
Переговорна рамка Путіна виходить далеко за межі війни проти України, - дипломат Лубківський
Дипломат, директор Київського безпекового форуму Данило Лубківський зазначив, що велика рамка позиції Путіна та Кремля передбачає відновлення сфер впливу у світі та має глобальний масштаб
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Це відображає філософію Путіна, яка вже стала філософією війни. Його світогляд орієнтований на війну, і це, ймовірно, залишиться незмінним до кінця його життя. Для Путіна війна є сенсом його існування та дій Російської Федерації у майбутньому. Водночас він, ймовірно, думає про спадковість влади в Росії, прагнучи закріпити нинішній режим на десятиліття вперед. Його велика рамка — це відновлення сфер впливу, позицій в тому чи іншому вигляді, які могли б нагадувати Радянський Союз. Хоча ці плани можуть бути нереалістичними, саме така ідея домінує у мисленні Путіна та його оточення", - зазначив Лубківський.
Таким чином, переговорна рамка Путіна охоплює широкий спектр міжнародних питань: починаючи від Арктики, позицій РФ на півночі, в Північному морі до передньої Азії, ситуації на Близькому Сході, в Сирії, Ірані та інших регіонів. Це, фактично, визначає мотивацію дій Путіна.
Росія свідомо виводить переговори у формат Вашингтон - Москва, виключаючи інших учасників, зауважив дипломат.
"Україну не розглядають як співрозмовника, а Європу намагаються відтіснити від переговорного процесу. Для американської адміністрації така позиція, ймовірно, не є природною, але вона приймає такий підхід. Йдеться про переговори між ядерними надпотугами, і Трамп це розуміє. Це створює важливе завдання для української дипломатії та європейських партнерів — забезпечити участь Європейського Союзу, Великої Британії, Канади та інших партнерів у процесі мирного врегулювання. Їхня участь має бути не лише політичною, а й практичною, зокрема в оборонно-військовому значенні", - сказав він.
Читайте також: Про "тимчасове припинення вогню" і мирний процес загалом з точки зору Путіна і Росії
За словами дипломата, одним із перспективних напрямків є ініціатива захисту українського неба та створення повітряного купола над Україною. Це має велике значення для залучення європейських партнерів до розвитку ситуації.
Політика Дональда Трампа є непередбачуваною, тому необхідно бути готовими до різних сценаріїв, включно з найгіршими, каже Лубківський. Водночас Путін може розраховувати на те, що адміністрація Трампа, розгорнувши багато міжнародних конфліктів, ймовірно не зможе ефективно реагувати на всі виклики. Це точка вразливості, яка може впливати на майбутню позицію Трампа.
"Я вірю, що в американській адміністрації та серед республіканців є ті, хто розуміють, що поразка США в Україні означатиме поразку всього Заходу та Америки. Це матиме серйозні наслідки для глобального лідерства Америки. Сьогодні вирішується, наскільки американська дипломатія зможе знайти інструменти для тиску на Путіна. Від цього залежить міжнародне лідерство США на десятиліття вперед. У Конгресі вже є консенсус щодо необхідності посилення тиску на Росію. Якщо Путін продовжуватиме свою політику приниження американської адміністрації, це викличе закономірну реакцію США, адже втрата України є неприйнятною ціною на міжнародній арені", - резюмував він.
- Президент США Дональд Трамп 14 березня заявив, що за підсумками розмови Віткоффа з Путіним "є дуже хороший шанс, що ця жахлива, кривава війна може нарешті закінчитися".



- Актуальне
- Важливе











