Швейцарія не зможе захиститися від повномасштабного нападу, - головнокомандувач армії

28 грудня, 2025 неділя
08:51

Головнокомандувач Збройних сил Швейцарії Томас Зюсслі заявив, що країна наразі не має можливостей для відбиття повномасштабного військового нападу

Зміст

Про це він розповів в інтерв’ю виданню Neue Zürcher Zeitung.

За його словами, швейцарська армія готова реагувати на теракти, саботаж і атаки на критичну інфраструктуру, а також може надавати підтримку у кіберсфері. Водночас протидія масштабній зовнішній агресії перевищує її нинішні спроможності.

"Ми готові до того, що недержавні суб'єкти здійснюють атаки на критичну інфраструктуру. Ми практикуємо це вже двадцять років разом із цивільною владою. Ми також можемо надати підтримку в кіберсфері. Чого ми не можемо зробити, так це захиститися від загроз на відстані або навіть від повномасштабного нападу на нашу країну", - заявив головнокомандувач.

Він зазначив, що у разі серйозної воєнної кризи лише близько третини особового складу армії були б повністю оснащені, що істотно обмежує обороноздатність країни.

Зюсслі підкреслив, що загроза для Європи з боку Росії зростає, а розвідувальні служби попереджають про можливу подальшу ескалацію з Заходом у найближчі роки. За його словами, Росія намагається дестабілізувати європейські країни через гібридні атаки, дезінформацію, кібератаки та шпигунство, і ці процеси вже відчутні й у Швейцарії.

Водночас Зюсслі застеріг від ілюзії, що нейтралітет автоматично гарантує безпеку.

"Існує уявлення, що нейтралітет автоматично забезпечує захист. Але це історично неточно. Є кілька нейтральних країн, які були беззбройними та були втягнуті у війну. Нейтралітет має цінність лише тоді, коли його можна захистити зброєю", - заявив він.

Він також визнав, що за нинішніх темпів фінансування та переозброєння швейцарська армія може досягти повної обороноздатності не раніше 2050 року, що є надто пізно з огляду на безпекову ситуацію.

"Проблема в тому, що всі наші фінансові ресурси заблоковані до 2028-2029 року. Ми не можемо оплатити нічого нового до того часу. Водночас терміни доставки збільшуються. А багато збройових компаній тепер вимагають повного початкового внеску. Це означає, що ви можете замовити, лише якщо сплатите негайно.  Якщо план полягає в тому, щоб інвестувати лише один відсоток ВВП з 2032 або 2035 року, то це займе стільки часу", - сказав Зюсслі.

Командувач армії залишає посаду наприкінці року. Він наголосив, що в демократичній системі обсяг ресурсів визначає політика, однак, за його словами, населення і влада не повинні мати хибного уявлення про реальний стан обороноздатності країни.

  • Швейцарія заявила про посилення свої системи захисту від безпілотників для убезпечення військової інфраструктури після нещодавнього збільшення кількості інцидентів з дронами у Європі.
Теги:
Читайте також:
Київ
+21.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
22 липня
17:05
OPINION
блог Тарас Шамайда
Чи поверне Зеленський Федорова у Міноборони
16:53
У Києві прощаються з журналістом "Українського радіо" Олександром Куцаком
16:35
Михайло Драпатий
Найближчим часом новий головнокомандувач розпочне кадрові зміни, - військовий аналітик Гетьман
16:30
Балістична ракета FP-7
Біля берегів Норвегії знайшли ймовірні уламки російської ракети
16:12
Новини компаній
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Wee
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Week: компанія підтримуватиме розвиток української модної індустрії
15:26
новини Закарпаття
У Києві оголосили підозру директору товариства через привласнення коштів на захист енергооб'єкта
15:13
Зеленський
Офіційно: Зеленський звільнив Сирського, Драпатого і Гнатова та призначив на нові посади Драпатого і Скибюка 
14:57
Віктор Орбан
Орбан оголосив боротьбу з "автократичним режимом" партії прем'єра Угорщини
14:53
Оновлено
Атаки РФ 22 липня: на Одещині загинула жінка, на Київщині та у Харкові є поранені, на Чернігівщині знеструмлення
14:47
прапор, кримскі татари, крим
Фундаментальна наука замість пропаганди: “Історію кримських татар” Возгріна перекладуть англійською
14:37
ілюстрація - соціологія, опитування
Опитування Rating Group: Залужний очолив рейтинг довіри українців, Федоров за тиждень наростив підтримку вдвічі
14:25
Марко Рубіо
Рубіо обговорить з Лавровим війну Росії проти України
14:12
танкер Veronica
Сили безпілотних систем уразили ще 13 суден РФ у межах операції "МоЛоЧКа"
14:01
OPINION
Призначення Драпатого: що далі?
13:48
Новонароджена дитина
У 2026 році в Україні на одного новонародженого припадає чотири померлих, – Опендатабот
13:46
Оновлено
Ігор Скибюк
Новим начальником Генштабу ЗСУ стане Ігор Скибюк. Драпатий зазначив, що це командир, якому можна довіряти в складних обставинах
13:29
5G
У Києві запустили пілотний проєкт 5G. Наступною стане Одеса 
13:14
PR
Онлайн-кредитування в Україні
Онлайн-кредитування в Україні: чому фінансова гнучкість стає важливою для домогосподарств
12:49
росія проти НАТО
Росія готує провокації "під чужим прапором" проти країн НАТО, - ЦПД
12:29
Андрій Гнатов
Росія планує відкрити новий фронт: Гнатов заявив, що ЗСУ готують відповідні заходи
12:09
З чорнетки привітання росіянок від Путіна з нагоди 8 березня
У Кремлі заявили, що РФ готова повернутися до перемовин після захоплення всієї Донеччини, – Bloomberg
12:08
Оновлено
москва, кремль
Таємна зустріч представників РФ і Німеччини в Баку могла створювати підґрунтя для мирних переговорів, - Остапенко
11:58
Ексклюзив
Юрій Луценко
Зеленський переклав відповідальність на Драпатого, а Федорова усунув від бюджету, - Луценко
11:32
ЗСУ
Британська компанія підписала угоду про виробництво гармат L119 в Україні
11:00
OPINION
Призначення Драпатого. "Майдан картонок" може розходитися, щоб зібратися знову
10:53
Оновлено
Wildberries
Зеленський підтвердив удари дронів, унаслідок яких загорілися логістичні центри Wildberries у Краснодарі та Невинномиську й нафтобаза в Армавірі
10:40
Огляд
Нова надія для України і погана новина для Росії: перші реакції на призначення Драпатого головкомом
10:33
OpenAI
OpenAI заявила про безпрецедентну кібератаку, яку здійснив ШІ-агент під час тестування
10:12
Ексклюзив
ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко
Кадрову кризу потрібно завершити вже цього тижня: Романенко закликав владу зосередитися на війні
10:07
США Україна
Україна та США підписали угоду про експорт українських БПЛА для випробувань у Штатах, – "Радіо Свобода"
10:00
PR
програма лояльності АТБ  зі S.T.A.L.K.E.R
Програма лояльності АТБ вийшла у фінал престижної нагороди European Loyalty Awards
09:52
Пресреліз
Анна Мороз
Редакцію телеканалу “Еспресо” очолила Анна Мороз
09:51
гривня долар, обмін валют
Курс валют на 22 липня: скільки коштують євро та долар
09:44
"Мені вдалося спростувати вже стільки брехні": американська блогерка Лумер анонсувала нові відео про візит до України
09:27
Ексклюзив
Михайло Федоров
Наразі Федоров займає вигідну позицію для майбутніх виборів, - політичний оглядач Дубов
09:22
Створення умов "для органічного виходу паразитів": Бровді пояснив, чому Україна не знищує Кримський міст
08:59
Ден Кейн
"Україна посилила ешелоновану систему оборони": у США розповіли, як український F-16 збив винищувач РФ
08:37
Ексклюзив
Карта бойових дій за 23-30 травня
ЗСУ проводять контрнаступальні дії на Новопавлівському напрямку, - 42-га ОМБр
08:20
Оновлено
дрон-перехоплювач P1-Sun
SkyFall представила новий дрон-перехоплювач, ССО проводять операцію "Кондуктор", а на фронті 219 боїв. Підсумки роботи Сил оборони за добу 21 липня
08:20
Олександр Сирський
"Передаю наступнику армію, яка не лише тримає оборону, а й наступає": Сирський підбив підсумки на посаді головкома ЗСУ
Більше новин