
Професор Айзенберг припустив, коли республіканці можуть виступити проти Трампа
Професор Мангеттенського університету Ігор Айзенберг, зазначив, що серед республіканців може виникнути певна опозиція до політики чинної адміністрації США
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Змінити поведінку республіканців у Конгресі може не сам Трамп, а усвідомлення республіканцями, що його дії чи політичні рішення можуть призвести до їхньої поразки на виборах. Це станеться, якщо вони відчують, що втрачають шанси на перемогу у своїх округах або штатах, якщо йдеться про вибори до Сенату. Цей момент ще не настав, оскільки вибори відбудуться лише в листопаді 2026 року. Проте вже на початку наступного року це може стати серйозною проблемою для республіканців, які в палаті представників представляють так звані "swing" округи, де виборці схильні голосувати то за одну, то за іншу партію. Подібна ситуація може виникнути і в Сенаті", - повідомив Айзенберг.
За його словами, якщо республіканці зрозуміють, що підтримка непопулярної політики Трампа негативно впливає на їхні електоральні результати, вони можуть змінити своє ставлення. До того ж, зараз політика Трампа не схвалюється більшістю американців.
Читайте також: Хто визначає сучасну американську політику?
Зараз у Сполучених Штатах немає єдиної еліти, оскільки країна глибоко розколота, і цей розкол відображається також у політичній еліті, каже професор.
"Існує ліберальна еліта, яка згуртована навколо демократів. До неї, до речі, належать не лише демократи, а й колишній віце-президент Дік Чейні, його донька Ліз Чейні та республканці, які підтримували Камалу Гарріс на виборах. З іншого боку, є республіканська еліта, яка наразі повністю підтримує Дональда Трампа", - зауважив Айзенберг. Що ж може змусити їх змінити свої погляди? Згадаємо, що 6 січня 2021 року Трамп здійснив спробу державного перевороту, що стало очевидним приводом для його другого імпічменту. Тоді сім республіканських сенаторів проголосували за визнання його винним. Якби до них приєдналися ще десять, Трамп, ймовірно, вже не брав би участі в політиці, і ми чули б про нього лише з книжок. Однак ці десять голосів не знайшлися. Чому? Тому що тодішній лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл вважав, що Трамп може допомогти партії виграти вибори. І, як показав час, він мав рацію — республіканці перемогли, а Трамп повернувся до Білого дому", - додав Айзенберг.
- 11 березня конгресмен-республіканець Дон Бейкон заявив, що США "грають на руку" російському диктатору Володимиру Путіну, що матиме "руйнівні наслідки" для нацбезпеки країни.
- Актуальне
- Важливе
























