Віткофф: США можуть вийти з ядерних перемовин з Іраном, якщо не буде прогресу

10 травня, 2025 субота
12:23

Спецпредставник президента США на Близькому Сході Стів Віткофф заявив, що Сполучені Штати можуть вийти з ядерних переговорів з Іраном, якщо на зустрічі 11 травня не буде досягнуто прогресу

Зміст

Про це він сказав в інтерв'ю Breitbart News.

"Ми не думали, що переговори минулого тижня будуть продуктивними, тому що нам потрібно було досягти певних домовленостей з ними. Сподіваємося, цієї неділі вони будуть продуктивними. Сподіваюся, це означає, що вони продовжать ці переговори", – зазначив Віткофф.

Він також наголосив, що якщо переговори не матимуть прогресу, США доведеться "піти іншим шляхом".

За словами Віткоффа, програми збагачення не має існувати в Ірані – це "червона лінія американської сторони". США повідомили Ірану про свою позицію, а Тегеран заявив, що їм не потрібна ядерна бомба.

"З метою цього обговорення ми збираємось повірити їм на слово, що вони справді так вважають... Це означає демонтаж, це означає відсутність озброєння, і це означає, що Натанз, Фордо та Ісфахан – це їх три збагачувальні об'єкти – повинні бути демонтовані", – наголосив Віткофф.

Що відомо про перемовини між США та Іраном

Американська та іранська делегації  12 квітня провели перші перемовини щодо ядерної програми Тегерана у столиці Оману Маскаті. Сторони назвали їх продуктивними та домовились зустрітися знову.

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі навіть їздив до Москви напередодні другого раунду переговорів зі США щодо ядерної програми Тегерана.

Водночас Трамп, який, ймовірно, хотів швидкого укладання угоди, заявив, що вважає, що Іран навмисно відкладає ядерну угоду з Вашингтоном. 

Він наголосив, що хотів би добитися відмови Ірану від ядерних амбіцій шляхом мирних переговорів, однак не виключив можливості ударів по ядерних об’єктах.

Натомість Арагчі заявив, що Тегеран готовий до другого раунду переговорів з адміністрацією Трампа й подальшого укладання угоди щодо ядерної програми, якщо Вашингтон не буде висувати нереалістичних вимог.

19 квітня в Римі відбувся другий раунд непрямих перемовин. Арагчі заявив, що за його підсумками Іран і США домовилися доручити експертам розпочати розробку проєкту потенційної ядерної угоди.

Російський диктатор Володимир Путін 22 квітня в Москві зустрівся з лідером Оману султаном Хайтемом бен Таріком аль Саїдом, щоб обговорити ядерні переговори між США та Іраном, в яких Оман виступає посередником.

26 квітня у столиці Оману Маскаті відбувся черговий раунд непрямих переговорів між представниками Сполучених Штатів та Ірану. Сторони домовились зустрітись знову наступного тижня. А вже 1 травня перемовини відклали з логістичних причин


 
Теги:
Читайте також:
Київ
+15.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
4 липня
23:02
Ексклюзив
Зеленський, путін
Зеленський і Путін - два різних типи лідерів: один - монархічний, другий - тоталітарний нацлідер, як аятола Хаменеї, - Портников
22:08
"Місто не під їх контролем": бійці ЗСУ відповіли на пропозицію РФ про часткове припинення вогню в Костянтинівці
22:03
Росіяни із Забайкалля почали їздити заправлятися до Китаю, - Андрющенко
21:40
Оновлено
Теракт у Монако, замах на Вадима Єрмолаєва
Бізнесмен з України Вадим Єрмолаєв вийшов з коми після вибуху в Монако, стан його партнерки залишається критичним
21:36
Протести проти AfD в Ерфурті
Тисячі людей протестують в Ерфурті проти ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини"
21:22
Марта Костюк, теніс
Марта Костюк здобула другу перемогу на Вімблдоні за день — цього разу в парі
21:03
Ексклюзив
Віталій Портников
Такої кризи, як ми їм, вони нам не влаштують: Портников про масовані удари РФ по Україні
21:02
Оновлено
наслідки удару по Києву 2 липня 2026
РФ масовано вдарила по Україні 2 липня: у Києві загинула 31 людина, ще 102 постраждали, рятувальні роботи завершено
20:48
Володимир Зеленський та Едгарс Рінкевичс
"Якщо Росія кине виклик НАТО, Альянс відповість належним чином", - президент Латвії
20:41
Оновлено
Атаки РФ: у Сумах загинули 4 людини, постраждали 30. У Краматорську поранено п'ятьох, під ударом опинилися Херсонщина, Одещина й Запоріжжя
20:40
Ексклюзив
Дональд Трамп
Ламі: США та ЄС переживають найглибше віддалення за понад століття
20:29
Петер Мадяр
Ліміт депутатських строків, незалежний Конституційний суд і усунення президента: Мадяр вніс поправки до Основного закону Угорщини
20:24
Володимир Зеленський
Зеленський закликав ОБСЄ ніколи не визнавати війну Росії "нормою"
20:04
Похорон Хаменеї
В Ірані розпочався похорон аятоли Алі Хаменеї. Він триватиме кілька днів
20:03
OPINION
Мрія Хрущова — наздогнати та перегнати Америку — нарешті здійснилася
19:30
Ексклюзив
Пережив три клінічні смерті і знайшов себе в ролі вчителя: історія ветерана, якого діти не хочуть відпускати
19:24
Ярослав Качинський
Качинський написав листа членам партії PiS: закликає блокувати вступ України до ЄС за "культ Бандери"
19:18
НАБУ
НАБУ не веде розслідування проти постачальника боєприпасів PHU Lechmar, - польські медіа
19:17
Ексклюзив
ЗРК Patriot
Нам треба змінювати тактику, а не полювати за кожною ворожою ракетою, - Снєгирьов
19:08
Володимир Путін і Дмитро Пєсков
Медведєв і Пєсков назвали фейкове захоплення Костянтинівки "дуже важливою перемогою", речник Путіна каже, що Зеленський може приїхати до Москви
19:00
Ексклюзив
москва, кремль
Кремлю буде значно складніше проводити другу мобілізацію, - Денисенко
18:58
"Русский дом" у Кишиневі остаточно закрили за рішенням уряду Молдови
"Русский дом" у Кишиневі остаточно закрили за рішенням уряду Молдови
18:37
війна з росією
Зброя проходить шлях від ідеї до фронту за лічені дні: Business Insider розкрило секрет швидкості українського ОПК
18:30
Ексклюзив
Центральний Банк Росії
Російський уряд помилково вважав, що час працює на нього, - Ламі
18:24
зустріч Зеленського з військовими ВМС ЗСУ в Одесі 4 липня 2026
В Одесі створять Військово-морську академію, - указ Зеленського 
18:00
Дональд Туск
Туск заявив, що чекає першого кроку від Києва, й розповів про лист Ющенка з закликом до примирення
17:48
Огляд
книжкова полиця
Невиграна війна, боротьба за прогрес і зубатий сміх – 5 книг про лідерство і владу
17:39
ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Уряд затвердив правила залучення іноземців до Сил оборони
17:27
Оновлено
Аварія на Миколаївщині
У смертельній ДТП на трасі Миколаїв – Одеса загинули 12 людей. Імовірного винуватця аварії вже розшукали, триває розслідування
17:11
Ексклюзив
У Києві провели в останню путь захисника та друга студії Еспресо Олексія Вишневського
У Києві провели в останню путь захисника та друга студії Еспресо Олексія Вишневського
17:01
OPINION
Українська традиція з абсурдними нагородами: Як Левка Лук'яненка посмертно примирили з Леонідом Кучмою
16:50
російський диктатор Володимир Путін
Путін опинився під безпрецедентним тиском усередині Росії через паливну кризу й зростання втрат на фронті, — The Hill
16:47
"Альфа" СБУ за тиждень ліквідувала понад 1500 окупантів, на Одещині Зеленський провів нараду з командуванням ВМС, а на фронті від початку доби зафіксували 71 бій
16:20
Путін на штабній нараді у Курській області РФ (березень 2025 року)
Путін інсценував захоплення Костянтинівки саме перед Днем незалежності США, щоб вплинути на західні медіа, — ISW
15:49
Співачка Тейлор Свіфт і зірка американського футболу Тревіс Келсі зіграли весілля в Нью-Йорку
15:49
НАТО
У НАТО оприлюднили програму саміту в Анкарі: очікується спільна заява Рютте й Зеленського
15:34
Фінляндія
Фінляндія на кілька годин обмежувала авіарух і судноплавство у Фінській затоці через атаку дронів на Санкт-Петербург
15:20
10-річна Вікторія, яка померла в лікарні після атаки на Лозову 3 липня
У лікарні померла 10-річна Вікторія, важко поранена під час атаки БПЛА на Лозову 3 липня 
15:06
Марта Костюк, Вімблдон, теніс
Марта Костюк перемогла американську тенісистку й вперше вийшла до 4-го кола Вімблдону
15:02
"Яхта Путіна" вартістю $135 млн тікає від українських дронів у Мурманськ під охороною кораблів ВМФ РФ
"Яхта Путіна" вартістю $135 млн тікає від українських дронів у Мурманськ під охороною кораблів ВМФ РФ, — The Telegraph
Більше новин