Ексклюзив
Орбана вдасться переконати: євродепутат Кобоско про розблокування 90 млрд євро для України
Зараз ведуться перемовини між європейськими лідерами та угорським прем'єром Віктором Орбаном, позиція якого щодо блокування позики України пов'язана з виборами в Угорщині
Зміст
"У Брюсселі відбувається засідання Ради ЄС, це фактично два вирішальні дні щодо надання допомоги Україні. Нагадаю, що торік у грудні також була дискусія щодо використання заморожених російських активів. Однак бачимо, що і надалі ці активи блокуються. Ми переживаємо, що може виникнути юридичний прецедент, який на терені Бельгії дозволить Російській Федерації користуватися цими коштами. У нас є план "Б", який пов'язаний з кредитом 90 млрд євро для України. Не очікується, що ця позика буде сплачена Україною, однак зараз цей кредит дуже важливий", - зазначив євродепутат.
За його словами, Угорщина зараз блокує цю позику і вимагає відновити функціонування нафтопроводу "Дружба".
"Я знаю, що ведуться перемовини між європейськими лідерами та угорським прем'єром Віктором Орбаном. Ситуація може прийти до рішення щодо розблокування цих грошей для України. Я залишаюся оптимістом, бо це справа переконання Орбана, позиція якого здебільшого пов'язана з виборами в Угорщині. На мою думку, Орбана вдасться переконати. Ця позика для України є критично важливою, тому дуже сподіваюся, що компроміс буде знайдено", - резюмував Міхал Кобоско.
- 19 березня угорський премʼєр Віктор Орбан заявив, що доки Київ не відновить транзит російської нафти через трубопровід "Дружба" – Будапешт не підтримає жодного рішення ЄС на користь України, зокрема й позику на 90 млрд євро.
Читайте також:
"Десятки тисяч жертв з боку Росії – не абстракція. Ймовірно, ви будете одним з цього числа": Рютте в Києві звернувся до росіян
Якби Молдова попросила в Києва допомоги з Придністров'ям, у Тирасполі швидко майорів би український прапор, – Кулеба
У Москві закликали росіян "не чекати на скасування західних санкцій"
- Актуальне
- Важливе
2026, четвер
4 червня
22:12
Ексклюзив
Нічого фантастичного, все реально: Україна матиме антибалістичну ракету, - авіаексперт Криволап
20:56
Оновлено
У Кронштадті поблизу Петербурга Україна уразила корвет "Бойкий". З'явилося відео наслідків
20:29
Ексклюзив
Класичний трампівський маятник: Краєв прокоментував заяву Рубіо про військову допомогу Україні
20:05
ЄС шукає можливість сказати "ні" туристам РФ: міністри МВС прокоментували заклик заборонити візи росіянам
19:49
Ексклюзив
Українська влада не пояснила, на які компроміси доведеться піти: Смолій про заяву Петера Мадяра
16:40
Оновлено
Детектива НАБУ Гусарова звільнили від кримінальної відповідальності. В ОГП прокоментували
14:43
Евакуація поранених та доставка вантажів: Український робот Vepr допустили до бойового застосування
14:16
Поліція Чехії підтвердила, що знайшла у Іларіона кокаїн. РПЦ відправила митрополита у "заслання" до Бразилії