
"Можемо дізнатися багато нового, до чого нам треба бути готовими": політолог Рейтерович про можливу розмову Трампа з Путіним 18 березня
Ігор Рейтерович, керівник політико-правових програм ГО "Український Центр суспільного розвитку", зазначив, що Путін намагається внести свої корективи у переговорний процес, тому ключове питання – чи почне Трамп нав'язувати їх Україні
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Трамп заявив про телефонну розмову з Путіним у вівторок, 18 березня, та питання, що планують обговорювати: припинення війни, території, діяльність портів, контроль на ЗАЕС. З одного боку, ці всі "терки" – затягування часу Росією, а з іншого – США хочуть просувати переговорний процес. Бачимо, що розмови ведуться трохи глибше, ніж це нам подається через ЗМІ. Власне, у цьому і проблема, адже про це ми дізнаємося від американців, а не від представників нашої делегації, які могли б пояснити, що там відбувається. Тому, я боюся, що після завтрашньої розмови, якщо вона відбудеться, можемо дізнатися багато чогось нового і далеко не факт, що це нове буде приємним. Можуть бути якісь речі, які викликатимуть певні питання, і нам до цього треба бути готовими", - зауважив Ігор Рейтерович.
За його словами, завтра, 18 березня, може бути важливим днем, але не з точки зору, що відразу почнеться перемир'я або воно станеться до кінця березня, а на рівні якихось політичних заяв та рішень буде більш-менш зрозуміло, куди взагалі рухається вся ця ситуація та до яких наслідків може призвести.
"Поки я не був би занадто оптимістичним, бо Трамп вже десятки разів казав, що все супер, а потім закінчувалося все не так. Щось мені підказує, що навряд чи росіяни, умовно кажучи, без бою погодилися на тези та умови американців після зустрічі у Джидді з українською делегацією. Путін явно буде намагатися внести свої корективи, і тут головні питання – чи прийме ці корективи Трамп та чи не почне потім їх нав'язувати Україні у відверто силовий спосіб? Адже загроза цього існує, і це ключовий виклик, який перед нами стоїть напередодні цих розмов. Путіна до розмов з Трампом дуже добре готують, він знає, на які точки натискати, щоб було позитивне ставлення до росіян та Росії", - прокоментував політолог.
Рейтерович не вважає, що розмова між Путіним та Трампом може пройти на якихось підвищених тонах. Якщо Путін і далі буде затягувати, висувати нові вимоги, то у Трампа рано чи пізно сформується думка, що його "водять за ніс".



- Актуальне
- Важливе







