
"Росіяни намагатимуться цим скористатися": нардеп Костенко розповів про ризики 30-денного припинення вогню
Для того, щоб реалізувати пропозицію про 30-денне припинення вогню в Україні, необхідно чітко прописати конкретні кроки, оскільки ворог може цим скористатися
Про це заявив народний обранець Роман Костенко, передає кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
"Чи можливе це перемир’я? Зараз усе залежить від росіян, від їхньої відповіді. Питання в тому, хто і як скористається цим. Це залишається відкритим питанням. Я скажу, що втримати перемир’я, а також контролювати те, що відбувається під час нього та підтвердити, що воно виконується - це дуже складні процеси", - заявив він.
За словами нардепа, перед відповідною угодою необхідно чітко прописати конкретні кроки: хто за що відповідає, що робити у разі порушень.
"Але ще раз повторю: наразі незрозуміло, кому це перемир’я вигідніше, адже росіяни точно намагатимуться цим скористатися. Вони будуть розхитувати суспільство, використовуючи цю паузу для проведення демобілізації, потім говоритимуть про вибори, про скасування воєнного стану. І ми ж розуміємо, що самі росіяни нічого з цього робити не будуть. Тому це складні процеси, ми маємо розуміти всі ризики", - додав Костенко.
Він пригадав раніші угоди про припинення вогню у 2014 та 2019 році. Тоді, за словами народного обранця, деякі тривали лічені секунди, деякі – кілька днів.
"Навіть коли в Києві ще говорили про перемир’я, на передовій вже йшли бої. І довести, хто першим порушив припинення вогню, дуже складно. Навіть були ситуації, коли нас, офіцерів, змушували перебувати в окопах поруч із солдатами, щоб стежити: "Дивіться, щоб солдати не відкривали вогонь". Але це тисяча кілометрів фронту. Росія може використати це", - наголосив він.
Він припустив, що росіяни можуть протягом 30 днів накопичити сили, спланувати нові операції і почати розхитувати з середини країну, зокрема говорити про вибори в Україні.
Переговори США й України в Саудівській Аравії
У Джидді 11 березня відбулася зустріч української та американської делегацій за підсумками якої Київ погодився на 30-денне припинення вогню з РФ, а США - відновити обмін розвідданими та безпекову допомогу.
Державний секретар США Марко Рубіо після українсько-американських переговорів в Саудівській Аравії висловив сподівання, що РФ погодиться на тимчасове припинення вогню.
Водночас радник Білого дому з питань нацбезпеки Майк Волц за підсумками переговорів заявив, що президент США Дональд Трамп вирішив негайно скасувати паузу у військовій допомозі Україні.
Трамп висловив сподівання, що Росія погодиться на припинення вогню в Україні терміном на місяць.
Висока представниця Кая Каллас виступила з заявою, в якій ЄС вітає спільне рішення України і Сполучених Штатів за підсумками переговорів та висловлює готовність брати повну участь у кроках для досягнення миру.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що наступного тижня розпочнеться обговорення деталей щодо припинення вогню в Україні.
- Актуальне
- Важливе










