
Засновник Telegram Дуров заявив, що західний уряд просив"заглушити" консервативні голоси перед виборами в Румунії. МЗС Франції відреагувало
У неділю, 18 травня, засновник Telegram Павло Дуров заявив, що до нього звернувся один із західних урядів з проханням "заглушити" консервативні голоси в Румунії напередодні другого туру президентських виборів, однак він відмовив
Про це пише Reuters.
"Західноєвропейський уряд... звернувся до Telegram з проханням заглушити консервативні голоси в Румунії напередодні сьогоднішніх президентських виборів. Я навідріз відмовився", - зазначив Дуров.
Він наголосив, що Telegram не має наміру обмежувати свободу висловлювань румунських користувачів чи блокувати їхні політичні канали. До свого повідомлення Дуров додав емодзі із зображенням багета, що, як зазначили у виданні, може бути натяком на Францію.
"Не можна "захищати демократію", знищуючи демократію. Не можна "боротися з втручанням у вибори, втручаючись у вибори. Ви або маєте свободу слова і чесні вибори - або ні. І румунський народ заслуговує і на те, і на інше", - підсумував він.
Міністерство закордонних справ Франції відреагувало на такі звинувачення у соцмережі X.
"У Telegram та Twitter поширюються абсолютно необґрунтовані звинувачення щодо нібито втручання Франції у президентські вибори в Румунії. Франція категорично відкидає ці звинувачення та закликає всіх діяти відповідально та поважати румунську демократію", - зазначено в повідомленні.
У французькому МЗС наголосили, що перший тур президентських виборів у Румунії торік у грудні анулювали "компетентні румунські органи влади після реального цифрового та фінансового втручання з боку пов'язаних із Росією суб'єктів".
"Подальші розслідування, проведені румунською владою та Європейською комісією, згодом підтвердили серйозність цього втручання, зокрема щодо маніпуляцій з алгоритмом TikTok. У цьому контексті нещодавні звинувачення проти Франції є лише відволікаючою тактикою перед обличчям реальних загроз втручання, спрямованих проти Румунії", - додали в МЗС.
Франція також закликала всіх румунських політичних діячів бути відповідальними й захищати демократію. У МЗС країни нагадали, що Франція була поруч з Румунією під час її вступу до Європейського Союзу, реформ, вступу до Шенгенської зони та її прогресу. Також у відомстві зазначили, що задля безпеки Румунії відправили своїх солдатів через п'ять днів після початку російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
"Брехати про Францію, ображати її — означає порушувати цю історію", - наголошено в заяві МЗС.
- У неділю, 18 травня, У Румунії проходить голосування у другому турі президентських виборів. Лідерами перегонів є між ультраправий націоналіст Джордже Сіміон та прозахідний центрист чинний мер Бухареста Нікушор Дан



- Актуальне
- Важливе









