В Литві розповіли, як вводитимуть санкції проти "Білоруськалію"
В литовському МЗС розповіли, що ЄС планує поетапне введення санкцій проти Білорусі, щоб не сильно вдарити по європейському бізнесу, пов'язаному з країною, зокрема - по порту Клайпеди, через який йде відвантаження калійних добрив на ринки Європи
Про це заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, передає "Делфі".
"Очевидно, що введення санкцій буде поетапним, щоб воно не охопило весь сектор відразу", - зазначив глава МЗС Литви Ландсбергіс.
Міністр проінформував про це пресу після закінчення узгодження Євросоюом пакету секторальних санкцій для Білорусі, який охоплює сім секторів економіки, в тому числі і торгівлю білоруськими добривами.
Читайте також: Європа вдарить санкціями по виробництву калійних добрив, нафтопереробці та фінсектору Білорусі, - ЗМІ
Нагадаємо, "Білоруськалій - один з найбільших в світі заводів добрив.
Підприємство експортує свою продукцію через Клайпедський порт, користуючись послугами Литовських залізниць. Добрива "Білоруськалій" в Клайпеді вантажить підприємство Biriu kroviniu terminalas (Термінал насипних вантажів). Залишившись без добрив "Білоруськалію", ці підприємства втрачатимуть десятки мільйонів євро щорічно.
Габріелюс Ландсбергіс сказав, що поетапне введення санкцій означає, що перелік продуктів, які Білорусі буде заборонено експортувати через ЄС, буде розширюватися поступово. Політик не став докладніше коментувати санкції, аргументуючи тим, що по ним ще немає остаточної домовленості. У понеділок, 21 червня, секторальні санкції для Білорусі затвердили міністри закордонних справ країн ЄС, а остаточно вони повинні бути затверджені в четвер, під час саміту ЄС.
Глава МЗС Литви наголосив, що пакет санкцій повинен бути "максимально всеосяжним". За словами міністра, їх мета - щоб білоруський режим змінив свою політику.
"Вторинний вплив санкцій полягає в тому, що збитки білоруського режиму повинні рефінансуватися, і це може зробити тільки Росія. Таким чином, вводячи санкції, ЄС і Литва частину з них звалює на Росію, яка може вплинути на Білорусь", - сказав глава литовської дипломатії.
- Нагадаємо,білоруський політик Юрій Губаревич, коментуючи узгодження секторальних санкції щодо Білорусі 21 червня у Брюсселі, заявив, що лише зараз Європейський союз переходить від залякування режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, до реальний дій – запровадження санкцій
- Актуальне
- Важливе