Україна мала б удвічі більше систем ППО, якби не зрив держзамовлення 2020-2021 років, - Муженко

27 березня, 2023 понедiлок
16:05

Через зрив державно-оборонного замовлення у 2020-2021 роках українське військо мало недостатньо забезпечення озброєнням напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Хоча були можливості, зокрема, вдвічі наростити спроможності систем протиповітряної оборони

Зміст

Про це колишній начальник Генштабу – головнокомандувач ЗСУ генерал Віктор Муженко заявив ув інтерв'ю "Фактам".

"У листопаді 2018 року в нас пройшли стрільби зенітно-ракетних систем на полігоні. Як правило, на такі заходи керівники підприємств виставляють свої перспективні зразки. Ми з ними провели нараду, де поставили серйозне питання щодо посилення системи протиповітряної оборони. Ми розуміли, що того, що в нас було, явно недостатньо. Після цього прорахували можливості підприємств, які виготовляють різні типи ЗРК, і зробили висновок, що за умови відповідного фінансування цілком реально з 2019 до 2023 року наростити приблизно вдвічі кількість зенітно-ракетних дивізіонів", – розповів Муженко.

Генерал наголосив, що виготовляти відповідне озброєння мали б саме українські підприємства військово-промислового комплексу. Й зауважив, що на той період часу не йшлося про закупівлю озброєння за кордоном.

"Нам на той час з іноземців ніхто особливо не продавав зенітно-ракетні комплекси", – сказав Муженко.

Генерал додав, що були розрахунки щодо збільшення кількості зенітно-ракетних дивізіонів практично вдвічі. Але цього не було реалізовано.

"Уже панували зовсім інші рішення та підходи. Зрив державно-оборонного замовлення у 2020-2021 роках призвів до цього. Саме по системі протиповітряної оборони", – зазначив генерал.

Окрім того, Муженко розповів, що в Україні були відновлені і старі зенітно-ракетні системи.

"Уже в лютому 2019-го ми провели їхні випробування на одному з південних полігонів. Шляхом певної модифікації комплексів С-125, Тор-300, С-300 В1 та інших була реальна можливість наростити кількість цих дивізіонів", – сказав Муженко.

Він також нагадав, що навесні 2019 року відбулося випробування вітчизняного комплексу "Грім", який мав дальність польоту ракети до 500 км. Випробування цього комплексу вперше відбулося у квітні 2019 року. 

"А ми досі не маємо його на озброєнні ЗСУ. Ми просимо зараз у наших партнерів ракетні комплекси з дальністю 300 кілометрів. А наш "Грім" міг би перекрити їх. От такі реалії", – додав генерал Муженко.

Теги:
Читайте також:
Київ
+25.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.48
    Купівля 41.48
    Продаж 42.02
  • EUR
    Купівля 48.56
    Продаж 49.25
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
12 липня
19:32
В Одесі затримали іноземця, що на столичній Троєщині застрелив власника СТО
18:54
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ атакує Україну безпілотниками: на Київщині працювала ППО
18:52
пилова буря
Завдають шкоди здоров'ю, економіці та довкіллю: в ООН застерегли про вплив пилових бур на 330 мільйонів людей у більш ніж 150 країнах
18:13
Кароль Навроцький на виступі у Хелмі (11 липня 2025 року)
Навроцький хоче "повномасштабних ексгумацій на Волині": що відповів посол України
18:00
OPINION
План "Ковер": асиметрична війна
17:52
Ексклюзив
шахед
На серпень ворог вийде на 1000 повітряних цілей за одну масовану атаку, - авіаексперт Храпчинський
17:32
дрон, ЗСУ
Сили оборони знищили ворожих операторів дронів, які вбили однорічну дитину на Херсонщині
17:31
Дональд Трамп
Компанія Трампа планує збудувати хмарочос з розкішними апартаментами у столиці Румунії
16:58
ЗСУ
З початку доби на фронті зафіксували 120 боїв: на Покровському напрямку Сили оборони відбили 30 атак
16:34
Дональд Трамп
Трамп запровадив 30% мита на імпорт із Мексики та Євросоюзу
16:24
газ
Україна готова зберігати у сховищах газ з Азербайджану "без податків і зборів"
16:02
Президент Фінляндії взяв участь у змаганнях з тріатлону й посів друге місце
16:01
OPINION
Партія Маска. Політична революція в США?
15:42
Росіяни вбили КАБом двох людей в автівці на Дніпровщині
15:36
Meta придбала стартап PlayAI, що спеціалізується на голосовому ШІ
15:30
Ексклюзив
Роман Безсмертний
У РФ є слабкі точки, на які необхідно натискати різними способами, - Безсмертний
15:13
Огляд
"Шахтар"
Фантастика від "Шахтаря" у Лізі Європи та новий формат Кубка України: головні новини спорту за тиждень
15:11
"Деколонізація.Україна" закликала Інститут нацпам’яті пояснити Кличку, чому пам’ятник Булгакову слід демонтувати
15:10
Володимир Путін в етері "Росія 1"
Путін непублічно закликає Іран укласти ядерну угоду зі США про "нульове збагачення урану", - Axios
14:24
Сергій Лавров
Лавров не виключив подальшу участь армії КНДР у війні проти України
14:16
Роберт Фіцо
Словаччина вимагає гарантій після відмови країни від російського газу: Фіцо хоче укласти угоду з ЄС до 15 липня
14:15
Росіяни вдарили по селу у Сумській громаді, є загиблі та руйнування
14:07
OPINION
"Фрау Миротворка" відповідальна за війну в Україні, як і Путін
13:50
президент Фінляндії Александр Стубб
"Бачимо переміщення солдатів, бачимо розбудову інфраструктури": Стубб заявив, що РФ нарощує війська поблизу фінського кордону
13:45
Ексклюзив
путін
Низка факторів вказує, що російська економіка і система влади поступово розвалюються, - американський аналітик Бугайський
13:44
"Перший випадок": під час обстрілу Києва медики пересадили органи померлої дівчинки трьом дітям
13:32
Президент Фінляндії Александер Стубб
"Путін зазнав невдачі за всіма показниками": президент Фінляндії Стубб переконаний, що Україна стане членом ЄС, а зрештою й НАТО
13:26
БЕБ, Бюро економічної безпеки
"Євросолідарність" і "Голос" вимагають призначення переможця конкурсу Цивінського головою БЕБ
13:10
Обстріл Слов'янська 12 липня
Росіяни зранку обстріляли центр Слов’янська: є жертва і руйнування
12:35
ЗСУ загиблі
На війні в Україні загинув 21-річний доброволець з Угорщини: ймовірно, він воював у 3-й штурмовій
12:12
Ексклюзив
ТЦК вручають повістку
"Окрім зриву мобілізації, ворог переслідує ще одну мету": Тимочко про удари росіян по ТЦК
12:07
Оновлено
Атака РФ на Луцьк 12 липня
Росіяни вночі обстріляли Україну дронами і ракетами: у Чернівцях є загиблі, у Львові та Харкові - поранені
12:07
OPINION
Про контингент від Макрона: це вже було
11:46
Окупанти, кримінал, росіяни
ГУР перехопило наказ командира РФ про страту українських військовополонених
11:31
"Позбавте Путіна фінансування його фабрики смерті": Сибіга звернувся до США та ЄС з проханням ввести нові санкції проти РФ
10:53
Росіяни окупували Зірку на Донеччині та Білогорівку на Луганщині, - DeepState
10:45
Ексклюзив
Роман Безсмертний
Є лише один інструмент змусити РФ вести конструктивні переговори, - Безсмертний
10:45
Ексклюзив
ЗСУ, ППО
"Цей крок має наслідки": авіаційний експерт Хазан пояснив, чому БПЛА Shahed можуть пролітати всю Україну
10:36
генерал-майор Крістіан Фройдінґ з міноборони Нмеччини
Україна отримає перші далекобійні ракети від Німеччини наприкінці липня, - генерал бундесверу Фройдінг
10:31
ЗСУ, ППО
Сили ППО за ніч збили 25 крилатих ракет і 319 ударних дронів РФ
Більше новин