У США суд відхилив клопотання російського олігарха щодо конфіскованої американським урядом яхти Amadea

13 березня, 2025 четвер
18:19

Федеральний суд Нью-Йорка відхилив клопотання російського бізнесмена Едуарда Худайнатова щодо конфіскованої американським урядом яхти Amadea: суд постановив, що він не може оскаржувати рішення, бо не є власником судна

Зміст

Про це інформує Голос Америки. 

У постанові суду йдеться, що Худайнатов не має права оскаржувати конфіскацію яхти Amadea, оскільки не є її власником.

 Відтак міністерство юстиції США вимагатиме рішення про конфіскацію за замовчуванням, позаяк ніхто інший не заявив про право власності. США домагатимуться отримання права власності на яхту Amadea через юридичну процедуру, відому як цивільна конфіскація.

Юристи Худайнатова заявили, що оскаржуватимуть це рішення, оскільки вважають постанову суду як юридично, так і фактично помилковою. 

Американська прокуратура вважає, що власником яхти є підсанкційний російський олігарх Сулейман Керімов. Суд дійшов висновку, що належність яхти Керімову або його сім'ї після вересня 2021 року підтверджують докази. 

Водночас за рік після конфіскації яхти, про право власності на неї заявив Худайнатов, створивши основу для судового процесу. Американський мін'юст вважає Худайнатова підставним власником судна, оскільки він є бенефіціарним власником щонайменше восьми яхт і яхтових проєктів. Прокурори стверджують, що яхти належать іншим людям.

Що відомо про Сулеймана Керімова

Повідомляється, що 58-річний Сулейман Керімов займає 17-те місце серед найбагатших росіян, за даними індексу мільярдерів Bloomberg, де він посідає 282-гу позицію загального рейтингу з чистим капіталом близько 9,9 мільярда доларів.

Він зробив своє багатство, купуючи частки в російських компаніях, зокрема в банківському секторі, енергетиці та гірничій промисловості, інколи використовуючи кредити від державних банків. 

США запровадили санкції проти Керімова у квітні 2018 року, заморозивши його активи та заборонивши транзакції з ним, в рамках масштабних заходів адміністрації Дональда Трампа, спрямованих на притягнення до відповідальності російських посадовців та олігархів за ймовірне отримання прибутку від корупції та іноземної агресії.

У травні 2022 року влада Фіджі за запитом США конфіскувала яхту Керімова вартістю 300 мільйонів доларів.

У 2022 році Міністерство фінансів США також запровадило санкції проти кількох членів родини Керімова, включаючи його дружину, двох дочок, сина та двох племінників, одного з яких воно називало "основним фінансовим посередником" для Керімова. Інший племінник є бенефіціаром Heritage Trust, зазначали в Мінфіні. 

Також у 2022 році Європейський Союз запровадив санкції проти Керімова, схарактеризувавши його як частину внутрішнього кола олігархів, близьких до Путіна.

Згодом Bloomberg писало, що Керімов володів часткою в американській компанії SpaceX, яку очолює Ілон Маск, через траст, навіть після того, як перша адміністрація Дональда Трампа запровадила проти нього санкції. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+28.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
11 червня
15:03
Джон Гілі
Міністр оборони Британії Гілі пішов у відставку через розбіжності з прем'єром Стармером
14:54
хмарна погода, хмари
Дощі, грози й шквали. Погода в Україні найближчими днями
14:50
Фрідріх Мерц
"Смієтеся з долі мільйонів, а потім їдете на прийоми з шампанським до Москви": Мерц розкритикував депутатів AfD у Бундестазі
14:16
москва, кремль
У РФ скасували щорічний концерт на Красній площі до Дня Росії
14:11
Софія Федина
Нардепка Федина зажадала від Стефанчука вибачень за пораду "подивитися у дзеркало та зайнятися собою". Спікер у відповідь згадав Кайдашиху
14:11
Оновлено
Нікого не затримували: У прокуратурі прокоментували обшуки у фігуранта "плівок Міндіча" бізнесмена Веселого
14:01
OPINION
Чому Феофіл III не стане перемовником для Трампа
13:49
ЗРК Patriot
Lockheed Martin не може гарантувати союзникам США своєчасного отримання ракет до Patriot
13:41
Україна Польща
Рішення щодо імені "героїв УПА" для підрозділів ЗСУ погіршило ставлення до українців у понад половини поляків
13:05
Ексклюзив
втрати росії
"Потрібне повне воєнне знищення Росії на полі бою в Україні": політолог з Естонії Тайм про захист від РФ
13:02
СБУ запобігла теракту в Харкові
СБУ затримала агента ФСБ, який готував теракти в годину пік у центрі Харкова
13:01
школа окупант
Військовий вишкіл, перегони на дронах та збір грошей для армії РФ. Як Росія мілітаризує українських школярів на ТОТ
12:54
Оновлено
Куйбишевський НПЗ
Дрони атакували Афіпський НПЗ у РФ, у Криму — вибухи. Чонгарський міст знову виведений з ладу
12:35
Платформа Меморіал презентувала повість "Останній бій. Роботине" про полеглих під час контрнаступу 2023 року захисників
12:27
Павел Коваль
У червні Зеленський здійснить візит до Польщі, — Павел Коваль
12:18
Ексклюзив
США, ймовірно, схвалять новий пакет допомоги Україні, - дипломат Пузирко
12:06
путін
Путін підписав закон про арешт майна росіян, які виїхали за кордон
11:58
Ексклюзив
іноземний легіон
Україна могла б активніше залучати іноземних добровольців до війська, - полковник ЗСУ Кащенко
11:52
Александр Стубб
Стубб відмовився бути посередником на переговорах ЄС — Росія
11:43
Дональд Трамп
На G7 спробують залучити Трампа до плану відновлення переговорів з РФ, - Bloomberg
11:32
Сергій Єлісєєв
Ексвіцеадмірал ВМС України Сергій Єлісєєв заочно отримав 15 років за держзраду
11:30
шахи
ФІДЕ призупинила членство шахової федерації РФ
11:08
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Валерій Залужний
Політтехнолог Подорожній пояснив, чому мирний процес понизить рейтинг Зеленського на користь Залужного
11:02
ЗАЕС
На окупованій росіянами ЗАЕС стався 19-й блекаут: ситуація в енергосистемі 11 червня
11:01
OPINION
Україна-Польща. Підлаштовуватися під ультиматуми — шлях у нікуди
10:52
Нова Вільга карта
Росія будує новий гарнізон поблизу кордону з Фінляндією
10:48
валюта
Курс валют на 11 червня: гривня продовжує падати щодо долара та євро
10:40
Ексклюзив
Оксана Жолнович, міністерка соцполітики України
Мігранти можуть бути проблемою або стартом для розвитку, залежно від правил, які ми визначимо, - Жолнович
10:29
Оновлено
Наслідки удару по Чебоксарам, Чувашія
Атака "Фламінго" на завод у Чебоксарах: у Dnipro Osint нзвали кількість ракет, які досягли цілі
10:25
Ексклюзив
Запоріжжя
Росіяни прагнуть окупувати Оріхів і прорватися до Запоріжжя, - Братчук
10:20
Оновлено
Один з ОТРК "Іскандер" на трасі у Калінінградській області РФ (13.09.205)
РФ обстріляла Україну безпілотниками та "Іскандерами": у Конотопі загинула людина, немає світла та води
09:58
Піт Геґсет
Геґсет під час тренування з військовими на Гуантанамо попередив Кубу про наслідки за купівлю дронів
08:41
Оновлено
багі ATC BOLT 1000
За добу на фронті відбувся 251 бій, РФ втратила 1310 військових. Підсумки роботи Сил оборони за 10 червня
08:28
Китай Тайвань
Тайвань провів бойові пуски HIMARS у бік Китаю
08:10
Кубок світу, чемпіонат світу 2026, ЧС-2026
Мексика - ПАР: де та коли дивитися матч-відкриття ЧС-2026 з футболу
08:00
OPINION
Росія поступово втрачає монополію на темп війни
07:46
Ексклюзив
Оксана Жолнович, міністерка соцполітики України
Ми в жодному разі не маємо перетворитися на країну дешевої робочої сили, - ексміністерка соцполітики Жолнович
2026, середа
10 червня
23:14
Куйбишевський НПЗ
Куйбишевський НПЗ зупинив роботу після нічної атаки БПЛА, – Reuters
22:59
Ексклюзив
НБУ
Попри неадекватність дій Нацбанку, я впевнений, що ніякого обвалу курсу не буде, - економіст Кушнірук
22:58
Заступник глави ОП Татаров програв суд ексдиректору НАБУ Ситнику й "Суспільному мовленню"
Більше новин