Словаччина змінила правила в'їзду, пов'язані з карантинними вимогами

9 липня, 2021 п'ятниця
20:12

З 9 липня у Словаччині набули чинності карантинні обмеження, у зв'язку з якими країна змінила правила в'їзду

Про це повідомляє пресслужба ДПСУ.

Одразу після в’їзду на територію Словаччини туристи зобов’язані зареєструватись за посиланням https://korona.gov.sk/ehranica, підтвердити реєстрацію на кордоні, а також бути готовими підтвердити реєстрацію під час перебування на території країни.

У разі прибуття на територію Словаччини повітряним транспортом людина повинна до виїзду заповнити форму за посиланням https://www.mindop.sk/covid/. Після прибуття до Словаччини необхідно пред'явити негативний результат ПЛР-тесту (RT-PCR), зробленого не раніше, ніж за 72 години до в’їзду.

Усі нещеплені особи, які в’їжджають на територію Словаччини після 06:00 п'ятниці 9 липня 2021 року, повинні піти на самоізоляцію терміном 14 днів (якщо за цей час не виникає симптомів або не проведено тестування).

Якщо у людини після прибуття з-за кордону виникають симптоми COVID-19, вона зобов’язана повідомити про це свого лікаря; у випадку, якщо така особа не має на території Словаччини лікаря, вона повідомляє лікаря регіону перебування.

Людина вважається вакцинованою, якщо:

 • минуло принаймні 14 днів, але не більше, ніж 12 місяців, після отримання другої дози щеплення за дворазовою схемою;
 • минув 21 день, але не більше, ніж 12 місяців, після отримання щеплення за одноразовою схемою;
 • минуло принаймні 14 днів, але не більше, ніж 12 місяців, після отримання першої дози щеплення за дворазовою схемою щеплення, якщо перша доза була отримана в період до 180 днів після перенесеного захворювання на COVID-19.

Окрім COVID-картки ЄС або сертифікату про щеплення, сертифікати інших країн також визнаються за умови, що такий сертифікат містить необхідну інформацію словацькою, чеською або англійською мовами.

Реєстрація на e-hranica

Кожна особа, яка в’їжджає на територію Словаччини з 09.07.2021, повинна зареєструватись за посиланням https://korona.gov.sk/ehranica. Ця вимога не стосується дітей віком до 12 років та осіб, які перетинають територію Словаччини транзитом.

Реєстрація обов’язкова під час кожного в’їзду на територію Словаччини, крім:

 • повністю щеплених осіб (реєстрація дійсна 6 місяців);
 • осіб, які отримали першу дозу будь-якої вакцини (реєстрація дійсна до 09.08.2021);
 • осіб віком від 12 до 18 років (реєстрація дійсна до 09.08.2021);
 • осіб, які подорожують з метою проходження діагностики або лікування (реєстрація дійсна 1 тиждень).

До 1 вересня 2021 року достатньо однієї реєстрації:

 • особам, які мають постійний або тимчасовий дозвіл на проживання у Словаччині та місце роботи в сусідніх країнах, країнах ЄС або інших (Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн або Швейцарія) і впродовж останніх 14 днів перебували тільки в цій країні з метою працевлаштування;
 • особам, які мають постійний або тимчасовий дозвіл на проживання в країнах ЄС, в Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейні або Швейцарії, а у випадку України - на відстані до 100 км від найближчого функціонуючого пункту пропуску, якщо вони працевлаштовані на території Словаччини і подорожують виключно на роботу;
 • громадянам Словаччини, що проживають в прикордонних районах сусідньої держави на відстані до 100 км від найближчого функціонуючого пункту пропуску.

Карантин

Усі особи, які в’їжджають на територію Словаччини з 06.00 09.07.2021, повинні піти на самоізоляцію терміном 14 днів (якщо за цей час не виникає симптомів).

Самоізоляцію можна припинити, отримавши негативний результат тесту RT-PCR, зробленого не раніше, ніж на 5-й день.

Дітям до 12 років не потрібно проходити тест - для них карантин закінчується в той самий день, що й у останнього дорослого члена спільного домогосподарства.

Карантин також застосовується до членів спільного домогосподарства, які не подорожували, і закінчується того ж дня, що й у члена спільного домогосподарства, який приїхав з-за кордону.

Звільняються від карантину:

 • повністю вакциновані особи;
 • особи віком від 12 до 18 років, якщо вони не проживають з іншими людьми, що підлягають карантину – тимчасово до 09.08.2021;
 • особи, яким не можна робити щеплення за станом здоров’я - вони повинні підтвердити цей факт сертифікатом, а також надати негативний результат тесту RT-PCR, зробленого не давніше, ніж за 72 години;
 • нещеплені громадяни Словаччини, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання у прикордонних районах сусідньої держави на відстані до 100 км від найближчого функціонуючого пункту пропуску. Вони повинні надати негативний результат тесту RT-PCR, зробленого не давніше, ніж за 7 днів;
 • нещеплені особи, які до цього не підлягали карантину (екіпажі літаків, поїзних бригад, водії вантажівок, працівники ритуальної сфери послуг тощо). Ця категорія осіб також зобов’язана реєструватися на e-hranica.

Інші зміни у винятках з карантину:

В’їзд на територію Словаччини для певних робочих груп (наприклад, офіційних делегацій представників Словацької Республіки, членів Європарламенту або представників міжнародних організацій) дозволяється за умови надання негативного результату тесту RT-PCR, зробленого не більше, як за 72 години.

Нове карантинне зобов’язання також застосовується до не вакцинованих осіб, які на короткий час прибувають на територію Словаччини або виїжджають з неї з метою участі у весіллі. Виняток для короткострокового в’їзду з метою участі в похованні близької людини залишається за умови надання негативного результату тесту RT-PCR, зробленого не більше, як за 72 години.

Режим для нещеплених осіб, які подорожують на роботу, діє до 1 вересня 2021 року.

Зазначена категорія осіб не підлягає карантину, якщо вони відповідають таким вимогам:

 • за останні 14 днів перебували тільки в одній з країн ЄС, в Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейні, Швейцарії чи Україні;
 • мають дозвіл на тимчасове або постійне проживання у Словаччини та місце роботи в одній з країн ЄС, в Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейні, Швейцарії чи Україні;
 • мають постійний або тимчасовий дозвіл на проживання в країнах ЄС, в Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейні або Швейцарії, а у випадку України – на відстані до 100 км від найближчого функціонуючого пункту пропуску і місце роботи в Словаччини;
 • мають довідку від роботодавця про місце роботи;
 • мають негативний результат тесту RT-PCR, зробленого не раніше, ніж за 7 днів до прибуття.

Учні і студенти віком від 12 років, які в’їжджають на територію Словаччини і відвідують дитячий садок, початкову або середню школу, або заклад вищої освіти в сусідніх країнах (або, навпаки, проживають в цих країнах і відвідують навчальний заклад у Словаччині) не підлягають карантину, якщо вони мають сертифікат денної форми навчання та негативний результат тесту RT-PCR, зробленого не більше, як за 7 днів.

Ці умови також застосовуються до однієї супроводжуючої особи, яка повинна мати документ, що посвідчує статус супроводжуючої особи.

При цьому студенти мають перетинати кордон для активного навчання (таке, що відбувається на денній основі), а не під час канікул.

Режим на кордонах Словаччини для подорожуючих повітряним транспортом (вступає в силу з  09.07.2021)

Якщо особа прибуває на територію Словаччини повітряним транспортом з країни, якої немає у наведеному нижче списку, вона повинна надати представнику поліції негативний результат тесту RT-PCR на COVID-19, зробленого не раніше, ніж за 72 години:

Албанія, Андорра, Вірменія, Австралія, Азербайджан, Білорусь, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Чорногорія, Китай, Чехія, Хорватія, Кіпр, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Грузія, Нідерланди, Гонконг, Ірландія, Ісландія, Ізраїль, Японія,Йорданія, Канада, Південна Корея, Косово, Куба, Ліван, Ліхтенштейн, Литва, Латвія, Люксембург, Макао, Угорщина, Мальта, Молдова, Монако, Німеччина, Норвегія, Нова Зеландія, Польща, Австрія, Румунія, Сан-Марино, Північна Македонія, Сінгапур, Словенія, Іспанія, США, Мексика, Сербія, Швейцарія, Швеція, Тайвань, Туреччина, Україна.

Для в’їзду з інших країн потрібен тест.

Після прибуття з країн, що не внесені до списку, особа повинна надати представнику поліції негативний результат тесту RT-PCR на COVID-19, зробленого не більше, як за 72 години. Це також стосується вакцинованих осіб. Така умова викликана тим, що пасажири прибувають з країн, де існує підвищений ризик зараження особливо небезпечним штамом Sars-Cov-2. Поєднання реєстрації та тестування значно знижує ризик інтродукції та подальшого неконтрольованого поширення нових і більш небезпечних штамів вірусу.

Список країн, для яких негативний результат тесту не потрібен:

Албанія, Андорра, Вірменія, Австралія, Азербайджан, Білорусь, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Чорногорія, Китай, Чехія, Хорватія, Кіпр, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Грузія, Нідерланди, Гонконг, Ірландія, Ісландія, Ізраїль, Японія,Йорданія, Канада, Південна Корея, Косово, Куба, Ліван, Ліхтенштейн, Литва, Латвія, Люксембург, Макао, Угорщина, Мальта, Молдова, Монако, Німеччина, Норвегія, Нова Зеландія, Польща, Австрія, Румунія, Сан-Марино, Північна Македонія, Сінгапур, Словенія, Іспанія, США, Мексика, Сербія, Швейцарія, Швеція, Тайвань, Туреччина, Україна.

Транзитні шляхи через Словаччину (набуває чинності з  09.07.2021 року)

Обов’язкове проходження карантину після в’їзду на територію Словаччини не поширюється на транзит осіб та членів їх сімей до країни, в якій їм надано дозвіл на проживання або громадянами якої вони є. Ці особи повинні перетинати територію Словаччини визначеними для транзиту транспортними коридорами без зупинок (крім зупинки, необхідної для заправлення) та залишати Словаччину не пізніше 8 годин після в’їзду.

Для проїзду територією Словацької Республіки, як і раніше, застосовується необхідність переїзду без зупинки, за винятком заправлення. 

Транзит повинен бути завершений протягом 8 годин. Заздалегідь реєструватися для транзиту не потрібно.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Читайте також:
алфавіт
17 вересня, 2021 п'ятниця
Перехід на латиницю: в Україні оновлять правила транскрипції і транслітерації алфавіту
18 вересня, 2021 субота
Начальника охорони Разумкова поміняли за наказом Зеленського, - політолог Березовець
18 вересня, 2021 субота
Арахамія відкрито погрожує відставкою Разумкову. Через гальмування закону про "правильних" і "неправильних" олігархів
Київ
+15
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.59
  Купівля 26.59
  Продаж 26.83
 • EUR
  Купівля 31.19
  Продаж 31.58
 • Актуальне
 • Важливе
2021, субота
18 вересня
22:49
Прометей - Парма
Українці перемогли росіян у битві за путівку в баскетбольну Лігу чемпіонів
22:29
Ексклюзив
вакцинація
Антипропаганда вакцинації з Росії – причина недовіри українців. Спецсюжет
22:20
У Києві мотоцикліст влетів у відбійник та загинув на місці
22:15
ЗСУ
Зе-влада заборгувала перед Збройним силам України 5,8 млрд грн, - розслідування телеканалу "Еспресо"
22:05
таліби
У Афганістані таліби не дозволили дівчатам повернутися у школи
21:50
Зневірені у Путіні та Пушиліні бойовики "ДНР" палять російські паспорти замість "голосування". Оприлюднено відео
21:46
Петро Бурковський
"Низький рівень вакцинації в Україні – це повний інформаційний провал влади", – аналітик Петро Бурковський
21:35
Віталій Буяльський (ліворуч)
"Динамо" у компенсований час вирвало перемогу над "Олександрією" в УПЛ
21:01
Костянтин Щегоцький
Як НКВС-КДБ знущався з легендарного "динамівця" Костянтина Щегоцького. Розсекречено документи
20:46
Вибори у Росії
У Ростовській області жителям ОРДЛО роздають паспорти РФ безпосередньо перед голосуванням
20:22
Кримські партизани узяли відповідальність за підрив газогону в Перевальному й почали виставляти особисті дані колаборантів
20:05
дощ
Синоптик Наталка Діденко попередила про суттєве похолодання
19:47
Затока
У Затоці, в барі на узбережжі, розстріляли чоловіка
19:30
Артем Довбик (в центрі)
"Дніпро-1" у більшості здолав "Верес" в чемпіонаті України
19:15
Родина Волтонів
Заможніші за Маска та Безоса: Bloomberg оприлюднив рейтинг найбагатших родин світу
18:52
Михайло Мудрик (в центрі)
"Шахтар" розтрощив "Маріуполь" та наздогнав "Динамо" в УПЛ
18:49
Порошенко
Борги із зарплат перевищили 4 млрд грн, 1,5 млрд грн заборгували військовим – Петро Порошенко
18:27
Володимир Путін
Путіна заскочили на невідповідності дати на його годиннику, дню коли він голосував на "виборах"
18:08
Річард Коммі
Менеджер назвав ім'я наступного суперника Ломаченка
17:48
ООС
18 вересня на фронті: окупанти 1 раз порушили "режим тиші"
17:27
Матеуш Моравецький
Лукашенко сконцентрував понад 10 тис. мігрантів для гібридної атаки на ЄС, - Моравецький
17:07
Ентоні Джошуа - Олександр Усик
Ломаченко назвав ключову перевагу Усика у бою з Джошуа
16:49
Ексклюзив
Путін
Спроба відкритого військового вторгнення в Україну може закінчитись великим хаосом і поразкою для Росії, - Усов
16:35
Андрій Смолій
"Разумков є незручною фігурою для Зеленського", − політолог Андрій Смолій
16:25
вакцина Pfizer
У США не дозволили масові щеплення третьою дозою Pfizer
16:02
Колос
"Колос" переміг "Інгулець" в чемпіонаті України
15:47
Розумне голосування
Google вимагає від соратників Навального видалити з Google Docs документи зі списками кандидатів "Розумного голосування"
15:26
Водоканал
У Кривому Розі загинули троє працівників водоканалу
15:05
Анастасія Четверикова та Людмила Лузан (праворуч)
Олімпійські медалістки принесли Україні історичне золото чемпіонату світу
14:55
проєкт "Хранителі кодів"
"Гуцульська сецесія". На  Lviv Fashion Week презентували унікальний проєкт "Хранителі кодів"
14:50
Начальника охорони Разумкова поміняли за наказом Зеленського, - політолог Березовець
14:31
22-річний мешканець Чернівців стріляв з пістолета по "Ланосу" з трьома дітьми
14:27
Дмитро Крапивенко
Шум навколо переходу на латинку відволікає від важливих тем, як-от розслідування щодо "вагнергейту", − публіцист Дмитро Крапивенко
14:16
Арахамія відкрито погрожує відставкою Разумкову. Через гальмування закону про "правильних" і "неправильних" олігархів
13:47
Аби заощадити, громада на Полтавщині опалюватиме лікарню дровами
13:28
Тихановська у Франції: зустрічі з відомим політиками, більше 10 інтерв'ю
13:07
В Черкасах мітингують проти арешту голови осередку "Нацкорпусу". Наживо
12:35
Андрій Смолій
Українська влада часто намагається успадкувати досвід цензури Білорусі та Росії, − політолог Андрій Смолій
12:19
120 тис. грн хабаря для судді-землевласника з Вінниччини. Є перші подробиці
12:00
Завтрашній Київпрайд. Прихильники ЛГБТ збиратимуться біля опери, противники - на вході до університету ім. Шевченка
Більше новин