"Росія – це військовий терорист": понад 60 іноземних дипломатів відвідали місце ракетного удару в Києві
У пʼятницю, 15 травня, понад 60 іноземних дипломатів відвідали місце російського ракетного удару по житловому будинку в Дарницькому районі Києва, унаслідок якого загинули 24 людини, серед них троє дітей
Про це повідомила кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
Понад 60 керівників дипломатичних місій та міжнародних організацій, акредитованих в Україні, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Також дипломатам продемонстрували наслідки ворожої атаки та розповіли про перебіг пошуково-рятувальної операції.
"Росія - це терористична держава. Це військовий терорист. Кожен, хто причетний до такого терористичного акту, фактично є терористом. І саме так їх слід називати. Це очевидно, тут немає жодних сумнівів: це не інфраструктура, не військовий об’єкт і навіть не енергетична інфраструктура, як стверджують росіяни. Це суто цивільна будівля: люди спали вночі, але їх вбили у їхніх ліжках, у власних домівках", – заявив тимчасово повірений у справах Польщі в Україні Пьотр Лукасевич.
Унаслідок російського удару в ніч на 14 травня загинули 24 людини, серед них троє дітей, ще 48 осіб отримали поранення.
"Це жахливий удар по цивільних. Знову ж таки, у цьому місці загинули 24 людини, і це, безумовно, жахає. Вражає, що майже одразу після тимчасового "перемирʼя", буквально на кілька днів, Росія продовжує вчиняти подібне. Це, на жаль, це не дивує. Це вкотре демонструє, що наразі вони точно не зацікавлені в жодних мирних переговорах", – сказав посол Франції в Україні Гаель Весьєр.
- У ніч на 14 травня російська окупаційна армія здійснила масовану комбіновану атаку на Україну. Основним напрямком удару став Київ. Також є руйнування в Київській області, на Одещині та Полтавщині.
- Актуальне
- Важливе