
Політика Трампа збільшила рівень підтримки України серед американців, - аналітик Умланд
Аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд розповів, що серед американців збільшився рівень підтримки України на тлі тиску Вашингтона на Київ щодо переговорів із РФ
Про це він розповів в етері "Еспресо".
"Ми зараз спостерігаємо за подіями, які вже відбувалися під час інших воєн. Фактично, це можна назвати “театром переговорів”. Це комунікація, яка ні до чого не веде і яка створює враження для багатьох, на жаль, західних політиків про те, що з Росією можна домовитись. Там вірять, що Росія нібито відкрита до діалогу і що Україна не хоче домовлятись разом із деякими західними політиками. На жаль, це працює", - пояснив Умланд.
За словами аналітика, в американському суспільстві починають розуміти, що довіряти Путіну не можна. Зокрема, американці на тлі тиску Вашингтона на Київ почали більше підтримувати Україну, ніж це було на початку року.
"Нам залишається сподіватися на реакцію американців щодо політики нової адміністрації президента. Сподіваюсь, що люди в США побачать реальний стан справ і почнуть критикувати дії президента Трампа. До речі, я бачив останні соцопитування в США. Американці реагують. Зокрема, тиск Вашингтона на Київ збільшив рівень підтримки України, ніж це було на початку року. Тобто в американців зʼявляється розуміння, що Путіну довіряти не можна", - додав він.
Розмова Трампа з Путіним: що відомо
18 березня президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним, яка тривала близько двох годин. Сторони погодилися, що шлях до миру розпочнеться з припинення обстрілів енергетики, а Москва висунула вимогу зупинити мобілізацію в Україні та переозброєння ЗСУ на час можливого перемирʼя.
Президент України Володимир Зеленський заявив після переговорів Дональда Трампа з Володимиром Путіним, що очільник Кремля фактично відкинув пропозицію повного припинення вогню.
У неділю, 23 березня, у Саудівській Аравії представники США та Росії проведуть переговори щодо деталей припинення ударів по енергетичній та цивільній інфраструктурі в російсько-українській війні.



- Актуальне
- Важливе








