
Латвія розпочала переговори з німецьким Rheinmetall про виробництво зброї в країні, – Bloomberg
Уряд Латвії веде попередні переговори з німецькою оборонною компанією Rheinmetall щодо відкриття виробництва військової техніки в країні
Про це Bloomberg повідомили поінформовані джерела.
Зазначається, що це частина ширших зусиль балтійських держав щодо зміцнення власного оборонного потенціалу на тлі постійної загрози з боку Росії. Подібна угода вже була укладена в Литві, де Rheinmetall будує завод з виробництва боєприпасів.
"Переговори з високопосадовцями в Ризі перебувають на попередній стадії, без гарантії успіху, повідомили люди, знайомі з обговореннями, на умовах анонімності, оскільки переговори відбуваються за зачиненими дверима", - пише видання.
"Речник Rheinmetall підтвердив факт переговорів, але відмовився від подальших коментарів, заявивши, що вони перебувають на ранній стадії", - додали журналісти.
ЗМІ нагадує, що всі три балтійські країни — Латвія, Литва й Естонія активно підтримують збільшення витрат на оборону до 5% ВВП і посилення східного флангу НАТО.
Речниця латвійського прем’єра Евіка Селіня підтвердила, що уряд спілкується з низкою потенційних інвесторів у сфері безпеки.
"На урядовому рівні ведеться робота з багатьма потенційними інвесторами, зокрема з компаніями індустрії безпеки. Ми зможемо надати більш детальну інформацію, коли буде досягнуто конкретних домовленостей", - сказала вона.
На тлі загострення відносин із Росією балтійські лідери також заявили про намір посилити контроль за так званим тіньовим флотом — суднами, зокрема нафтовими танкерами, що працюють без прозорої документації та, ймовірно, пов’язані з Москвою. Інцидент із російським судном в естонських водах нещодавно спричинив дипломатичну напругу, що додатково мотивує регіон посилювати захист, зазначає Bloomberg.
У цьому контексті співпраця з такими компаніями, як Rheinmetall, розглядається як стратегічна. Вона не лише зміцнить місцеву оборонну інфраструктуру, а й надасть політичну та безпекову підтримку від провідних країн ЄС і НАТО, вказують журналісти.
Балтійські уряди бачать у таких кроках важливий елемент стримування Росії, особливо в умовах зростання нестабільності в регіоні.
- 13 травня Укроборонпром уклав із німецьким концерном Rheinmetall Меморандум про співпрацю щодо можливості створення спільного підприємства з виготовлення артснарядів.



- Актуальне
- Важливе







