Огляд

Над Самітом миру та його результатами для України нависла примара Росії, а у Вовчанську тривають запеклі бої. Акценти світових ЗМІ 17 червня

Андріана Стахів
17 червня, 2024 понедiлок
11:01

У фокусі міжнародних видань продовжує перебувати Саміт миру, який лише вчора завершився у Швейцарії, зокрема примара Росії, що попри відсутність країни там нависала над подією, тим часом у Вовчанську тривають запеклі бої

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 17 червня.

Над Самітом миру та його результатами для України нависла примара Росії

Понад 80 зі 101 учасника підтримали підсумкову заяву на підтримку територіальної цілісності України, але деякі ключові країни залишились осторонь, пише Politico.

"Результат був затьмарений тим, що ключові проросійські країни, такі як Саудівська Аравія, Індія та Південна Африка, не підтримали підсумкову декларацію. А Китай взагалі проігнорував саміт", – підкреслює видання.

Однак президент України Володимир Зеленський оголосив конференцію успішною, заявивши, що "незалежність, територіальна цілісність і суверенітет України були визнані всіма учасниками" на саміті. 

Журналісти акцентують на тому, що хоч мирний саміт "більше нагадував чергову Генеральну Асамблею ООН", де різні країни говорили про Статут ООН і повагу до міжнародного права, учасники дійшли консенсусу, що війна в Україні має завершитися "справедливим і тривалим миром", а не миром за будь-яку ціну.

"Але привид Росії навис над самітом після ультимативної мирної пропозиції президента Росії Володимира Путіна за день до початку саміту. Хоча Україна та інші сторони швидко відкинули цю пропозицію, вона посилила реальність того, що з Кремлем врешті-решт доведеться мати справу", – вважають у Politico.

На цьому саміті увага була зосереджена лише на трьох пунктах мирної пропозиції Зеленського з 10 пунктів, оскільки вони мали широкий консенсус серед країн-учасниць. Це ядерна безпека, продовольча безпека та повернення військовополонених і викрадених українських дітей і цивільних осіб.

"Цей саміт має величезний успіх, – заявив у неділю у своїй промові радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван. – Вам вдалося зібрати весь світ".

Разом із тим президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наголосила: "Це не були мирні переговори, тому що Путін не має серйозних намірів припинити війну. Він наполягає на капітуляції. Жодна країна ніколи не погодиться на ці обурливі умови". А Зеленський заявив, що ультиматум Путіна за день до початку саміту насправді зіграв на користь Києва. Як і раніше, він наполягає на тому, що Україна розмовлятиме з Росією лише після того, як Москва виведе свої війська, але також відзначив, що українці планують залучити дружні до Росії країни як посередників, щоб допомогти підштовхнути Москву до миру.

"Нам потрібна підтримка абсолютної більшості країн світу, щоб чинити тиск на Росію з метою припинення цієї війни", – говорить президент України.

Більшість країн Глобального Півдня, Латинської Америки та Африки підтримали фінальне комюніке і погодилися допомогти Україні під час низки зустрічей на двосторонньому рівні, які заплановані до наступного саміту, дата якого ще не визначена.

"На жаль, вплив Росії все ще сильний. Багато країн все ще намагаються балансувати навіть після всього тероризму, який Путін приніс в Україну, – сказав Зеленський. – Путін зрозумів, що не може вийти з ізоляції, тому його мета – залучити інші країни на свій бік. Однак він бореться лише за себе".

Саміт миру. Володимир Зеленський

Фото: Getty Images

У Вовчанську тривають запеклі бої

У Вовчанську на Харківщині тривають запеклі бої, українські війська намагаються ізолювати російські підрозділи, що наступають, повідомляє CNN. 

Зокрема, бої тривають на агрегатному заводі на північній околиці Вовчанська, пише видання із посиланням на військових блогерів. 

Один з командирів українського підрозділу, Станіслав Буніятов, відомий як Осман, описав ситуацію у Вовчанську як "складну, але контрольовану" і сказав, що російські війська "оточені".

"Наші хлопці не здають своїх позицій, час від часу проводять успішні штурми, звільняють позиції і відтісняють ворога назад", – говорить військовий.

Українська моніторингова група DeepState повідомляє, що невеликі групи російських солдатів неодноразово намагалися захопити агрегатний завод, але були відбиті українськими силами. Припускаючи, що постачання російських солдатів ускладнилося, DeepState також зазначає, що їжу і воду їм доставляють дрони.

У неділю міністерство оборони Росії заявило, що "війська поліпшили ситуацію на лінії фронту і завдали поразки живій силі і техніці" українських військ в "районах населених пунктів Вовчанськ, Синельникове і Вовчанські Хутори" в Харківській області. Тим часом Міністерство оборони України поки що не прокоментувало запит CNN на отримання додаткової інформації.

Теги:
Читайте також:
Київ
+21.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.29
    Купівля 41.29
    Продаж 41.87
  • EUR
    Купівля 47.15
    Продаж 48
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
23 квітня
21:16
Sony показала трейлер і назвала дату виходу гри Ghost of Yōtei на PS5
21:03
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Системне знищенням арсеналів РФ входить у другу стадію. Колонка Сергія Згурця
20:56
Рустем Умєров
Припинення вогню й безпекові гарантії: Умєров назвав перемовини України з Келлогом у Лондоні продуктивними
20:38
Дмитро Пєсков
"Якби Україна вивела війська з чотирьох регіонів, війна б закінчилася миттєво", - Пєсков
20:38
Оновлено
Кубок України
"Шахтар" переміг "Полісся" та став другим фіналістом Кубка України
20:17
на фото Володимир Зеленський
Зеленський 24 квітня відвідає ПАР з робочим візитом
20:10
Кремль москва
РФ через "антиросійські наративи" заборонила в'їзд 21 парламентарю з Британії
20:00
Ексклюзив
Марко Рубіо
Намагання підняти ставки: Чаленко пояснив, чому раптово зірвався саміт у Лондоні
20:00
OPINION
Трамп наразі провалює абсолютно все, за що він взявся
20:00
БПЛА, шахед, дрон
РФ запустила безпілотники по території України: ситуація ввечері 23 квітня
19:54
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Генштаб підтвердив удар по заводу в російській Єлабузі, де виробляють "шахеди"
19:47
Ексклюзив
Британія, британські військові
"Головне протриматися хоча б рік": експертка Вдовиченко про ймовірні сценарії для України, якщо США вийдуть з переговорів
19:31
Оновлено
РФ вдарила дроном по автобусу на Дніпропетровщині: 9 загиблих, десятки поранених
19:30
Оновлено
Дональд Трамп
"Він може отримати мир, або воювати ще три роки та втратити всю країну": Трамп назвав заяву Зеленського про Крим шкідливою для переговорів з РФ
19:07
Марко Рубіо
Рубіо заявив, що США стали краще розуміти РФ і зробили "все можливе" для миру в Україні
19:00
Ексклюзив
Україна ЄС
Україна готова відкрити переговорні кластери щодо вступу до ЄС, але Угорщина блокує цей процес, - Висоцька
18:54
Ексклюзив
Петро Андрющенко
Ворог накопичив велику кількість ресурсів на Запорізькому напрямку, - Андрющенко
18:45
плита, газ
Нафтогаз залишив ціну на газ для населення незмінною ще на рік
18:30
Ексклюзив
Валентин Наливайченко
Угорщина не заблокує членство України в ЄС, - Наливайченко
18:27
на фото очільник уряду Денис Шмигаль
Шмигаль з урядовою командою у Вашингтоні почали роботу на Spring Meetings 2025 Світового банку та МВФ
18:07
OPINION
Провал у Лондоні. США знову в пошуках кращої Росії
18:07
віце-президент США Джей Ді Венс
"Це було велике благословення": Венс розповів про зустріч з Папою Франциском напередодні його смерті
17:58
ANTHROPOCENE: Observation of I, Київ
У Києві розпочалася виставка ANTHROPOCENE: Observation of I, про взаємодію тіла, середовища та цифрової реальності
17:53
Оновлено
Андрій Єрмак
"Домовились про подальші консультації": Єрмак про зустріч із радниками з нацбезпеки Великої Британії, Франції та Німеччини у Лондоні
17:40
Конклав
Після смерті Папи Римського кількість переглядів фільму "Конклав" збільшилася на 283%
17:27
прапор, Євросоюз
ЄС оштрафував Apple і Meta на сотні мільйонів євро за порушення правил цифрового ринку
17:13
Оновлено
Еммануель Макрон
Єлисейський палац спростував інформацію про намір Макрона розпустити парламент та призначити дострокові вибори
17:00
Ексклюзив
Україна ЄС
У Єврокомісії вже визначили майже офіційну дату вступу України до ЄС, - Висоцька
16:58
Оновлено
Туреччина, землетрус
У Туреччині стався потужний землетрус магнітудою 6,2, постраждало понад 150 людей
16:52
Башар Асад
Нова влада Сирії заявила, що Росія відмовилася видати їй експрезидента-втікача Башара Асада
16:30
Ексклюзив
Валентин Наливайченко
Україна виконала ключову умову й розпочинає переговори про вступ до ЄС, - Наливайченко
16:29
ЗСУ
З початку доби на фронті відбулося 83 бої: на Покровському напрямку Сили оборони відбили 27 атак
16:13
Оновлено
На могилі воїнів УПА в Польщі з'явилася провокативна табличка. Мінкульти держав засудили акт вандалізму
16:09
OPINION
Трампівська авантюра з Кримом
15:58
Естонія
Естонія планує створити військову базу в місті Нарва на кордоні з РФ
15:56
Александр Стубб
"Складно, але не безнадійно", - президент Фінляндії Стубб про переговори щодо припинення вогню в Україні
15:09
Радослав Сікорський
"Китай міг би внести нову цінність у світовий порядок": Сікорський закликав Пекін сприяти закінченню війни РФ в Україні
14:54
Оновлено
Одеса, наслідки атаки 21.04.25
Атака російських БПЛА по Україні 21-22 квітня: у лікарні Харкова помер поранений чоловік
14:43
Ми підтверджуємо принципову позицію: Україна готова вести переговори, але не здаватися, - Свириденко
14:29
Африканський найманець із Сенегалу
Українські військові на Торецькому напрямку захопили в полон найманця з Сенегалу
Більше новин