У Польщі набули чинності зміни до законодавства, які регулюють дистанційну роботу
У Польщі набули чинності зміни до законодавства, якими врегулювали дистанційну роботу найманих працівників
Про це повідомляє RMF24.
Повідомляється, що з 7 квітня набули чинності відповідні зміни до трудового кодексу.
"Це важливий день для ринку праці у Польщі. Це наша відповідь на зміну тенденцій і потреби найманих працівників та роботодавців, які почали використовувати такий формат, що став поширений в умовах пандемії… Віддалена робота – це додаткові можливості, особливо для мешканців малих містечок", - зазначила міністерка з питань родини та соціальної політики Марлена Малаг, додавши, що багатьом людям це спростить поєднання роботи та сімейного життя.
Відомо, що зміни передбачають, зокрема, що працівники можуть працювати дистанційно повністю або частково – у місці, обраному найманим працівником, яке потрібно щоразу погоджувати з роботодавцем. Йдеться і про новації, як, наприклад, можливість компенсації за електроенергію, яку людина витрачає для роботи з власного обладнання у власному помешканні.
У законодавстві також закріпили поняття повністю дистанційного та "гібридного" формату роботи, які зможуть дати додаткову гнучкість рішень у випадку надзвичайних ситуацій, чергової епідемії, пожежі або підтоплення в офісі.
За працівниками закріплюється право час від часу працювати дистанційно через особисті обставини – до 24 днів на рік, із завчасним попередженням роботодавця.
Роботодавець не зможе відмовити у проханні про дистанційну роботу, наприклад, батькам, які мають дітей віком до 4 років, тим, хто наглядає за хворим родичем, вагітним жінкам.
Зміни до трудового кодексу затвердили наприкінці 2022 року.
- 7 квітня повідомлялося, що уряд Польщі розробляє механізми, які дозволять стабілізувати ситуацію на продовольчому ринку. Зокрема, українське збіжжя перевозитимуть через Польщу у треті країни без розвантаження.
- Актуальне
- Важливе