Огляд

Поки Трамп уникає Зеленського й цілить в Іран, Росія бомбить українські міста. Акценти світових ЗМІ 17 червня

17 червня, 2025 вiвторок
11:33

У фокусі міжнародних видань – чому Дональд Трампа достроково покинув зустріч G7 і не зустрівся з Володимиром Зеленським, а також наслідки смертоносної повітряної атаки на столицю України

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 17 червня.

G7 стає G6, а Зеленський так і не зустрівся з Трампом, бо той зайнятий Іраном

Беньямін Нетаньягу та Дональд Трамп

Беньямін Нетаньягу та Дональд Трамп, фото: відкриті джерела

 

На перших шпальтах міжнародних ЗМІ заголовки про президента США Дональда Трампа, який достроково залишив саміт G7 у Канаді, так і не зустрівшись із президентом України Володимиром Зеленським. 

"Перший день саміту G7 у Канаді розпочався зі скандалу за участю Дональда Трампа та закінчився несподіваним від'їздом президента США", - наголошують у Der Spiegel.

Спершу президент Франції припустив, що Трамп покинув Канаду через нібито термінову домовленість про припинення вогню між Ізраїлем та Іраном, однак очільник Білого дому спростував це, пише The Fox News.

"Він не має уявлення, чому я зараз їду до Вашингтона, але це точно не має нічого спільного з припиненням вогню", - відзначив Трамп, який кілька годин тому закликав жителів Тегерана "тікати з міста і рятувати своє життя", тим самим підігрівши чутки про ще більшу ескалацію конфлікту. А ще він пригрозив, шо іранці повинні обмежити свою ядерну програму, поки не "занадто пізно".

У Bloomberg кажуть, що попри коментарі Трампа, високопосадовці США заявили, що президент, як і раніше, сподівається на досягнення мирної угоди між Ізраїлем та Іраном, а головний посланець Трампа на Близькому Сході, можливо, зустрінеться з міністром закордонних справ Ірану Аббасом Арагчі пізніше цього тижня.

Але водночас у Reuters вважають, що насправді Дональд Трамп поступово вибудовує публічні аргументи на користь більш прямої участі США у цій війні.

"Але поглиблення американської участі, можливо, шляхом надання ізраїльтянам бомб для знищення бункерів, щоб проникнути на іранські ядерні об'єкти, побудовані глибоко під землею, або пропонування іншої прямої військової підтримки США, пов'язане з величезним політичним ризиком для Трампа", - зауважують у виданні. 

Ізраїль заявляє, що послабив ППО Ірану і може атакувати будь-які цілі в країні. Нетаньягу обіцяє продовжувати удари, поки не знищать ядерну програму та балістичні ракети Ірану. Ізраїль вдарив по кількох ядерних об’єктах, але не зміг зруйнувати завод у Фордо, який глибоко під землею. Для його знищення потрібен потужна протибункерна бомба GBU-57, але в Ізраїлю немає ні цієї зброї, ні літака для її доставки. Все це має США.

А у CNN викрили Трампа у неправдивій інформації щодо Трюдо, України та імміграції на саміті G7. Він помилково звинуватив Джастіна Трюдо у виключенні Росії з G8 у 2014 році, хоча Трюдо став прем’єром лише у 2015-му. Насправді Росію виключили через анексію Криму. Трамп також неправильно назвав торговельну угоду з Британією угодою з ЄС і завищив допомогу США Україні до $350 млрд, тоді як реальна сума, за даними Кільського інституту, становить близько $138 млрд. Крім того, Трамп перебільшив кількість мігрантів за Байдена, заявивши про 21 млн, хоча офіційно зафіксовано менше 11 млн, включно з депортованими.

В AP іронізують і кажуть, що "тепер нас шестеро: лідери G7 намагаються врятувати свій саміт після дострокового відходу Трампа". 

"Трамп вирішив залишити саміт і пропустити серію вівторкових зустрічей, присвячених війні в Україні та торговельним питанням. … Позиція Трампа щодо України принципово суперечить його позиції інших лідерів G7, які підтримують Україну та чітко заявляють, що Росія є агресором у війні", - відзначають у виданні. 

У The New York Times теж розкритикували риторику Трампа під час першого дня саміту, кажучи, що він "відновлює обійми Путіна на тлі триваючого розколу з союзниками", зокрема, поширюючи такі месиджі, що санкції проти РФ шкодять США.

Президент України Володимир Зеленський має бути присутнім на саміті у вівторок на запрошення прем’єра Канади разом з іншими лідерами, включаючи прем'єр-міністра Індії Нарендру Моді та генерального секретаря НАТО Марка Рютте, з якими має зустрітися. Очікується, що лідери погодяться на посилення санкцій проти Росії. Зокрема, у Reuters пишуть, що ЄС готує заборону на імпорт російського газу до кінця 2027 року.

Україна під масованою атакою, а РФ шукає ще зброї у КНДР

наслідки ворожої атаки по Києву 17.06.2025

наслідки ворожої атаки по Києву 17.06.2025, фото: Наталя Стареправо

 

Не оминули увагою світові медіа і смертоносної нічної атаки Росії по мирним містам України, що забрала життя багатьох людей, а ще більше – поранила. Зокрема, у The Guardian написали, що внаслідок ракетного обстрілу та атаки безпілотників Росією на Київ загинуло щонайменше 14 осіб, а Володимир Зеленський назвав це "одним із найжахливіших нападів" на столицю України з початку повномасштабної війни.

"Кількість жертв, ймовірно, зросте, оскільки постраждали кілька об'єктів по всій столиці. У дев'ятиповерховому багатоквартирному будинку радянської епохи на заході Києва пряме влучання ракети призвело до обвалу частини будівлі, залишивши після себе величезну діру та купу уламків посеред кварталу", - відзначають у виданні. 

Президент України закликав міжнародну спільноту "не закривати на це очі". 

"Путін робить це виключно тому, що може дозволити собі продовжувати війну. Він хоче, щоб війна тривала", – сказав він. 

У CNN зауважили, що ці удари відбулися після того, як Трамп оголосив, що повернеться до Вашингтона на день раніше з саміту G7 в Канаді.

"Тим часом секретар Ради безпеки Росії Сергій Шойгу прибув до Пхеньяна зі "спеціальною місією" від Володимира Путіна. Шойгу має зустрітися з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. Пхеньян продовжує підтримувати війну Москви проти України". США попередили, що Росія може бути близька до обміну передовими космічними та супутниковими технологіями з Північною Кореєю в обмін на подальшу підтримку війни в Україні", - відзначають у виданні.

Читайте також: Війна між Ізраїлем та Іраном: які можливі сценарії розвитку подій та як їх відчує світ

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
5 липня
19:31
Костянтинівка
"Підступний план": У DeepState пояснили, чому Силам оборони не можна погоджуватися на запропоноване РФ припинення вогню в Костянтинівці
19:31
Інтерв’ю
Йосиф Зісельс
В Україні 50% людей майже нічого не дають для перемоги, натомість 30% віддають все, - Йосиф Зісельс
19:25
Ексклюзив
Атака РФ на Київ 28 червня
Безпека стала головною умовою відбудови України, - експертка з євроінтеграції Болюбаш про підсумки конференції в Гданську
18:58
вибух на московському НПЗ
З початку року українські дрони уразили НПЗ у РФ майже 200 разів, - Financial Times
18:15
Огляд
Роман Ратушний
Він боровся за Київ ще задовго до вторгнення РФ: сьогодні Романові Ратушному мало б виповнитись 29
17:49
Аварія на Миколаївщині
ДТП із 12 загиблими на Миколаївщині: винуватцю аварії повідомили про підозру
17:42
Оновлено
ЗРК Patriot
Віцеспікер Сейму заявив, що Польща таємно передала Україні ракети до Patriot. Міністр оборони доручив розсекретити дані про військову допомогу
17:19
FPV дрони "Колібрі"
Враховують досвід України з дронами: В армії Британії створюють новий підрозділ
17:18
У ПК "Захід" показали миті перед бойовим вильотом МіГ-29
Авіація Сил оборони знищила позиції російських операторів дронів підрозділу "Рубікон" у Покровську, а на фронті відбулося 55 боїв
17:09
Інтерв’ю
Ламі: Удари Сил оборони України по російських НПЗ - це те, що виходить за межі військового впливу та російської пропаганди
17:01
OPINION
"Зголоднілі уряди" Близького Сходу допоможуть Україні змінити вимоги до Путіна
16:45
Огляд
Звільнення Краматорська
"Той липень навчив нас, що росіян можна бити": як звільнення Слов’янська і Краматорська зупинило РФ у 2014 
16:34
У Києві провели автопробіг до 12-річчя "Госпітальєрів"
У Києві провели автопробіг до 12-річчя "Госпітальєрів"
16:21
Ексклюзив
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Україна має розвінчати міфи про корупцію, щоб зміцнити довіру інвесторів, - експертка з євроінтеграції Болюбаш
16:14
Юрген Клопп
Стало відомо, хто очолить збірну Німеччини після провалу на ЧС-2026
15:50
Оновлено
Увечері 4 липня РФ завдала щонайменше п'яти ударів по Запоріжжю
РФ вдарила по Запоріжжю, Сумщині, Харківщині, Дніпровщині та Херсонщині: двоє загиблих, десятки постраждалих
15:28
винищувачі JAS 39 Gripen
Посилення ППО та підготовка до використання "гріпенів": Зеленський провів розмови з Макроном та прем'єром Швеції Крістерссоном
15:22
Кремль москва
У РФ шукають операторів дронів для захисту Москви, - Reuters
15:10
Дмитро Пєсков
Пєсков заявив, що в Україні триває "справжня війна", бо за Києвом стоїть Захід
15:06
граната
На Одещині військовий у СЗЧ підірвав гранату під час перевірки документів, поранено двох поліцейських
14:47
Сергій Арбузов
Санкціонований в Україні ексголова Нацбанку Арбузов планує йти на вибори до Держдуми РФ
14:30
Вінісіус Жуніор, ЧС-2026
Бразилія грає з Норвегією, а Мексика - з Англією: розклад матчів та трансляцій 1/8 фіналу
14:20
Вімблдон
Усі російські тенісистки вилетіли з Вімблдона до четвертого кола турніру
14:01
OPINION
Ексгумації як елемент польської пропаганди
13:54
Роберт Фіцо
Словаки провалили референдум проти довічної виплати Фіцо й за повернення антикорупційних органів
13:38
ракети Taurus
Пісторіус заявив, що немає необхідності у постачанні Україні ракет Taurus
13:23
путін
Путін свідомо готовий ризикнути повторенням краху Російської імперії заради нової хвилі мобілізації, — Atlantic Council
13:15
Путін в формі (27.12.2025)
Погрози РФ напасти на Польщу – це серйозний екзамен на спроможність для НАТО і Європи, — дипломат Міл-Ман
12:51
Огляд
День незалежності США
День незалежності США: Трамп заявив про "комуністичний рак", польоти на Марс і перемогу над армією Ірану
12:43
землетрус
Офіційна кількість загиблих у Венесуелі зросла до майже 3 тисяч, про зниклих безвісти влада не говорить
12:22
В Україні відзначають День Військово-морських сил ЗСУ: ВМС посилять новою бригадою
11:51
Андрій Сибіга
Уряд Нідерландів схвалив розміщення Спецтрибуналу щодо агресії Росії проти України, - Сибіга
11:18
Оновлено
Бійці 19-го корпусу показали відео з Костянтинівки, спростувавши фейк про захоплення міста, а Сили оборони за червень уразили понад 200 тис. ворожих цілей
11:03
OPINION
Чи є підстави для міфу про реіндустріалізацію України
11:01
Сили оборони вдарили по підстанціях Криму — півострів накрила хвиля блекаутів
Сили оборони вдарили по підстанціях Криму — півострів накрила хвиля блекаутів
10:55
Турнірна сітка плейоф ЧС-2026
Визначилась перша пара чвертьфіналістів ЧС 2026: результати усіх матчів 1/8 фіналу та сітка плейоф
10:16
росія китай
Флоти Китаю та Росії проведуть спільні навчання в липні, а після — вирушать патрулювати Тихий океан
09:55
Зустріч Трамп Зеленський G7
Про що говорили Зеленський і Путін із Трампом, вітаючи із 250-річчям незалежності США
09:48
OPINION
Що стоїть за ФСБшним вкидом про "злочин УПА" у Володимирі на Волині
09:35
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Ламі: Євросоюз - це перевірений рецепт миру, який закриє болючу пам'ять Києва та Варшави
Більше новин