
Безпекова допомога Україні у 2025 році перевищить показники всіх попередніх років повномасштабної війни: підсумки 28-го засідання "Рамштайну"
У середу, 4 червня, у Брюсселі відбулося 28-ме засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн". За його підсумками партнери оголосили про нові пакети допомоги та важливі кроки підтримки
Про підсумки засідання повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.
"Маємо значні результати — у 2025 році безпекова допомога перевищить показники всіх попередніх років повномасштабної війни. За підсумками зустрічі наші партнери оголосили про нові пакети допомоги та важливі кроки підтримки", - написав він.
Так, Велика Британія оголосила рекордну допомогу на постачання дронів - 350 млн фунтів. Це дасть змогу передати Україні 100 000 дронів у 2025 році. Загалом цього року британська військова підтримка становить 4,5 млрд фунтів, з яких 247 млн фунтів буде спрямовано на підготовку ЗСУ.
Німеччина схвалила новий пакет військової допомоги на 5 млрд євро. Бундестаг уже затвердив це рішення.
До пакета входить:
- фінансування далекобійного озброєння, яке буде вироблятися в Україні
- передача систем ППО, зброї та боєприпасів
Нідерланди надають пакет допомоги вартістю 400 млн євро. До нього входять протимінний корабель, катери та морські дрони.
Бельгія оголосила довгострокову ініціативу:
- щорічна допомога Україні в розмірі 1 млрд євро до 2029 року,
- передача протимінного корабля.
Норвегія виділяє:
- 700 млн доларів на дрони, з фокусом на підтримку українського оборонно-промислового комплексу,
- 50 млн доларів — до фонду NSATU Trust Fund.
Канада надасть 45 млн доларів на дрони, засоби РЕБ, IT-рішення, а також броньовані машини Coyote та Bison.
Швеція надасть 440 млн євро на міжнародні програми із закупівлі артилерійських боєприпасів, дронів та іншого озброєння для України.
Інвестиції "Рамштайну" в промисловість
Під час підсумкової пресконференції, яку транслювало Еспресо, Умєров також повідомив про старт нової ініціативи, з умовною назвою Ramstein Investment for Industries.
Як розповів Умєров, Україна будуватиме спільні підприємства за кордоном, однак уся зброя, буде передаватися країні допоки триватиме війна.
"Ми домовилися, що продукція, вироблена за українською ліцензією за кордоном, буде надходити в Україну, доки триватиме війна. Ми з нетерпінням чекаємо на розгляд усіх пропозицій від зацікавлених держав-партнерів. Ми ще не затвердили назву, але поки що називаємо це Ramstein Investment for Industries, що є стратегічним зрушенням", - зазначив міністр.
Він розповів, що в рамках цієї ініціативи українські компанії можуть інвестувати в країни-партнери по "Рамштайну", а компанії з країн UDCG можуть будувати свої заводи в Україні.
"Ми будемо разом виробляти дрони, ракети, боєприпаси та іншу зброю. Українські дрони змінили поле бою, а тепер вони змінять те, як країни "Рамштайну" готуються до майбутніх загроз", - додав Умєров.
У вечірньому зверненні 4 червня президент України Володимир Зеленський також згадав про цю ініціативу.
"Готуємо рішення на підтримку наших спільних оборонних виробництв із партнерами. Це довготривала безпека – це наші гарантії, європейські гарантії, гарантії для всіх, що російська агресія не зможе розширитись і не отримає винагород", - зазначив він.
Зеленський додав: Росія має реально відчувати, що війна – гірше, ніж мир, і ще раз наголосив на важливості санкцій, особливо проти нафтової торгівлі РФ.
"Ця війна має закінчитися за столом перемовин, а не на полі бою", - Гілі
Як наголосив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, війна в Україні має завершитися за столом перемовин, тож потрібно посилювати санкції проти Росії.
"Ми зрозуміли, що Україна може впливати на російське озброєння. Тож, ми підтримуємо Україну і ми будемо як нація підтримувати Україну, як можемо. І це – Коаліція охочих, оголошення санкцій. Ми розуміємо, що ця війна має закінчитися у за столом перемовин, а не на полі бою. Путін показав, що він говорить про мир, але він не готовий до перемовин. І це те, що говорив президент Трамп, що потрібні перемовини. Тож треба більше тиску, щоби Москва перейшла до перемовин. Україна показала своє бажання до перемовин. США готові вести ці перемовини. Тож ми готові допомогти, щоб цей процес мав місце", - зазначив Гілі.
Заяви партнерів перед засіданням "Рамштайну"
Перед початком засідання Контактної групи партнери озвучили плани з підтримки України.
Рютте про збільшення витрат на оборону і подальшу підтримку України
Під час пресконференції генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що країни Альянсу планують збільшити витрати на оборону таким чином, щоб не відмовлятися від підтримки України, передає Інтерфакс-Україна.
"Ми розплануємо нове фінансування таким чином, щоб це не вплинуло на взаємодію Альянсу з Україною, щоб в України було все необхідне для продовження боротьби", - зазначив Рютте.
"Давайте будемо зміцнювати наш повітряний щит", - Зеленський
На початку засідання виступив президент України Володимир Зеленський та закликав партнерів до зміцнення повітряного щита над Україною. Про це стало відомо з трансляції Еспресо.
"Ми маємо потужну ППО, і чим потужніша вона буде, тим наше небо буде закритішим. Тому давайте будемо зміцнювати наш повітряний щит… Ми закликаємо вас пришвидшити поставку ракет, протиповітряних систем і снарядів. Ми знаємо чітку цифру, скільки нам потрібно "петріотів", і це найефективніший спосіб, яким ми можемо змусити Росію припинити її терор. І також уже почалися дискусії у ваших країнах про збільшення виробництва систем NASAMS, IRIS-T. Їх можна буде виготовляти в Україні. Ці системи протиповітряної оборони будуть зміцнювати нашу спільну безпеку, адже те, що ми будемо виробляти тут, буде захищати і нас, і вас", - зазначив Зеленський.
Глава держави також акцентував на важливості інвестицій для виробництва зброї в Україні.
"У нас уже плідна співпраця щодо виробництва зброї в Україні. Уже кілька проєктів запущено, і ми хочемо збільшити виробництво на 50%, адже ми знаємо, що вимагає зараз українська промисловість. Ми маємо силу, ми маємо резерви, ми маємо бажання. Нам потрібне фінансування, і ми готові надати деталізовані підрахунки", - додав президент України.
Новий пакет допомоги від Нідерландів на €400 млн: деталі
Перед початком "Рамштайну" міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс повідомив передачу Україні великого пакета військової допомоги у сфері морської безпеки на загальну суму 400 мільйонів євро. Про це повідомляє Європейська правда.
"На сьогоднішню Контактну групу я оголошую про новий пакет підтримки (України) у розмірі 400 мільйонів євро у сфері морської безпеки. Він включатиме понад 100 кораблів, патрульних катерів, транспортних катерів, перехоплювачів, кораблів спеціальних операцій. Тобто широкий спектр з понад 100 суден", - зазначив Брекельманс.
За його словами, пакет також включає понад 50 морських безпілотників, а також системи озброєння, датчики, резервні частини та навчання українських спеціалістів.
"Це повний пакет для посилення морської безпеки України. Це дуже важливо, тому що ми бачимо, що російські загрози, як у Чорному морі, так і навколо Херсона, зростають. Для України дуже важливо захистити себе від цього", - додав заявив міністр оборони Нідерландів.
Він наголосив, що Нідерланди хочуть підтримати Україну в питаннях свободи судноплавства та збереження торговельних морських шляхів.
Українську делегацію на засідання Контактної групи у Брюсселі очолив міністр оборони Рустем Умєров. Також варто зазначити, що міністр оборони США Піт Геґсет не брав участі в засіданні. Попередньо його відсутність також підтверджував генеральний секретар НАТО Марк Рютте.
- Нагадаємо, за результатами зустрічі 11 квітня Україна отримала 21 млрд євро. Міністр оборони Рустем Умєров, підбиваючи підсумки "Рамштайну", зазначав, що пропонуватиме провести наступну зустріч в Україні.
- Актуальне
- Важливе









