
У ЄС підтвердили, що США покинуть міжнародну групу, яка розслідує воєнні злочини РФ проти України
Сполучені Штати Америки вийдуть з міжнародної групи, яка займається розслідуванням злочину агресії проти України й має на меті притягнути до відповідальності керівництво РФ, зокрема диктатора Володимира Путіна
Інформацію про вихід США підтвердило видання Sky News.
"Влада США поінформувала Євроюст про те, що вона більше не продовжуватиме свою участь у роботі Міжнародного центру з переслідування злочинів агресії проти України. ICPA, розміщений в Євроюсті, продовжує свою роботу на підтримку національних розслідувань злочину агресії, пов'язаного з війною в Україні. Агентство Європейського союзу зі співробітництва в галузі кримінального правосуддя", - йдеться у заяві Міжнародного центру з розслідування злочинів агресії Росії проти України.
Раніше цю інформацію оприлюднило видання The New York Times із посиланням на джерела.
Міжнародну групу створили для притягнення керівництва Росії та її союзників з Білорусі, Ірану, й КНДР до відповідальності за категорію злочинів, які визначені як агресія за міжнародним правом.
За словами співрозмовників видання, очікується, що Вашингтон повідомить про свій вихід з Міжнародного центру з переслідування за злочини агресії проти України співробітникам групи та Євроюсту в електронному листі.
Водночас джерела додають: адміністрація президента Дональда Трампа не зазначила причин такого рішення, окрім того самого пояснення інших кадрових і політичних кроків - необхідністю перерозподілу ресурсів.
США є єдиною неєвропейською країною, що співпрацює з групою. Вашингтон приєднався до неї у 2023 році за президентства Джо Байдена й відправив до Гааги свого старшого прокурора для роботи зі слідчими України, Румунії й балтійських країн.
- 7 березня Сполучені Штати оголосили про вихід з правління Фонду ООН, створеного для підтримки бідних та вразливих країн, які стикаються з наслідками зміни клімату.



- Актуальне
- Важливе








