
"Дуже передчасно Україні брати зобов'язання щодо припинення бойових дій у Чорному морі": голова ВГО "Україна в НАТО" Романюк про зустріч 15-16 квітня
Експерт із міжнародних питань, голова Всеукраїнської громадської організації "Україна в НАТО" Юрій Романюк зауважив, що під час зустрічі делегацій України та Росії в Анкарі будуть присутні й представники інших країн
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Туреччина сама проявляла ініціативу виступити майданчиком для перемовин для безпеки в Чорному морі, до якого вона має пряме відношення і вона омивається взагалі чотирма морями як мінімум. І вони запропонували свій майданчик. Там буде російська і українська делегації. Я не знаю, чи вони будуть на пряму спілкуватися за посередництва Туреччини, чи вони будуть через Туреччину спілкуватися, так, як у Саудівській Аравії, не в одному кабінеті, а в різних, а турки будуть забезпечувати перемовини. Але там будуть представники ще інших країн, про які поки що не говорили. Можливо, також Чорноморського басейну, можливо, з Румунії і Болгарії як мінімум", - припустив він.
Читайте також: Путін і Трамп говорять про мир, але їхня мета – поразка України, - Адам Міхнік.
Водночас Юрій Романюк зауважив, що Україні зарано брати на себе зобов’язання із припинення бойових дій у Чорному морі, поки Росіяни продовжують обстрілювати українські території.
"І це, з одної сторони, ніби важливо, з другого боку, дуже передчасно Україні брати на себе зобов'язання по припиненню бойових дій у Чорному морі, не зупинивши обстріл українських територій. Україна мала б там сказати: "Ми не будемо забезпечувати жодну стабільність і спокій в Чорному морі, поки не закінчаться ракетні обстріли української території, - це взаємно пов'язати, поки ви обстрілюєте українську територію своїми ракетами, як сьогодні Суми, а донедавна Кривий Ріг, отак само ми не беремо на себе жодні зобов'язання, що ми не будемо уражати російські військові кораблі, якщо вони тільки посміють вилізти зі своїх печер, зі своїх ям”, - от така має бути позиція. В загальному, те, що йдуть розмови, і те, що в Чорному морі хочуть установити стабільність - це турецька ініціатива. Вона сама хоче бути в Коаліції рішучих. Вона заявляє, що вона в неї буде входити, але не з сухопутними військами своїми в Україну, а суто в Чорному морі забезпечувати гарантії безпеки спільно з британцями, французами, можливо, іншими країнами, які зголосяться направити свої військово-морські сили в Чорне море", - зауважив він.
Читайте також: Трамп: ніхто не зупинить Путіна, крім мене
Голова Всеукраїнської громадської організації "Україна в НАТО" вважає, що мінімум до травня Україна нічого, що стосується Чорного моря, підписувати не буде.
"Ми не маємо бігти наперед і демонструвати свою схильність, дозволити російським кораблям лазити по всьому Чорному морі, де вони хочуть, і назад вертатися в Севастополь, у свої бухти, і далі демонструвати свою велич. І це ми самі ініціюємо. Для чого нам таке потрібно? Поки не будуть припинені обстріли, ще раз кажу, української території, поки Росія не візьме на себе зобов'язання припинити війну, ми не маємо ні по Чорному морю, ні по чому іншому іти їм назустріч. Ми повинні розмовляти з Росією з позиції сили, а не слабкості і капітуляції. Ну і, по-третє, ще не йде мова про заключення самої угоди, про договір. Ми ще нічого не підписуємо. Безумовно, це буде в комплексі, швидше всього, все підписуватись. Ну і до, як мінімум, травня Україна навряд чи буде щось підписувати і остаточно погоджувати по Чорному морю. Це йде поки що розвідка позиціями, узгодження якихось дрібних деталей, технічних деталей, військово-технічних деталей, де, що і як буде напрацьовуватись. Ну, воно все вступило значно пізніше, ну, точно не у квітні. А те, що це перша зустріч, ніхто не забороняє їй відбутися, нічого поганого в цьому немає, але саме головне, щоб Україна не демонструвала свою готовність в усьому піти Росії на зустріч і дозволити там лазити по всьому Чорному морю", - вважає Юрій Романюк.
- 13 квітня у міністерстві національної оборони Туреччини повідомили, що 15-16 квітня в Анкарі відбудеться зустріч делегації Росії та України для обговорення питань безпеки в Чорному морі.



- Актуальне
- Важливе












