
Знищення ядерних обʼєктів Ірану неминуче, це питання часу, - експерт із міжнародних питань Романюк
У США немає іншої альтернативи, як реально втрутитися в протистояння і знищити всю ядерну програму Ірану
Таку думку висловив експерт із міжнародних питань, голова Всеукраїнської Громадської Організації "Україна в НАТО" Юрій Романюк в етері Еспресо.
"В американців і ізраїльтян немає іншого виходу. Готовність Ірану виготовити ядерну зброю вже складає майже 100%. У них питання не в тому, чи можуть вони створити атомну бомбу — вони вже мають усе необхідне для цього. Вони не могли скомпонувати її в мінімальний об'єм, щоб вставити це в боєголовку, в головну частину ракети, щоб запустити, умовно кажучи, по Ізраїлю. Їхня доктрина полягає в тому, що місія Ірану — стерти з лиця землі існування Ізраїлю. Тому допустити, що Іран дійсно стане ядерною країною, такою як КНДР, Ізраїль точно не може", - зазначив він.
У зв'язку з тим, що Ізраїль є стратегічним партнером Америки, і навпаки, Америка є стратегічним партнером Ізраїлю, безумовно, Ізраїль не хоче здійснювати це самостійно — бомбардування ядерних об'єктів Ірану. Йому потрібна допомога Сполучених Штатів Америки.
Читайте також: "Я не впевнений, що у Трампа є розуміння, що він буде робити після ракетного обстрілу Ірану": професор Айзенберг
"Через те, що між Трампом і Ізраїлем є дуже теплі стосунки, бо США — перша країна у світі, яка визнала Єрусалим столицею Ізраїлю, а не Тель-Авів, і враховуючи, що в його родині є багато людей єврейської національності, вони повністю підтримують Ізраїль. Тому, безумовно, знищення цих ядерних об'єктів неминуче і невідворотне. Питання лише в часі — як швидко вони це зможуть зробити та коли вони це зроблять", - сказав Романюк.
Ізраїль тисне на США, щоб негайно розпочати бомбардування. Своєю чергою, Трамп наполягає, що він хоче спочатку використати всі дипломатичні важелі й дипломатичним шляхом домовитися з Іраном, переконати його за різні поступки, наприклад, часткове зняття санкцій, щоб Іран самотужки знищив свою ядерну програму під контролем МАГАТЕ і зацікавлених сторін — Франції, США, а раніше також Росії.
"Однак Іран відмовляється від ведення будь-яких переговорів і не хоче йти на поступки США. Тому до цього треба готуватися — це неминуче і невідворотне. Іран сам себе доводить до того, що це виглядає неминучим", - додав експерт із міжнародних питань.
- Про те, що Дональд Трамп надіслав листа Алі Хаменеї з закликом розпочати переговори про укладення угоди, котра б дозволила запобігти розвитку іранської ядерної програми, написав напередодні Bloomberg.
- У відповідь на це верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї та міністр закордонних справ країни Аббас Аракчі заявили, що Тегеран не буде вести перемовини щодо ядерної зброї під тиском США.
- 23 березня, міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що переговори зі США щодо ядерної зброї неможливі, поки Вашингтон не змінить свою політику тиску.
- 30 березня президент США Дональд Трамп пригрозив Ірану бомбардуваннями та додатковими митами, якщо Тегеран не укладе угоду з Вашингтоном щодо своєї ядерної програми.
- Актуальне
- Важливе















