
Журналістка Федорів пояснила вимогу ветувати законопроєкт, який обнулив претензії до дерибанників часів Януковича
17 березня на сайті Офісу президента України з’явилися одразу 4 петиції з вимогою ветувати законопроєкт "Про внесення змін до Цивільного кодексу щодо посилення прав добросовісного набувача"
Про це розповіла журналістка, голова громадської ініціативи "Голка" Ірина Федорів в етері еспресо.
"Всі зусилля спрямовані на підтримку ініціативи мера Мішеля Терещенка, колишнього мера Глухова і нащадка меценатського роду Терещенків, яка набирає найбільше голосів. За першу добу петиція набрала 5 тис. підписів, і громадськість активно підтримує її. Для розгляду петиції президентом необхідно зібрати 25 тис. голосів", - повідомила вона.
Обурення громадян викликане тим, що закон, який підтримали депутати минулого тижня, фактично обнуляє претензії до всіх злодіїв і дерибанників, які крали ліси й узбережжя за часів Януковича та раніше. Тобто все, що вкрали 10 років і далі – обнуляється.
"Якщо громада чи держава захоче відсудити свій ліс або узбережжя, культурну чи археологічну спадщину через суд, їм потрібно буде покласти на депозит ринкову вартість об'єкта. Таким чином, злодії можуть залишитися або з майном, або з грошовим еквівалентом після рішення суду", - пояснила Федорів.
У парламенті є лобісти, які відстоюють інтереси забудовників, і це вже доконаний факт, каже журналістка.
Насправді цей законопроєкт захищає недобросовісних набувачів. На цьому наголошувала під час засідання комітету з питань правової політики голова Касаційного господарського суду Лариса Рогач.
"Ганебно, що значна кількість народних депутатів — 273 голоси — підтримали цей законопроєкт. По суті, ще кілька десятків голосів, і можна було б досягти конституційної більшості. Ця ситуація є трагічною. Єдина фракція, яка не голосувала — "Європейська Солідарність". Інші політичні сили, включно з "Голосом", надали значну кількість голосів. Від ОПЗЖ таке голосування очікуване, але підтримка з боку інших фракцій є складною для прийняття", - зауважила Федорів.
Наразі вся надія на те, що президент накладе вето на цей закон. Закон не має зворотної сили, але якщо президент його підпише, усе, що було незаконно привласнено понад 10 років тому, буде обнулено.
- ВРУ ухвалила у другому читанні законопроєкт № 12089 щодо посилення захисту прав добросовісного набувача, який на засіданні у середу, 12 березня, підтримали 273 народні депутати.
- Актуальне
- Важливе








