У США експосла засудили до 15 років ув'язнення за шпигунство на користь Куби

13 квітня, 2024 субота
08:22

Колишнього дипломата США Віктора Мануеля Рошу відправлять на 15 років за ґрати після того, як він зізнався у шпигунстві на користь Куби. Міністерство юстиції Штатів назвало цю справу однією з наймасштабніших і найтриваліших кампаній проникнення в американський уряд

Зміст

Про це пише Reuters.

Зазначається, що американський експосол в Болівії обіймав цю посаду з 2000 по 2002 рік. Він визнав себе винним за двома пунктами звинувачення, зокрема у діях як незаконного іноземного агента. Перші звинувачення йому були висунуті в грудні минулого року.

Як стверджують американські прокурори, 73-річний Роша таємно підтримував керівну на Кубі комуністичну партію і допомагав країні збирати розвідувальну інформацію проти Вашингтона протягом більш ніж 40 років, в тому числі під час 20-річної кар'єри в Державному департаменті.

"Сьогоднішнє визнання провини покладе край більш ніж сорокарічній зраді та обману з боку експосла. Більшу частину свого життя Роша жив у брехні", - заявив високопоставлений чиновник з питань національної безпеки міністерства юстиції США Девід Ньюман.

Водночас сам Віктор Мануель Роша визнав, що десятиліттями працював на Кубу. Він вихвалявся своєю здатністю уникати викриття під час низки зустрічей у 2022 і 2023 роках з агентом ФБР під прикриттям, який видавав себе за представника служби зовнішньої розвідки Куби.

Колишній дипломат погодився визнати провину в межах угоди з федеральною прокуратурою, яка вимагає від нього розкрити деталі взаємодії з кубинською розвідкою. Проте американські чиновники вважають, що, можливо, ніколи не дізнаються повного обсягу його співпраці з Гаваною.

За словами прокурорів, Роша шукав посади, які давали б йому доступ до секретної інформації та вплив на зовнішню політику США.

Згідно з судовими документами, дипломат працював у Державному департаменті з 1981 по 2002 рік, а також був членом Ради національної безпеки Білого дому з 1994 по 1995 рік.

  • У червні 2023 року в Сполучених Штатах визнали існування китайської шпигунської бази на Кубі ще з 2019 року. Вона є частиною глобальних зусиль Пекіна відносно вдосконалення своїх можливостей збору розвідданих.
Теги:
Читайте також:
Київ
+16.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.48
    Купівля 41.48
    Продаж 41.98
  • EUR
    Купівля 48.23
    Продаж 48.91
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
19 липня
07:13
Оновлено
наслідки атаки РФ на Одесу, 19.07.25
Росія атакує Україну дронами і ракетами: в Одесі є загиблий і руйнування, у Києві на дах житлового будинку впав уламок БПЛА
07:01
Огляд
річковий дрон "Урсула"
Мініавіаносець, диверсант і розвідник: що таке річковий дрон "Урсула" і як він допоможе ЗСУ на фронті
06:57
танк Аbrams M1/A1
Австралія передала Україні танки Abrams, - Reuters
06:55
Анонс
Олександр Усик та Даніель Дюбуа (праворуч)
Усик - Дюбуа: де та коли дивитися бій за титул абсолютного чемпіона світу
06:25
Літак. авіація, Польща
Польща підняла авіацію через атаку РФ на Україну
04:04
Ізраїль і Сирія домовилися про припинення вогню, - посол США в Туреччині
03:05
школа
Наказ, який змінював правила дистанційного навчання у школах, скасували
01:27
Російська армія окупувала Яблунівку на Сумщині, - DeepState
00:04
Оновлено
Від початку доби на фронті відбулося 138 боїв: найактивніше ворог атакує на Покровському напрямку
2025, п'ятниця
18 липня
23:14
терористи ХАМАС
ХАМАС пригрозив повернутись до вимоги повного припинення вогню, якщо перемир’я з Ізраїлем зірветься
23:00
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Мій чоловік ухвалив рішення служити, я його підтримую як дружина, - журналістка Данилюк-Ярмолаєва про мобілізацію Буткевича
22:15
Оновлено
Ердоган Путін
Ердоган у телефонній розмові з Путіним наголосив на важливості третього раунду перемовин України й РФ
21:38
лікарня, пацієнтка
У Словенії ухвалили закон про евтаназію: невиліковно хворі зможуть піти з життя за допомогою медикаментів
21:37
Ексклюзив
Рустем Умєров
Опинився на запасній колії: політолог Розумний про призначення Умєрова на посаду секретаря РНБО
21:35
Фрідріх Мерц
Мерц сумнівається, що Україна вступить в ЄС до 2034 року
21:10
Ексклюзив
Війна з Росією, ЗСУ
Україна в будь-якому разі вже застосовуватиме далекобій, - генерал Мусаєв
21:10
Ексклюзив
Метью Брайза
Трамп шукає спосіб посилити тиск на Путіна протягом цих 50 днів, - дипломат Брайза
20:48
Огляд
"Життя Чака"
Найочікуваніше "Життя Чака": що подивитися на вихідні
20:26
Збірна України з волейболу
Україна програла Сербії у волейбольній Лізі націй
20:14
Шаблю гетьмана Мазепи представили в королівській зброярні в Лондоні
20:11
Юлія Свириденко
Свириденко підтвердила домовленість зі США про інвестиції в українське виробництво дронів
20:03
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
"Умєров не займався Міноборони, а більше зовнішньополітичною діяльністю": Згурець про перестановки в уряді
20:00
OPINION
Чому промахнувся Казарін з критикою Гончаренка
20:00
Ексклюзив
Віталій Портников
Кожен із них хоче, щоб інший вважав його божевільним: Портников про погрози Трампа Кремлю
19:47
Мобільний зв’язок, смартфон, телефон
"Імпульс": Міноборони запускає систему автоматизації обліку особового складу на рівнях бригад і нижче
19:47
Федір Веніславський
"Автори закону про воєнний стан написали багато дурниць": нардеп Веніславський прокоментував зміну уряду під час війни
19:45
Володимир Путін та Сі Цзіньпін
Сі Цзіньпін хоче запросити Трампа до Пекіна на річницю закінчення Другої світової війни, Путін уже погодився, - The Times
19:29
Володимир Зеленський
Зеленський анонсував "більш відчутні українські далекобійні удари" по РФ
19:27
Ексклюзив
До Харкова почали долітати класичні FPV-дрони, - депутат облради Скорик
19:24
Олександр Усик та Даніель Дюбуа (праворуч)
Усик та Дюбуа провели фінальну битву поглядів перед супербоєм
19:21
На фото людина, яка користується мобільним телефоном
На ТОТ дітей змушують учити російську мову через мобільний застосунок та звітувати про результати перед учителями, - ЦНС
18:54
комендантська година
Можна перебувати на вулиці лише 4 години на добу: у частині Донеччини змінили тривалість комендантської години
18:45
Ексклюзив
Трамп і Путін
Трамп бачить, що Путін використовує його у власних інтересах, і він розлючений, - дипломат Брайза
18:35
Оновлено
РФ запустила безпілотники по території України: на Дніпровщині та Сумщині є загиблі й поранені
18:25
військовий квиток, мобілізація
ДБР повідомило про підозру двом співробітникам ТЦК через загибель мобілізованого в Києві
18:16
Валерій Гергієв
"Є близьким другом Путіна з 1990-х": українська громада просить ЮНЕСКО посприяти у скасуванні виступу диригента Гергієва в Італії
18:07
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін поводиться з Трампом, як оперпрацівник з агентом, - генерал Мусаєв
18:05
Оновлено
прапор, Євросоюз
Рада ЄС схвалила 18-й пакет санкцій проти РФ. Медведєв обурився й назвав європейців недоумками
18:03
OPINION
Національна єдність виявилася портфелем без ручки
17:59
У Мінцифри оголосили про плани запуску аналога американського DOGE Ілона Маска
Більше новин