Росіяни вивозять з ТОТ українських підлітків у РФ на "збори", де учасники "СВО" вчать їх воювати, – розслідування
У Росії створюють "військово-патріотичні центри", які організовують військові збори для школярів. Туди ворог відправляє українських підлітків з тимчасово окупованих територій
Про це йдеться у розслідуванні видання "Вот так".
Зазначено, що в 2019 році тодішній міністр оборони РФ Сергій Шойгу запропонував створити "військово-патріотичні центри" під назвою "Авангард" для "швидкої адаптації при призові" в армію. У 2020 році перший такий зʼявився в підмосковському парку "Патріот".
"Авангарди" – обовʼязкові військові збори для школярів, де підлітків мілітаризують. Їхні перші вихованці вже вступили до російської армії, а щонайменше один загинув на війні в Україні.
Школярі з ТОТ
За даними розслідування, росіяни наразі не розгорнули "Авангарди" на ТОТ України, проте місцевих підлітків вони відправляють у військові центри на території РФ. Таку практику задокументували в Криму, де ворог розпочав її після анексії півострова в 2014 році.
"Російський голова Криму Сергій Аксьонов щорічно затверджує список місць для проведення зборів — зараз це шість військових частин (...). Дітей вивозять в тому числі в 126-ту окрему бригаду берегової оборони Чорноморського флоту. Вона з перших днів бере участь у повномасштабному вторгненні в Україну, у зв'язку з чим ЗСУ завдають ударів по її об'єктах у Криму", – зазначено в матеріалі.
За словами журналістів, у Севастополі збори для підлітків організовують в окремих школах та коледжах, а воювати їх вчать учасники так званої СВО, члени росгвардії зокрема.
З 2015 року такі збори стали обовʼязковими для школярів невизнаної ДНР. А у так званій ЛНР окупанти почали організовувати дійство з 2014 року.
Водночас після повномасштабного вторгнення ворог почав продовжувати мілітаризацію українських підлітків у межах шкільної програми на ТОТ Херсонщини та Запоріжжя в 2024-2025 рр.
Російські центри "Воїн"
Окрім того, росіяни створили 21 філію в мережі військово-патріотичних центрів "Воїн". Чотири з них, на відміну від "Авангарду", розташовані на тимчасово окупованих територіях України. Зазначено, що в окупованому Маріуполі росіяни зводять "найбільшу в РФ" філію "Воїна.
За даними видання, командиром центру є випускник путінської кадрової програми "Час героїв" полковник Андранік Гаспарян, який отримав звання героя Росії на війні з Україною.
- Актуальне
- Важливе