"Вишки Бойка" ворог використовував у військових цілях, - експерт з енергетики Гончар

Михайло Гончар, експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" розповів, що військові засоби та об'єкти, які розмістила Росія на цивільній газовидобувній інфраструктурі у Чорному морі, мали стати цілями для ураження, тому що військовою логікою необхідно передусім дезорганізувати систему управління противника

Своїми думками він поділився в етері Еспресо.

Михайло Гончар дав коментар щодо ураження так званих "вишок Бойка" у Чорному морі та їх значення для противника.

"Передусім, ці об'єкти суто цивільної газовидобувної інфраструктури стали використовуватися ворогом у військових цілях, тому і стали точкою посиленої уваги з боку ЗСУ. Власне, це відбулося не вчора, а якщо пригадати історію останніх років, саме після захоплення у березні 2014 році піратським способом цих видобувних платформ і самопідйомних бурових установок, відомих у народі як "вишки Бойка". Потім у 2017 році, під час спільного рейду Державної прикордонної служби та компанії "Чорноморнафтогаз" для перевірки устаткування, було виявлено, що на самопідйомних бурових установках з'явилося нехарактерне обладнання, якого не мало там бути" – пояснив експерт.



Аналітик зазначив: "Було ідентифіковано, що це радіолокаційні станції типу "Нива" сантиметрового та міліметрового діапазонів. Стало зрозуміло, що встановлені станції на домінуючи об'єкти морського ландшафту,  цілеспрямовано виконують завдання морського та повітряного простору у північно-західному секторі Чорного моря. А вже повертаючись до наших днів, було помічено, що на цих об'єктах з'явилося ще чимало додаткового обладнання, зокрема, станції радіотехнічної розвідки, радіоелектронної боротьби, тобто був розміщений пункт управляння і координації сил та засобів флоту".

Михайло Гончар зауважив, що це було зроблено противником з прицілом компенсації втрачених можливостей після того, як крейсер "Москва" здійснив "негативне спливання".

"І ці військові засоби та об'єкти, які розмістила Росія на цивільній газовидобувній інфраструктурі, мали стати цілями для ураження. За військовою логікою необхідно передусім дезорганізувати систему управляння противника. Відповідно, якщо здійснити ракетний удар по видобувній платформі, то вона прийде у нефункціональний стан, що і відбулося" – прокоментував експерт з енергетичних та безпекових питань.

Гончар додав, що ураження "вишок" не матиме фатальних наслідків для газопостачання Криму, оскільки є ще газопровід, який збудований з Тамані на Кримський півострів у період окупації й здатний забезпечити необхідні обсяги.