
"Надзвичайно мало": нардеп Княжицький прокоментував, скільки парафій УПЦ МП перейшли до ПЦУ
Народний депутат України Микола Княжицький прокоментував, скільки парафій УПЦ МП перейшли до ПЦУ. За його словами, таких "надзвичайно мало" через те, що уряд із запізненням ухвалив підзаконні акти, необхідні для реалізації закону про заборону релігійних організацій, пов’язаних із Московським патріархатом
Про це передає кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
"90% не перейшли, на жаль. Оскільки підзаконні акти, які необхідні для того, щоб забороняти ті церкви, які підтримують зв'язки з Московським патріархатом, а ця заборона повинна діяти від 20 травня, були затверджені Кабінетом Міністрів лише декілька днів тому", - Зазначив Княжицький.
Він наголосив, що підзаконні акти мали бути затверджені урядом протягом трьох місяців після ухвалення закону.
"Тому картина така, що, наприклад, на Львівщині, а це найкращий приклад, 17 парафій було, з них 14 закрилося, а 3 перейшло до ПЦУ. А в Запоріжжі не перейшла жодна парафія. В центральній Україні з майже тисячі парафій десятки попереходили. Надзвичайно мало", - зауважив Княжицький.
На думку нардепа, парафії не поспішали з переходом, оскільки не вірили, що уряд своєчасно ухвалить підзаконні акти.
"Добре, що вони прийняті лише зараз, але це загальмувало, очевидно, цей процес", - зазначив Княжицький.
Він додав, що у церков, пов’язаних з Московським патріархатом, "часу більше немає", вони мали дев’ять місяців, щоб виконати вимоги закону.
"Зараз Державна служба з етнополітики і свободи совісті, маючи в руках всі механізми, повинна почати працювати і в найкоротший термін привести наше поле у відповідність до чинного законодавства. Десь для цього потрібні судові процеси, десь достатньо просто приписів, десь вони самостійно будуть це робити. Всі механізми для цього вже відкриті, і закон дає таку можливість від 20-го травня", - резюмував нардеп.
- Нагадаємо, у 2024 році з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України перейшли 218 релігійних громад.
- Актуальне
- Важливе






