Оновлено

КНДР може спрямувати додаткові війська для війни з Україною: Умєров пояснив, чому це загрожує безпеці Кім Чен Ина

27 червня, 2025 п'ятниця
14:46

Північна Корея може відправити додаткові війська до Росії для участі у війні проти України в липні або серпні. Окрім цього, КНДР продовжує постачати Москві озброєння

Зміст

Про це повідомило Reuters із посиланням на Національну розвідувальну службу (NIS) Південної Кореї.  

"Додаткове розгортання може відбутися вже в липні або серпні", - сказав член парламенту країни Лі Сонг Квен після закритого брифінгу. 

За його словами, підставами для такого висновку стали новий набір військових Північною Кореєю та нещодавній візит високопоставленого представника ради безпеки РФ до Пхеньяна. 

Читайте також: Шойгу у Пхеньяні зустрівся з Кім Чен Ином: про що домовились

За інформацією Національної розвідувальної служби, в обмін на постачання артилерійських снарядів і ракет до Росії Північна Корея, ймовірно, отримує технічні консультації щодо запусків супутників і систем наведення ракет. 

Міністр оборони України Умєров: Нам відомо про плани КНДР скерувати нових військових на допомогу РФ

Українська розвідка має дані про ймовірну підготовку КНДР до направлення нової групи військових на допомогу Росії у війні проти України. Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров, передає Радіо Свобода.

Рустем Умєров підтвердив, що, за інформацією розвідки, таке розгортання можливе у липні-серпні. За його словами, передовсім, імовірно, йдеться про бойові дії у Курській області РФ, але не відкидають і Сумщину. Він додав, що разом із партнерами Міноборони має докладні дані щодо руху й застосування північнокорейських підрозділів і продовжують аналізувати загрози. 

У Міноборони вважають, що таке рішення КНДР ставить під загрозу безпеку північнокорейського диктатора Кім Чен Ина, адже йдеться про виснаження стратегічного резерву. Окрім того, ймовірне подальше використання корейського контингенту може свідчити про нестачу мобілізаційного ресурсу в самій Росії.

Умєров додав, що Північна Корея вже залучила до війни проти України близько 11 тисяч військовослужбовців з елітного контингенту - бійців, спеціально відібраних за фізичними, психологічними й іншими критеріями. За даними української розвідки, РФ втратила кілька хвиль цього так званого елітного резерву КНДР.

"Використання Росією елітного північнокорейського контингенту свідчить не лише про поглиблення залежності від тоталітарних режимів,  ай про реальні проблеми з мобілізаційним резервом. Ми спільно з партнерами моніторимо ці загрози і реагуватимемо відповідно", – наголосив міністр.

Про яку кількість військових може йтися? 

За інформацією Sky News, NIS повідомила, що КНДР, ймовірно, відправить до Росії додатково 6000 військових.

Зазначається, що під час зустрічі Шойгу із Кім Чен Ином, лідер Північної Кореї погодився відправити 1000 саперів і 5000 військових будівельників для допомоги у відновленні Курська. 

  • Раніше у ЗМІ з’явилась інформація, що Північна Корея розглядає можливість відправки 25 тисяч робітників на завод із виготовлення дронів у Росії для збільшення обсягів виробництва в обмін на навчання експлуатації БПЛА. 
Теги:
Читайте також:
Київ
+18.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
8 червня
08:27
безпілотник, дрон, шахед
Росіяни атакували Конотоп і Одесу: є поранені і люди під завалами
08:22
зустріч Зеленського з Макроном, Стармером та Мерцом
Лондон назвав 5 умов миру в Україні за підсумками зустрічі Зеленського, Стармера, Макрона й Мерца
08:00
OPINION
Про найбільшу помилку у відносинах України та Польщі
07:54
Пашинян заявив про перемогу своєї партії на виборах у Вірменії
07:48
Зеленський під час візиту до Швеції
"Заявив про намір особисто передати ці меседжі Путіну": Зеленський підтвердив візит Абрамовича до Києва
07:18
втрати рф
Сили оборони 7 червня ліквідували 1330 окупантів та 8 танків РФ
2026, неділя
7 червня
22:15
Ексклюзив
Перший бойовий пуск українських ракет "Фламінго"
Європа зацікавлена в українській балістиці, але розробляти її доведеться спільно, - авіаексперт Романенко
22:06
Огляд
Сховище ядерних відходів під вогнем: що відомо про унікальне ЦСВЯП біля Чорнобиля, яке атакували росіяни
21:43
знущання в Одеському СІЗО
Керівництво Одеського СІЗО відсторонили через скандальне відео знущання над колишнім працівником ТЦК
21:38
Ексклюзив
"Контейнери проєктувалися на падіння літака": експертка Кошарна оцінила наслідки удару "шахеда" по сховищу відпрацьованого ядерного палива біля ЧАЕС
21:13
Оновлено
футбольний матч Данія - Україна
Данія-Україна 2:1. Товариський матч достроково зупинили через стан здоров'я Еріксена, який раніше пережив клінічну смерть
20:53
Вірменія
У Вірменії на парламентських виборах завершилось голосування. Зафіксована висока явка виборців
20:25
Ексклюзив
Fire Point провела перше успішне випробування керованої ракети FP-7.X для протибалістичного перехоплювача FREYJA
Авіаексперт Романенко пояснив логіку створення української балістичної ракети FP-9
20:00
OPINION
Народжений у печерах. Справжня й удавана історія "короля сирів"
19:37
Інтерв’ю
Там, де увага людей: церква має бути присутня якнайбільше в мережі інтернету, - отець Ростислав Пендюк
19:32
Ексклюзив
Ірина Геращенко
Сканування пальців, талон виборця з фотографією: Геращенко розповіла про перебіг виборів у Вірменії
19:30
Інтерв’ю
Путін та Сі Цзіньпін
Росія, Китай, Північна Корея та Іран утворюють вісь диктатур, - професор Ендрю Міхта
18:55
Дмитро Лубінець
З 2014 року 8,5 млн українців виїхали за кордон, — омбудсмен
18:44
Володимир Зеленський
Зеленський прибув до Британії, де планується зустріч зі Стармером, Макроном і Мерцом
18:41
Латвія
Латвія передасть Україні партію автівок, конфіскованих у п’яних водіїв
18:35
Огляд
Українські рукописи
Загублена манжета, масове ураження і клан Кеннеді – 5 книг про те, як керувати увагою
18:27
Огляд
Новий прем’єр Румунії та уродженець Одещини Еуджен Томак формує уряд: якою буде політика щодо України
18:17
Ексклюзив
Балістична ракета FP-7
Українська балістика проходить випробування, але проблеми з масштабуванням залишаються, - авіаексперт Романенко
18:15
Ексклюзив
Путін фактично намагається переграти підсумки Холодної війни, - Міхта
17:55
ТЦК
В Україні зафіксовано вже 4 випадки смерті мобілізованих у приміщеннях ТЦК, - Лубінець
17:25
хмарна погода, хмари
Грози, град та вітер: якою буде погода у понеділок
17:06
Оновлено
Росія вдарила по ядерній інфраструктурі України: дрон частково зруйнував сховище відпрацьованого палива
Дрон РФ влучив у сховище відпрацьованого палива на Київщині, удар розслідують як воєнний злочин
17:00
OPINION
Системно відкидаючи можливість зустрічі із Зеленським, Путін сам загнав себе в кут
16:51
дамба
Катастрофа на Кубані: річка прорвала дамбу
16:10
У Грузії за запитом ФБР затримали росіянку за обхід санкцій на авіазапчастини
У Грузії за запитом ФБР затримали росіянку за обхід санкцій на авіазапчастини
16:00
Інтерв’ю
Ральф Гофф
Найближчими місяцями в України козирів стане більше, - експрацівник ЦРУ Гофф
15:46
Фільм "Пасхальний день"
"Пасхальний день" про офіцерів ТЦК став найкращим європейським фільмом на фестивалі у Кракові
15:14
москва, кремль
У Кремлі заявили, що між Україною і РФ зберігаються "закриті контакти"
15:09
Ексклюзив
Благодійний забіг "Go to the Future-2026" у Києві зібрав близько 2000 учасників на підтримку ветеранів
Благодійний забіг "Go to the Future-2026" у Києві зібрав близько 2000 учасників на підтримку ветеранів
14:34
ССО уразили нафтобазу та морський термінал окупантів в Криму
За 200-250 км від фронту: ССО уразили нафтобазу та морський термінал окупантів в Криму
14:28
Прапор США
США планують використати заморожені активи Ірану на відновлення країн Перської затоки
14:00
OPINION
Російська влада обіцяє економістам лісоповал
14:00
випуск курсантів у ліцеї ім. Героїв Крут
136 майбутніх захисників України: у Львові відбувся особливий випуск Ліцею Героїв Крут
13:58
Україна НАТО
НАТО ледве відбило кібератаку за російським сценарієм, яку імітувала українська команда
13:22
Зеленський під час візиту до Швеції
"Перевищення захмарної наглості РФ". Зеленський заявив, що радіаційний фон після удару по сховищу у нормі
Більше новин