Європа вдарить санкціями по виробництву калійних добрив, нафтопереробці та фінсектору Білорусі, - ЗМІ
Санкції Європейського союзу щодо Білорусі, ймовірно, торкнуться калійного і нафтопереробного секторів країни, а також фінансових операцій
Про це пише Reuters з посиланням на міністрів закордонних справ Люксембургу та Литви Жана Ассельборна та Габріелюса Ландсбергіса,які збирались на зустріч глав МЗС країн ЄС у четвер, 27 травня.
""Викрадення літака та затримання двох пасажирів абсолютно неприпустимі, і ми почнемо обговорювати питання впровадження галузевих та економічних санкцій", - сказав перед неформальною зустріччю в Лісабоні керівник зовнішньої політики ЄС Жозеп Борель.
Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн зазначив, що калійні добрива повинні бути центральним елементом будь-яких нових санкцій проти режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.
"Ключове слово, я думаю, – це калій. Ми знаємо, що Білорусь виробляє дуже багато калію, це один з найбільших постачальників в світі, і я думаю, що Лукашенку буде дуже боляче, якщо ми щось зробимо в цьому напрямку", – сказав Ассельборн.
Міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс заявив, що ЄС слід розглянути можливість введення санкцій в нафтовому секторі.
Як пише видання "Білоруськалій" виробляє 20% всіх калійних добрив у світі. У 2020 році ЄС імпортував з країни добрив на 1,2 млрд євро.
- Велика Британія заборонила "Белавіа" літати в країну та наклала санкції на 99 білоруських юридичних та фізичних осіб.
- 25 травня Євросоюз ухвалив розширити економічні санкції проти Білорусі
- США анонсували санкції проти Білорусі у зв'язку з примусовою посадкою літака Ryanair в Мінську та арештом співзасновника опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича
- Українська НКРЕКП заборонила імпорт в Україну електроенергії з Росії та Білорусі до 1 жовтня
- Актуальне
- Важливе