
Лідери ЄС внесли тільки одну правку до підсумкового документа саміту, - кореспондентка Еспресо з Брюсселя
Тетяна Висоцька, кореспондентка Еспресо, зауважила, що до висновків саміту ЄС додали фразу, що до ініціативи воєнної підтримки України та "коаліції охочих" можуть долучатися й інші держави, які не є членами ЄС
Про це вона розповіла в етері Еспресо.
"Підсумковий документ саміту ЄС затвердили досить рано, тому що висновки були дуже добре проговорені та пропрацьовані послами держав Європейського Союзу протягом останнього тижня. Лідери ЄС внесли тільки одну правку в пункті, який стосувався воєнної підтримки України. Перед початком обговорення українського питання до лідерів держав ЄС звернувся президент України Володимир Зеленський, який розповів про ситуацію на фронті та першочергові потреби України у воєнній підтримці. Саме тому лідери ЄС внесли правку до висновків саміту", - прокоментувала Тетяна Висоцька.
За її словами, у тексті підсумкового документа йдеться, що ЄС підтримує та ще раз заявляє про те, що визнає територіальну цілісність України у межах кордонів, які визначені міжнародним законодавством. Друге – Європейський Союз продовжує дотримуватися принципу "мир через силу", щоб Україна виходила на будь-які мирні перемовини з позиції сили. Відповідно, для цього потрібно збільшувати військові та оборонні можливості України.
"До висновків додали фразу про ініціативу щодо воєнної підтримки України з боку ЄС, але також й про ініціативу щодо воєнної підтримки України інших держав, які можуть на добровільній основі долучитися до так званої коаліції охочих. Також у висновках саміту згадуються безпосередні потреби України - великокаліберні артилерійські боєприпаси та ракети. Крім того, у підсумковому документі зазначено, що ЄС продовжить тиск через санкції на РФ, тобто буде наступний санкційний пакет. Щодо російських заморожених активів, була чітка відповідь ЄС – ці активи мають залишатися замороженими доки Росія не припинить агресивні дії проти України й не виплатить Україні репарації", - зазначила кореспондентка Еспресо.
Висоцька додала щодо ще одного важливого моменту у висновках саміту ЄС – гарантії безпеки, в яких Європейський Союз братиме участь.
- 20 березня сайті Євроради повідомили, що підсумковий документ Європейської Ради щодо саміту про Україну підтримали всі держави - члени блоку, окрім Угорщини.
- Актуальне
- Важливе










