді та зростає повільно, створюючи навколо себе гармонійну енергетику.

Цю рослину не варто ставити у спальні, її місце у кабінеті , в офісі чи просто у вітальні. Вважається, що вона сприяє успіху в справах, покращує настрій і допомагає налаштуватися на позитивну хвилю. Це своєрідний природний талісман, який надихає на нові досягнення в кар’єрі та в коханні.

Драцена Сандера вирізняється своїм екзотичним виглядом і водночас є потужним символом удачі у фен-шуй. "Бамбук щастя", як його ще називають, приносить баланс, гармонію та життєву силу. 

Грошове дерево

Грошове або нефритове дерево, красула яйцеподібна або товстянка – це все назви однієї рослини. Хоча листки можуть дещо відрізнися та приймати форму від овальних до більш загострених, вони все ще будуть нагадують монети, тому ця рослина почала асоціюватися з грошима та удачею.  

Відповідно до фен-шуй, товстянку рекомендують розміщувати в південно-східній частині будинку та доглядати за нею з любов’ю. Бажано, щоб грошове дерево отримувало хоча б шість годин розсіяного світла щодня. Оптимально підходить ранкове або вечірнє сонце, адже воно м’якше і не спричиняє опіків на листі. Оскільки це сукулент, поливати його не потрібно часто, приблизно один раз на два тижні взимку та чотири рази на місяць у жаркі сезони.

Щоб красула приносила багатство, інколи до неї додають символічні атрибути. Наприклад, на дно горщика або прямо на поверхню ґрунту варто покласти кілька монет – це стане своєрідним магнітом для фінансового успіху. Крім того, на гілки рослини можна акуратно повісити червоні стрічки або навіть банкноти, що за віруваннями "підсилять" енергетику достатку та матеріального благополуччя.

Фікус

Фікус – це гарна рослина, яка має дуже багато різновидів: від каучуконосного фікуса з темними та глянцевими листками до витонченого фікуса Бенджаміна, що нагадує мініатюрне дерево. Завдяки такій різноманітності кожен може вибрати ідеальний варіант, який гармонійно впишеться в інтер’єр оселі.

Відповідно до народних повір'їв, фікус вважається символом удачі, достатку та гармонії. Багато жінок вірять, що ця рослина приносить благополуччя в особистому житті та допомагає покращити фінансовий стан. Цю рослину також часто дарують молодим мамам або подружжям, які мріють про поповнення в родині. 

Лаванда

Вона входить до складу косметичних засобів, спа-продуктів, ароматичних чаїв і навіть додається в десерти, надаючи їм вишуканого смаку та аромату. Недарма лаванда вважається однією з важливих заспокійливих та терапевтичних рослин – її ніжний аромат та корисні властивості можуть суттєво покращити якість життя. Спокійний, врівноважений розум – це запорука успіху, а лаванда допомагає зняти стрес та налаштуватися на позитивну "хвилю".

Щоб ця рослина добре зростала, її варто розмістити у сонячному місці, а в горщику має бути добре дренований ґрунт. Лаванда не любить застою вологи, тому поливайте її помірно, підтримуючи ґрунт злегка вологим, але не перезволоженим.

Цикламен

Цикламен може не лише прикрасити простір своїми яскравими та досить незвичними квітками, він також справжній оберіг для дому. Його вважають потужним символом щастя та радості. Відповідно до народних повір’їв, ця рослина здатна захищати мешканців дому від негативної енергії та заздрощів. Якщо поставити цикламен у квартирі, він відвертатиме невдачі та дозволить зберегти гармонію в родині.

Особливо корисно тримати цикламен у спальні – він допомагає спокійно спати, захищає від нічних кошмарів і допомагає впоратися зі стресом. А для закоханих ця квітка стає справжнім символом кохання та пристрасті, "підігріваючи" почуття та зміцнюючи емоційний зв’язок між партнерами.

Сенполія

Узамбарська фіалка або сенполія  – це не просто гарна кімнатна рослина, а справжній талісман, вона цінна завдяки властивостям привернення удачі та благополуччя до оселі. Господині обожнюють ці рослини через їх ніжні квіти, які можуть мати найрізноманітніші відтінки. Вони наповнюють оселю яскравими фарбами, затишком та гармонією. Недарма фіалку вважають символом щастя та любові.

Ця квітка ідеально підходить для сімейних пар – вона допомагає зберегти романтику у стосунках, підтримує тепло та взаєморозуміння між закоханими. Проте існує повір’я, що для неодружених жінок фіалка може стати символом самотності, тому не варто тримати її вдома тим, хто ще не знайшов свою "другу половинку". 

Ця квітка також не дуже вибаглива у догляді. ЇЇ поливають відповідно до швидкості висихання ґрунту, можна зволожувати рослину навіть через піддон. Однак, сенполія не любить протягів, спеки, потрапляння прямих сонячних променів та води на листках.

Оберіть для себе рослину, яка найбільше відповідає вашим бажанням та цілям. Щоб ви не обрали, просто піклуйтеся про свій "зелений оберіг" і рослина точно відповість вам гарним зростанням або цвітінням. 

Джерела: Флорен, Southern Living

Теги:
Читайте також:
Київ
+13.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
17 червня
23:11
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Наші сім років із Зеленським більше нагадують шлюб з розрахунку, - Данилюк-Ярмолаєва про опитування КМІС
23:07
Ексклюзив
Українцям важливо знати, хто стоїть за популярними Telegram-каналами, - експерт Розкладай про "Труху"
23:06
США - Іран
Оприлюднено текст меморандуму, який США підпишуть з Іраном, - CNN
23:05
Володимир Зеленський і Марк Рютте
Зеленський прибув до Брюсселя: особисто візьме участь у засіданні "Рамштайну"
22:47
Оновлено
Брянська область
Путін розганяє новий міф про "хлопчиків в трусах". Генштаб і Лубінець спростували удар по автобусу з дітьми на Брянщині
22:37
ЗРК С-300 РФ
У Росії виник гострий дефіцит ракет ППО через далекобійні удари України, - CBS News
22:22
Сили оборони, ЗСУ, фронт, Генштаб
У Чорному морі уражено танкер тіньового флоту Росії, ССО здійснили наліт на ворожі позиції, на фронті відбулося 207 боїв, Підсумки роботи Сил оборони на вечір 17 червня
21:59
Оновлено
Кріштіану Роналду та Аксель Туанзебе (праворуч), Португалія - ДР Конго, ЧС-2026
ЧС-2026. Португалія втратила очки з ДР Конго: результати матчів 17-18 червня
21:50
Пам'ятник у Воркуті
У Воркуті демонтували пам'ятник жертвам Гулагу через тризуб
21:48
Нідерланди
Україна отримає від Нідерландів 500 млн євро на дрони та засоби ППО
21:25
Успенський собор, Києво-Печерська лавра після атаки РФ
В Успенському соборі почали перекривати пошкоджену ударом РФ покрівлю
21:21
Макрон і Трамп
Макрон повідомив, що Трамп зрозумів небажання Росії вести переговори
20:56
Трамп і Путін
Трамп подякував Путіну та Сі Цзіньпіну за позицію щодо війни в Ірані
20:37
Ексклюзив
Зустріч Трамп Зеленський G7
Зброя "в довгу" та ліцензії на виробництво: експерт Сунгуровський про головні підсумки саміту G7 для України
20:20
Дональд Трамп
"Вони просто не знають, як це зробити". Трамп заявив, що Зеленський і Путін хочуть досягти угоди
20:03
OPINION
Євроінтеграція. Плану "Б" немає
20:00
Огляд
Максив Лавриненко
Російські паспорти і санкції РНБО за контрабанду: чи справді найбільша українська телеграм-мережа "Труха" перейшла до нових власників
19:54
Дефіцит бензину в Росії
Після ударів по нафтопереробних заводах і через дефіцит бензину, Росія імпортуватиме пальне з Азії, — ЗМІ
19:23
Патріарх Кирило
Болгарія блокуватиме 21 пакет санкцій ЄС проти Росії через присутність у списку патріарха Кирила
19:13
Папа Римський Лев XIV
Папа Лев XIV закликав молитися за припинення війни в Україні та згадав про знищені церкви
19:06
САП хоче конфіскувати 5 млн грн активів, незаконно набутих Олексієм Кулебою. Віцепрем'єр відповів
18:50
Оновлено
аеропорт Сочі
Через атаки дронів у аеропорту Сочі затримуються сотні рейсів, а над Москвою та семи областями РФ заборонили легку авіацію
18:31
Антоніу Кошта
Голова Євроради Кошта відновив контакти з Кремлем, аби посадити Путіна за стіл переговорів, - ЗМІ
18:17
G7 в Евіані
Європейські країни G7 та США вироблятимуть в Україні далекобійні ракети "за ліцензією", - ЗМІ
18:15
Володимир Зеленський
88% українців після війни хочуть зміни влади Зеленського, - опитування КМІС
18:02
суд, санкції
Велика Британія наклала рекордний штраф за порушення антиросійських санкцій
17:51
Фінляндія та Швеція
Фінляндія скасувала заборону на ядерну зброю на тлі загрози з боку Росії
17:32
Мстислав Банік
На всі ТЦК та СП чекають перевірки і реформа, - заступник Міністра оборони Банік
17:32
Павел Залевський
Україна не зацікавлена отримати МіГ-29, - міноборони Польщі
17:04
OPINION
Максим Майоров
Україна-Польща. Чи можна порівнювати АК і УПА
16:53
PR
Еко Маркет в Чернігові
"Еко Маркет" розширює мережу у Чернігові та відкриває чотири нові супермаркети
16:35
Огляд
Тулсі Габбард
Біолабораторії під методичку ГРУ: як очільниця американської розвідки перед дембелем "розсекретила" улюблену казку Кремля
15:56
"Динамо"
"Динамо", "Полісся" та ЛНЗ дізналися суперників у 2-му раунді кваліфікації єврокубків
14:56
Віктор Янукович
Справа Майдану: в Україні завершили розслідування щодо Януковича й 16 його поплічників про узурпацію влади
14:49
евакуація
На Дніпровщині оголосили примусову евакуацію ще з 23 населених пунктів
14:45
Оновлено
Єдиний син у батьків і досвідчений льотчик-випробовувач: ким були пілоти, які загинули в авіакатастрофі на Хмельниччині
14:25
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
ЄС готує економічну відповідь на торговельний тиск Росії щодо Вірменії
14:19
Марк Рютте в Києві 3 червня 2026 року
"Ми не наївні та стежимо за цим", – Рютте про китайську допомогу для РФ
14:03
OPINION
Плюси та мінуси військової реформи
13:16
Михайло Федоров
Федоров: 95% громадян мобілізуються нормальним шляхом, реальна картина не така, як у соцмережах
Більше новин