Росія заявляє, що запобігла спробі вбивства високопоставленого чиновника, а українські атаки призупинили експорт російської нафти. Акценти світових ЗМІ 14 листопада

14 листопада, 2025 п'ятниця
11:28

Російський чорноморський порт Новоросійськ призупинив експорт нафти, а ЄС вимагає від України відповідей щодо ескалації корупційного скандалу

Зміст

Про це і не тільки писали світові медіа 14 листопада.

ЄС вимагає від України відповідей щодо ескалації корупційного скандалу

ЄС вимагає від України гарантій щодо майбутньої фінансової підтримки країни після того, як масштабне розслідування корупції виявило схему хабарів на суму 100 мільйонів доларів, пов'язану з енергетичним сектором, пише Politico.

Українські антикорупційні органи повідомили цього тижня, що деякі близькі соратники Володимира Зеленського були причетні до цієї схеми, що змусило українського президента ввести санкції проти свого колишнього ділового партнера та звільнити кількох високопоставлених міністрів.

Це розділило європейських партнерів Києва. Для багатьох ці розкриття є позитивним знаком продовження незалежності українських антикорупційних органів. Деякі, однак, хочуть від країни конкретних зобов'язань, які б показали, що вона серйозно ставиться до запобігання подібним інцидентам у майбутньому.

"Це означатиме, що [Європейська] комісія, безсумнівно, буде змушена переглянути, як вона витрачає кошти на енергетичний сектор Києва, стверджує чиновник, додаючи, що в майбутньому "Україна буде змушена приділяти більше уваги та забезпечувати більшу прозорість у тому, як вона витрачає кошти", – йдеться у статті.

"Ми очікуємо, що Україна продовжить антикорупційні заходи та реформи у своїй країні", – заявив у четвер канцлер Німеччини Фрідріх Мерц після телефонної розмови із Зеленським. 

Скандал, пишуть, стався в делікатний для України момент. Наступного року країна зіткнеться з бюджетною кризою на суму 41 млрд євро, а країни ЄС наразі не можуть дійти згоди щодо розблокування кредиту на суму 140 млрд євро для Києва з заморожених російських активів.

Міністерства закордонних справ та енергетики України не відповіли на запит POLITICO про коментар.

Успішні атаки українців впливають на ціну на нафту

Українські дрони пошкодили корабель, будинки та нафтобазу в російському Новоросійську, пише Reuters. 14 листопада український безпілотник влучив по пришвартованому кораблю, житлових будинках і нафтовому складу в російському чорноморському порту Новоросійськ, який є ключовим пунктом експорту російської нафти. Порт Новоросійськ призупинив експорт нафти після атаки українських безпілотників, повідомляють джерела видання. Монополіст нафтопроводу "Транснефть" призупинив постачання нафти до виходу. 

Світові ціни на нафту підскочили приблизно на 2% через побоювання щодо поставок після атаки.

У виданні зазначають, що цього року нафтова інфраструктура Росії неодноразово зазнавала перебоїв у роботі через атаки дронів і безпілотних човнів. Об'єктами атак стали порти Балтійського і Чорного морів, магістральна трубопровідна система та низка нафтопереробних заводів. У жовтні через Новоросійськ було перевезено 3,22 млн тонн нафти, або 761 000 барелів на добу. За перші 10 місяців року цей показник становив 24,716 млн тонн.

"Новоросійськ постраждав найбільше", – написав у соцмережах губернатор Краснодарського краю Веніамін Кондратьєв. 

Крім того, Україна використала свою крилату ракету "Фламінго" разом з безпілотниками вітчизняного виробництва для нанесення ударів по "декількох десятках об'єктів" на окупованих Росією територіях і на території самої Росії в четвер, повідомляє The Guardian. 

За даними експертів, українська ракета FP-5 може пролетіти 3000 км (1864 милі) і впасти в межах 14 метрів (45 футів) від цілі. Це одна з найбільших ракет такого типу в світі, здатна нести боєголовку вагою 1150 кг (2535 фунтів). Вона відома як ракета "Фламінго", оскільки перші версії мали рожевий колір через те, що завод використав неправильну фарбу, і є частковою альтернативою сучасним ракетам «Томагавк», які США відмовилися постачати Україні.

Росія скаржиться, що за кремлівськими посадовцями ведуть полювання

Служба безпеки Росії заявляє, що запобігла спробі вбивства свого високопоставленого чиновника. Про це повідомляє CNN. У Росії кажуть, що зірвали замах України на вбивство високопоставленого чиновника Кремля на території Росії, коли ймовірна жертва відвідувала кладовище.

Заява Федеральної служби безпеки Росії (ФСБ) пролунала в той час, коли мешканці Києва пережили чергову важку ніч смертоносних російських повітряних атак, в результаті яких, за даними українських чиновників, загинули щонайменше троє людей.

За заявою ФСБ Росії, українські спецслужби планували вбити неназваного чиновника, якого описують як "одного з найвищих чиновників російської держави", під час його відвідування могил родичів на кладовищі під Москвою.

ФСБ також заявила, що Україна планує подібні атаки на території Росії. CNN не змогла самостійно перевірити заяви Росії. 

За даними ACLED, за перші три квартали 2025 року в Росії було скоєно більше замахів на вбивство, ніж за попередні три роки разом узяті

Обстріли української столиці

Росія атакує "кожен район" Києва, спричиняючи пожежі по всій українській столиці, повідомляють оглядачі видання The Guardian.

На фотографіях, опублікованих у соціальних мережах, видно різні місця, охоплені полум'ям, та мешканців, які збираються на завалених уламками вулицях біля багатоквартирних будинків.

Росія в п'ятницю рано вранці розпочала масштабну комбіновану атаку на Київ, що спричинило пожежі. Міська влада попередила, що можливі перебої з електро- та водопостачанням.

"Росіяни обстрілюють житлові будинки. Практично в кожному районі є велика кількість пошкоджених багатоповерхових багатоквартирних будинків", – написав у месенджері Telegram голова військової адміністрації Києва Тимур Ткаченко.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
10 червня
10:46
відключення світла, блекаут, генератор, енергетика
Через російські обстріли є знеструмлення у шести областях: стан енергосистеми 10 червня
10:33
ДТП у Києві
Смертельна ДТП у Солом'янському районі Києва: у Bolt підтвердили, що водій у момент аварії виконував замовлення
10:06
Ексклюзив
санкції проти рф
Політолог Телешун пояснив, як санкції ЄС можуть створити загрозу для режиму в Росії
10:02
Іван Вигівський
РФ почала вербувати дівчат для вбивств військових, - Вигівський
10:00
валюта
Курс валют на 10 червня: вартість долара в банках перетнула позначку 45 грн
09:24
Оновлено
За добу на фронті відбулося 234 бої, РФ втратила 1990 військових. Підсумки роботи Сил оборони 9 червня
09:19
Оновлено
Рятувальники ліквідовують наслідки ворожого обстрілу.
Росія атакувала Україну понад сотнею дронів: вдарила по Харкову та Одесі, є постраждалі та руйнування
08:51
зброя США
США завдають ударів по Ірану за збитий гелікоптер
08:49
патріарх Кирил
Патріарх Кирил, Мединський, Алекперов: ЄС готує проти поплічників Путіна санкції, які раніше блокував Орбан
08:45
Ексклюзив
Карта бойових дій за березень-травень
Росіяни воюють між собою через проблеми з комунікацією: Третій армійський корпус про Лиманський напрямок
08:03
OPINION
Україна не вступить в ЄС у 2027 році. Чи варто з цього робити трагедію?
07:57
Дмитро Лубінець
Лубінець розповів, про дзвінок Єрмака після звільнення, щоб підписати "меморандум"
07:55
Оновлено
Наслідки удару по Чебоксарам, Чувашія
У РФ під ракетною атакою опинився військовий завод у Чебоксарах, у Самарі горить НПЗ
2026, вiвторок
9 червня
22:56
Ексклюзив
грицак
Я хочу помилятися, але ця війна надовго, - історик Грицак
22:30
безпілотник, дрон
РФ перейшла на нові відеочастоти на "Молніях", детектори можуть їх пропустити, — Флеш
22:25
Ексклюзив
Криза навколо Тайваню найімовірніше припаде на кінець осені, — політолог Саакян
22:13
Оновлено
Серія вибухів у Росії: у Підмосков'ї ліквідовано посадовця міноборони, у Москві — вибух авто, у Дагестані — підрив газопроводу
22:02
Усик
Чемпіон світу з боксу Усик увійшов до рейтингу найвпливовіших людей у спорті за версією TIME
21:58
Ексклюзив
паливна криза в Криму
Дефіцит продуктів, паніка, зірваний курортний сезон: нардеп Чийгоз про ситуацію в Криму
21:44
Ексклюзив
ДСНС провела масштабні відкриті навчання у Черкасах
ДСНС провела масштабні навчання у Черкасах і презентувала Мобільний центр безпілотних систем
21:04
Ексклюзив
Між півднем України та Кримом є дві больові точки для ворожої логістики, - Лакійчук
20:52
До Коаліції за повернення українських дітей приєдналася Боснія і Герцеговина, - Сибіга
20:13
Норвегія
Норвегія виділить близько 100 млн євро на морські дрони для України
20:11
Дональд Туск
Польща має бути присутня на переговорах щодо України, — Туск
20:01
OPINION
НМТ з математики. Нам треба не в Європу, а back to USSR?
20:00
Володимир Зеленський
Україна доведе кількість ударів до 600 дронів і ракет, щоб Росія відчула війну вдома, — Зеленський
19:49
Зеленський та Путін
Лист до Путіна мав конкретну мету і вона досягнута, — Зеленський на саміті NB-8
19:39
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Німеччина дасть 300 мільйонів євро на чеську "снарядну ініціативу" для України
19:27
Володимир Зеленський
Зеленський: Україна має бути в НАТО, Європа не може захистити себе без неї
19:09
Володимир Зеленський
Росія змінює курс українських дронів, щоб посварити Київ із союзниками, — Зеленський
19:00
Огляд
Термін згорає: чого слід чекати, якщо не оцифрувати трудову книжку до 10 червня
18:57
Ексклюзив
НМТ
"Бажано, щоб на такому рівні математику знали всі": Петро Чорноморець про те, що 70% завдань в НМТ з програми до 6 – 7 класу
18:57
PR
ВБФ "АТБ" та U-Hearts об’єдналися, аби допомогти притулкам для тварин у прифронтових областях
18:36
Оновлено
прапор Азербайджана
Азербайджан повідомив про загибель ще двох своїх громадян після ударів по суднах в Азовському морі
18:31
Оновлено
МКС, Міжнародний кримінальний суд
Головного прокурора МКС відсторонили від посади через звинувачення у домаганнях
18:13
Кандидат на посаду нового румунського прем'єра відмовився від українського громадянства
18:05
Фінляндія
Військовий літак РФ вторгся у повітряний простір Фінляндії — берегова охорона завершила розслідування
17:46
нерухомість оренда
Верховна Рада ухвалила закон про зниження податку на оренду житла та комерційної нерухомості
17:33
евакуація
На Донеччині розширюють зону обов’язкової евакуації
17:25
Оновлено
Наслідки атаки РФ на Київ. 02.06.2026
Масований удар РФ по Україні 2 червня: 24 загиблих, понад 150 постраждалих
Більше новин