Делегації України та США 11-12 квітня обговорять угоду про корисні копалини, - Bloomberg

8 квітня, 2025 вiвторок
15:32

Українська делегація 11-12 квітня відвідає США для переговорів щодо угоди, яка регулює післявоєнні плани з розробки родовищ корисних копалин і відновлення інфраструктури

Зміст

Про це інформує Bloomberg.

За словами джерел видання, до складу делегації увійдуть заступники міністрів юстиції та економіки України, але високопосадовці не братимуть участі в переговорах на цьому етапі, оскільки потрібні технічні консультації з адміністрацією президента Дональда Трампа.

До перемовин також буде залучена міжнародна юридична фірма для консультацій щодо формату угоди.

Речник Міністерства закордонних справ підтвердив, що візит відбудеться, але відмовився надати подальші подробиці.

У виданні зауважили, що майбутній візит української делегації відбудеться після онлайн-переговорів між Вашингтоном і Києвом, що відбулися наприкінці березня. Ці переговори стали можливими після того, як США надіслали Києву проєкт угоди, яку вони хотіли б підписати.

Як пише Bloomberg, переговори України зі США щодо угоди про корисні копалини співпали з мирними переговорами за посередництва команди Трампа, які пройдуть у Саудівській Аравії.

Угода про копалини

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 27 березня, заявив, що США пропонують замість рамкової угоди про корисні копалини одразу підписати повну.

28 березня у ЗМІ з’явилася інформація, що адміністрація президента США Дональда Трампа повернула до угоди про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, яку Штати надали після початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році. 

Під час години запитань до уряду у Верховній Раді 28 березня міністерка економіки України Юлія Свириденко підтвердила, що уряд отримав проєкт Угоди від США щодо корисних копалин,  Україна формує свою позицію.

Згодом Зеленський прокоментував новий американський проєкт угоди про українські рідкісноземельні мінерали та розповів, що в ньому зʼявилися речі, які раніше сторони відкидали.

31 березня президент США Дональд Трамп сказав, що український лідер хоче відмовитися від важливої ​​угоди щодо корисних копалин.

Того ж дня стало відомо, що Україна та США вперше обговорили американський драфт угоди про копалини.

4 квітня Зеленський заявив, що наступного тижня юристи представлять йому основні пункти українського драфту угоди про рідкісноземельні мінерали зі США.

Теги:
Читайте також:
Київ
+23.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
18 липня
11:00
OPINION
Усунення Федорова: договір між елітами та президентом зламано
10:52
Palantir
Франція і Німеччина розглядають розробку європейської альтернативи PALANTIR із США
10:46
Мадяр повідомив про зміну стратегії в операції "МоЛоЧКа"
10:27
На Волині триває ексгумація за участі українських та польських археологів, знайдено рештки 9 тіл
10:17
OPINION
Чому усе менше поляків за подальшу підтримку України під час війни
10:02
Стів Дейнс
До законопроєкту про санкції проти Росії авторства Ліндсі Грема з'явилася важлива поправка
09:52
Дарлін Грем
Трамп закликав сестру покійного сенатора Ліндсі Грема балотуватися до сенату США
09:34
Оновлено
вибух в полі
СБС уразили майже 1,9 тис. російських цілей і ще 13 суден тіньового флоту, а в Криму на авіабазі "Гвардійське" спалахнула пожежа
09:28
Оновлено
війна з росією
FP-1 і FP-2 мають систему автоматичного донаведення на ціль, "Циклоп" полює на російські дрони, а на фронті 17 липня зафіксували 276 боїв
09:15
Врятовані моряки пошкодженого російським ударом судна
На Одещині росіяни атакували іноземне судно: є загиблий. Врятовано 17 моряків
09:15
Ексклюзив
путін та герасимов
Путін у складній ситуації, бо не може здійснювати ескалацію, як він хоче, - Брайза
09:14
Дональд Туск
"Ми готові до серйозного та дружнього діалогу": Туск привітав ініціативу України щодо політики на "польському напрямку"
08:57
Удари США по Ірану
США завершили нічну серію ударів по Ірану, - CENTCOM
08:40
Ексклюзив
москва, кремль
Інтерв'ю російського олігарха Мельниченка було санкціоноване Кремлем: Фейгін розкрив прихований задум Москви
08:35
Оновлено
мітинг
Мітинги на підтримку Федорова охопили понад десяток міст України, а також Варшаву. Протестувальників закликають вийти на акції і в суботу, 18 липня
08:24
вибух, ракетна атака
У Московській області після атаки дронів спалахнули нафтобаза й склад російського інтернет-магазину
08:01
OPINION
Чому Зеленський так міцно вхопився за Сирського і не чує аргументів?
07:28
Аналітика
Карта бойових дій за 11-18 липня
Карта бойових дій 11-18 липня: поки росіяни спрямували удар на Донеччину, ЗСУ відбили Дніпровщину
2026, п'ятниця
17 липня
23:03
СБУ, ДБР і поліція викрили сім каналів нелегального продажу "трофейної" зброї з фронту в Україні
Тонна вибухівки, гранатомети й "трофейні" АК-12: правоохоронці заблокували сім каналів нелегального продажу зброї
22:44
Оновлено
Володимир Зеленський призначив Олександра Поклада т.в.о. голови СБУ
Зеленський призначив Поклада т.в.о. голови СБУ, а Кабмін оновив керівництво Міноборони, МЗС і поліції
22:22
Нафта
Атаки українських дронів на НПЗ РФ вплинули на ціни на дизель у США, — Axios
22:05
Оновлено
Володимир Зеленський
Зеленський призначив Сергія Бескрестнова (Флеша) радником з технологій, а перед цим заслухав доповіді п'яти командирів про фронт
21:50
Оновлено
Атаки РФ 17 липня: Суми, Херсон, Ізюм, Харків, Марганець, Миколаїв. Є загиблі і поранені
21:41
мітинг
Генштаб ЗСУ заперечує, що військовим заборонено публічні виступи
21:39
Ексклюзив
Біля пам'ятника Шевченку у Львові зібрався мітинг на підтримку Федорова
Влада не хоче відповідати на запитання суспільства і пояснювати логіку своїх рішень, — експертка зі стратегічних комунікацій Цибульська
21:20
Україна Угорщина
Угорщина блокує відкриття наступних кластерів для України на переговорах про вступ до ЄС
21:07
Ексклюзив
Атака РФ на Суми
"Машини на трасі аж підскакують": редакторка з Білопілля розповіла про ситуацію на Сумщині
21:01
Ексклюзив
Володимир Путін
Низка факторів може підштовхнути Путіна сісти за стіл переговорів,- Брайза
20:34
Ексклюзив
Апеляцію на заборону розслідування про квартири брата очільника ДБР розглянуть у понеділок, - журналіст "Слідства.Інфо" Савчук
20:30
Посол ЄС в Україні Матернова привітала Ченцова і Качку з новими посадами після перезавантаження уряду
Посол ЄС в Україні Матернова привітала Ченцова і Качку з новими посадами після перезавантаження уряду
20:30
Замах на Єрмолаєва
СБУ відновила відеозапис із замахом на Єрмолаєва у Монако
20:10
Марта Костюк (зліва) та Еліна Світоліна після чвертьфінального матчу Роман Гаррос 2026 року
Костюк очолила світовий рейтинг форми сезону yElo, який враховує силу суперниць, Світоліна на 6-й позиції
20:10
Ексклюзив
Ліндсі Грем
Ліндсі Грем був ціллю та об'єктом ненависті Кремля, – Фейгін
20:01
OPINION
Не "Поверніть Федорова" на картонках, а "Поверніть конституційний лад"
19:54
Зеленський анонсував нову політику на "польському напрямку": відкриють архіви про Волинь
19:42
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Сирського поставили на місце Залужного лише для того, щоб збити довіру до бренду ЗСУ, - Данилюк-Ярмолаєва
19:34
Оновлено
Суд обрав запобіжний захід обом керівникам підприємства Укроборонпрому у справі про вибухи у Вишневому
Суд обрав запобіжний захід обом керівникам підприємства Укроборонпрому у справі про вибухи у Вишневому
19:14
Сандра Аудкірк
Тимчасовою повіреною у справах США в Україні призначено Сандру Аудкірк
18:59
Ормузька протока
Іран не контролює Ормузьку протоку: США знищили вежу спостереження в порту Чабахар шостої ночі ударів
18:53
пальне росія
Через удари України по НПЗ Росія купуватиме дизель за кордоном
Більше новин