
Якщо США зменшать військову присутність в Європі, Китай запропонує свою "ядерну парасольку", - Шлінчак
Дії Трампа можуть призвести до посилення Китаю, а США ризикують втратити довіру та стати непрогнозованими партнерами, з якими важко укладати угоди
Таку думку висловив Віктор Шлінчак, голова правління Інституту світової політики в етері Еспресо.
"Зараз геополітичні сили будуть перерозподілені, адже в політиці не буває пустот. Якщо США виходять з Європи, демонструють, що скоротять свою військову присутність у Європі, Китай рано чи пізно запропонує свою "ядерну парасольку", форми безпеки, які раніше пропонували Сполучені Штати", - зазначив він.
Наразі Сполучені Штати перебувають у фазі державної самотності, каже голова правління Інституту світової політики.
"З одного боку, вони прагнули послабити Китай, щоб світ сприймав його як абсолютне зло. З іншого боку, після введення мит всі країни шоковані діями США і фактично виступають проти них. Ця ситуація дає можливість багатьом світовим лідерам переосмислити свої стосунки зі Сполученими Штатами, Білим домом та його офіційними представниками. Виникає питання довіри: домовленості, укладені сьогодні, можуть втратити актуальність вже завтра. Це ускладнює переговори та ставить під сумнів стабільність будь-яких угод", - зауважив Шлінчак.
Трамп створив безліч підстав для зосередження на внутрішній політиці, що може призвести до передачі питання України та російсько-української війни на розгляд Європейського Союзу та європейських лідерів, які готові брати участь у цьому процесі, каже Шлінчак.
"Під час виборчої кампанії він багато чого говорив, але часто його заяви втрачали актуальність вже через кілька днів", - додав він.
- 8 березня стало відомо, що Дональд Трамп, обмірковує виведення близько 35 тисяч американських військовослужбовців з Німеччини та їхнє переміщення до країн Східної Європи, включаючи Угорщину.
- Пізніше, 8 квітня, високопоставлені чиновники Міністерства оборони США розглядають план скорочення військової присутності в Східній Європі на 10 000 військовослужбовців.
- 9 квітня У Пентагоні підкреслили, що офіційного рішення про виведення американських військ із країн Східної Європи наразі немає.
- Європейські союзники закликають США не виводити війська з континенту, оскільки це може призвести до дестабілізації оборони НАТО та підірвати зусилля щодо стримування російської агресії.



- Актуальне
- Важливе













