"Виглядає, як прямий напад на свободу преси": адміністрація Трампа ввела нові обмеження для журналістів в Пентагоні

24 травня, 2025 субота
15:02

У п'ятницю, 23 травня, міністерство оборони запровадило нові обмеження для журналістів. Згідно з наказом міністра оборони Піта Геґсета, представники ЗМІ повинні будуть мати офіційний супровід у більшій частині будівлі Пентагону

Зміст

Про це пише Reuters.

Запроваджені обмеження, які набувають чинності негайно, забороняють акредитованим журналістам відвідувати більшу частину штаб-квартири міністерства оборони в Арлінгтоні, штат Вірджинія, якщо вони не мають офіційного дозволу та супроводу.

"Хоча міністерство залишається відданим принципам прозорості, воно також зобов'язане захищати CSNI (секретну розвідувальну інформацію) та конфіденційну інформацію, несанкціоноване розголошення якої може поставити під загрозу життя американських військовослужбовців", - йдеться в заяві Геґсета.

Він підкреслив, що захист секретної інформації національної розвідки та оперативної безпеки є "непохитним імперативом для міністерства".

Наказ Геґсета також передбачає, що члени пресслужби Пентагону повинні визнати відповідальність за захист національної розвідувальної та конфіденційної інформації. Їм будуть видані нові посвідчення, які більш чітко ідентифікуватимуть їх як представників преси. Очікується, що найближчим часом буде оголошено про додаткові заходи безпеки та посилення контролю за видачею посвідчень.

Однак Асоціація преси Пентагону, що представляє інтереси журналістів, які працюють у відомстві, назвала нові правила "прямим нападом на свободу преси". 

"Рішення нібито ґрунтується на занепокоєнні з приводу оперативної безпеки. Але прескорпус Пентагону мав доступ до незахищених, незасекречених приміщень Пентагону протягом десятиліть, при республіканській і демократичній адміністраціях, в тому числі після терактів 11 вересня 2001 року, без будь-якого занепокоєння з приводу OP-SEC з боку керівництва міноборони", - йдеться в заяві.

  • 21 квітня The New York Times повідомив, що міністр оборони США Піт Геґсет поділився детальною інформацією про заплановані удари в Ємені 15 березня в приватному чаті групи Signal, до якої входили його дружина, брат і особистий адвокат. Речник Пентагону заперечив це. Водночас президент Дональд Трамп назвав інформацію фейковою.
  • Згодом стало відомо, що у міністерстві оборони США планують перевіряти чиновників на детекторі брехні, аби знайти підозрюваних у витоку секретної та конфіденційної інформації в медіа.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+20.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
9 червня
19:49
Зеленський та Путін
Лист до Путіна мав конкретну мету і вона досягнута, — Зеленський на саміті NB-8
19:39
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Німеччина дасть 300 мільйонів євро на чеську "снарядну ініціативу" для України
19:27
Володимир Зеленський
Зеленський: Україна має бути в НАТО, Європа не може захистити себе без неї
19:09
Володимир Зеленський
Росія змінює курс українських дронів, щоб посварити Київ із союзниками, — Зеленський
19:07
Оновлено
У Підмосков'ї внаслідок вибуху BMW X3 ліквідовано високопосадовця міноборони РФ. Пабліки назвали ім'я
19:00
Огляд
Термін згорає: чого слід чекати, якщо не оцифрувати трудову книжку до 10 червня
18:57
PR
ВБФ "АТБ" та U-Hearts об’єдналися, аби допомогти притулкам для тварин у прифронтових областях
18:57
Ексклюзив
НМТ
"Бажано, щоб на такому рівні математику знали всі": Петро Чорноморець про те, що 70% завдань в НМТ з програми до 6 – 7 класу
18:36
Оновлено
прапор Азербайджана
Азербайджан повідомив про загибель ще двох своїх громадян після ударів по суднах в Азовському морі
18:31
Оновлено
МКС, Міжнародний кримінальний суд
Головного прокурора МКС відсторонили від посади через звинувачення у домаганнях
18:13
Кандидат на посаду нового румунського прем'єра відмовився від українського громадянства
18:10
Оновлено
Інновації та стримування ворога: ДШВ випробували роботизовані технології, на фронті зафіксували понад 50 атак
18:05
Фінляндія
Військовий літак РФ вторгся у повітряний простір Фінляндії — берегова охорона завершила розслідування
17:46
нерухомість оренда
Верховна Рада ухвалила закон про зниження податку на оренду житла та комерційної нерухомості
17:33
евакуація
На Донеччині розширюють зону обов’язкової евакуації
17:25
Оновлено
Наслідки атаки РФ на Київ. 02.06.2026
Масований удар РФ по Україні 2 червня: 24 загиблих, понад 150 постраждалих
17:14
Латвія
Україна і Латвія уклали угоду Drone Deal щодо розвитку спільних оборонних спроможностей
17:01
OPINION
Стратегія розмитих дат: навіщо ворогу війна без фіналу
16:55
біженці з України
У Німеччині різко зросла кількість українців призовного віку серед біженців
16:55
На фото: гелікоптер Apache
Біля Ормузької протоки впав американський вертоліт Apache: причини інциденту з'ясовують
16:43
Оновлено
У Санкт-Петербурзі стався вибух на заводі "Арсенал", який виготовляє компоненти для ракет РФ. Загинули 4 особи
16:34
Оновлено
Верховна Рада, голосування
Рада ухвалила два закони зі списку Ukraine Facility, ще два не підтримала
16:27
Російський дрон влучив у Свято-Успенський храм у Межовій на Дніпровщині
Російський дрон влучив у Свято-Успенський храм у Межовій на Дніпровщині
16:19
Дорогу поряд з резиденцією Путіна на Валдаї затягнули антидроновими сітками
16:16
Румен Радев
У новому уряді Болгарії заявили про плани припинити постачання зброї Україні
15:53
Оновлено
Урсула фон дер Ляєн
Обмеження щодо енергетики, фінансів, криптоторгівлі й рибальства: Урсула фон дер Ляєн презентувала 21-й пакет санкцій проти РФ
15:42
Нестор Шуфрич під час засідання суду, 4 березня 2026 року
Підозрюваний у держзраді нардеп Шуфрич дистанційно проголосував на засіданні комітету Верховної Ради
15:00
Олександр Прокудін
З тимчасово окупованої території Херсонщини вдалося повернути ще трьох дітей
14:53
Зеленський
Зеленський натякнув на сильні політичні рішення ЄС цього літа
14:31
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
"Хтось має виявитися мудрішим": спікер сейму Польщі закликав не допустити ескалації конфлікту навколо підрозділу імені УПА
14:28
Далекобійні дрони СБС та ЗСУ змусили армію РФ перекрити логістичну артерію до Криму, - Мадяр
14:28
Угорщина
Депутати нового парламенту Угорщини урізали собі зарплати
14:20
Партнерський матеріал
Доступна комунікація: Ощадбанк організував у Києві тренінг з безбар'єрності для держустанов
14:01
Верховна Рада, ВР
ВР ухвалила закон про оподаткування доходів із цифрових платформ - так званий податок на OLX
14:00
OPINION
Україна-Польща. У політиці ображаються або ідіоти, або неймовірно сильні гравці
13:53
Фіктивне батьківство, інвалідність, зняття з розшуку, бронювання: СБУ та поліція викрили 6 схем для ухилянтів
13:46
"Провал системи проведення НМТ в умовах воєнного стану": Лубінець про тестування на Одещині, що тривало 13 годин
13:19
Валерій Залужний
"Це про справжню солідарність з Україною і про фіксування історії": Залужний написав передмову до книги Бориса Джонсона
13:19
ВАКС
Оголосили вирок столичному адвокату за спробу підкупу прокурорів САП 
13:15
Ексклюзив
Куба
Брюер: До осені відбудеться операція США зі зміни уряду на Кубі
Більше новин