
Сейм Латвії остаточно схвалив вихід країни з конвенції про заборону протипіхотних мін
Сейм Латвії 16 квітня остаточно ухвалив рішення про вихід країни з Оттавської конвенції, яка забороняє використання, зберігання та виробництво протипіхотних мін
Про це повідомляє Delfi.
Причиною цього рішення є загострення безпекової ситуації у регіоні, викликане агресією Росії проти України. Латвія вважає за необхідне мати гнучкість у виборі засобів оборони, зокрема можливість використання протипіхотних мін для стримування потенційної загрози.
Рішення підтримали 68 депутатів, проти були 14 представників опозиції.
Вихід Латвії узгоджений з аналогічними планами Естонії, Литви, Польщі та, ймовірно, Фінляндії. МЗС Латвії заявило, що теперішня ситуація вимагає перегляду колишніх зобов’язань, адже Оттавська конвенція обмежує оборонні можливості країни.
Оттавська конвенція, чинна з 1999 року, була підписана понад 160 країнами, але деякі великі держави, включно з Росією, Китаєм та США, до неї не приєдналися.
Держави-учасниці конвенції зобов'язуються ніколи й за жодних обставин не використовувати протипіхотні міни, а також не розробляти, не виробляти та не купувати їх іншим шляхом, не зберігати та нікому прямо чи опосередковано не передавати.
Крім того, держави-учасниці зобов'язуються жодним чином не допомагати, не підтримувати й не заохочувати нікого до дій, заборонених для будь-якої держави-учасниці відповідно до цієї конвенції. Кожна держава-учасниця зобов'язується також знищити всі протипіхотні міни або забезпечити їхнє знищення відповідно до положень.
- 18 березня міністри оборони Польщі, Естонії, Латвії та Литви рекомендували своїм країнам вийти з міжнародної угоди про заборону протипіхотних мін, також відомої як Оттавський договір.
- Актуальне
- Важливе












