
Волц і низка посадовців Трампа використовували Gmail для урядового листування, - WP
Радник президента США з національної безпеки Майк Волц і деякі американські посадовці Білого дому вели державні справи через особисті акаунти Gmail
Про це пише Washington Post із посиланням на власні джерела.
Зазначається, що Gmail є набагато менш безпечного способу комунікації, ніж Signal. Натомість старший помічник Волца використовував електронну пошту для високотехнічних розмов з колегами з інших урядових установ, які стосувалися військових тем.
Своєю чергою, як встановили журналісти, Волц надсилав через Gmail менш конфіденційну, але потенційно придатну для використання. Наприклад, свій розклад та інші робочі документи.
Представник Ради нацбезпеки Браян Г’юз заявив, що не бачив доказів використання особистої пошти Волцом, як на це вказують журналісти. Він каже, що радник дотримується вимог, які потрібні для ведення робочого листування.
Скандал із витоком секретних даних у США: що відомо
Головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг написав у матеріалі на сайті видання, що 11 березня радник з нацбезпеки США Майкл Волц надіслав йому запит до закритого чату Signal. Журналіст вирішив, що це несправжній акаунт, однак прийняв запрошення.
За його словами, чат створений "для координації щодо хуситів, особливо протягом наступних 72 годин". Він так написав, що серед учасників були віцепрезидент США Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо, директор нацрозвідки Тулсі Габбард, міністр фінансів Скотт Бессент, радник з нацбезпеки Майкл Волц та інші високопосадовці адміністрації Трампа.
Зокрема, у чаті Джей Ді Венс висловив сумніви, побоюючись негативного впливу на економіку та ціни на нафту, а також суперечностей з політикою Трампа щодо Європи.
Джо Кент - керівник наццентру боротьби з тероризмом - підтримав ідею відкладення операції, вважаючи, що терміновості немає, а міністр оборони США Піт Гегсет наполягав на негайному ударі, щоб продемонструвати рішучість США та використати момент. Він також висловив побоювання, стосовно можливої самостійної операції Ізраїлю та ризику витоку інформації.
Окрім цього політики порушили питання компенсації витрат Європою та використання цієї операції, як важелі тиску на неї та Єгипет.
Чиновники обговорювали, як подати операцію громадськості, щоб отримати підтримку, а також результати операції після ударів у Сані.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пізніше відреагував на ситуацію з витоком секретних даних, зазначивши, що радник з нацбезпеки Майкл Волц засвоїв свій урок. Сам Волц взяв на себе повну відповідальність за цей скандал.
На тлі інциденту неурядова організація American Oversight подала позов проти пʼяти високопосадовців адміністрації Дональда Трампа. Ідеться про очільника Пентагону Піта Гегсета, директорки нацрозвідки Тульсі Габбард, директора ЦРУ Джона Реткілффа, очільника Мінфіну Скотта Бессента, держсекретаря Марко Рубіо. Позов також стосується Національного управління з архівів і документації.
American Oversight стверджує, що використання Signal без відповідного дозволу порушує федеральний закон про збереження державних записів. В організації просять суд зобовʼязати урядовців не видаляти повідомлення.
Департаменту ефективності уряду США (DOGE), який очолює Ілон Маск, доручили розібратися в тому, як журналіст The Atlantic Джеффрі Голдберг потрапив у секретний чат.
Пізніше Трамп заявив, що не звільнятиме нікого зі своєї команди з нацбезпеки після скандалу з витоком листування у чаті Signal, де члени його адміністрації обговорювали удари по хуситах у Ємені.
Пізніше стало відомо, що Майк Волц використовував месенджер Signal для обговорення мирного врегулювання війни Росії проти України, зокрема за посередництва США.



- Актуальне
- Важливе















