
У Східній Європі чітко відчувається розлом між півднем та північчю, - політолог Еш
Завдання Східної Європи полягає не лише в стримуванні Росії, а й у перемозі в цій гібридній війні, яка охоплює всі країни регіону
Про це заявив політолог та журналіст Тімоті Еш в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському на телеканалі Еспресо.
"Північно-Східна Європа, зокрема країни Балтії, Польща, Скандинавія та Фінляндія, з огляду на свій історичний досвід взаємодії з Російською імперією, рішуче підтримує Україну. Вони не лише на вашому боці, а й самі відчувають пряму загрозу. Ситуація може ускладнитися, якщо 1 червня пана Навроцького буде обрано президентом Польщі, адже тоді Польща буде глибоко занурена у власні внутрішні проблеми. Як відомо, серед польських правих політичних сил існують антиукраїнські настрої", - сказав він.
Еш додав, що водночас загалом Північно-Східна Європа залишається солідарною з Україною та непохитною у своїй підтримці.
"Натомість проблему становлять Угорщина Віктора Орбана і Словаччина Роберта Фіцо, дві країни Південно-Східної Європи, а також Болгарія і Греція, які демонструють значно меншу стабільність та послідовність у підтримці України. На щастя, президентські вибори в Румунії пройшли у конструктивному ключі. Втім, у Східній Європі чітко відчувається розлом між північчю та півднем", - додав політолог.
Він зазначив, що в цьому контексті є два ключові аспекти.
"Перший - оборона України, адже саме з неї починається захист Східної Європи. Другий - безпосередня оборона самих європейських країн. Слід чітко усвідомлювати, що путінська Росія вже веде гібридну війну. Йдеться не про прямий збройний наступ, а про підпали, кібератаки, пошкодження підводних кабелів, спроби дестабілізувати політичні процеси через масштабні дезінформаційні кампанії, як це було під час виборів у Румунії. Тож завдання полягає не лише в стримуванні Росії, а й у перемозі в цій гібридній війні, яка охоплює всі країни регіону. Для Путіна політика - це продовження війни іншими засобами", - підсумував Еш.
- Актуальне
- Важливе









