Уряд законодавчо утвердив існування Сил безпілотних систем і виділив 24 млрд грн на закупівлю дронів для них

20 серпня, 2024 вiвторок
12:44

Кабінет Міністрів України у вівторок, 20 серпня, схвалив законопроєкт, який законодавчо утверджує існування Сил безпілотних систем та виділив 24 млрд грн на закупівлю БПЛА для Сил безпеки й оборони

Зміст

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Уряд виконує доручення Верховного головнокомандувача і схвалює законопроєкт, що законодавчо утверджує існування Сил безпілотних систем", - написав Шмигаль.

Він також додав, що сьогодні уряд виділив 24 млрд грн на закупівлю дронів для Сил безпеки й оборони.

"У виробництві та застосуванні безпілотників Україна зробила справжній прорив. Державою вже законтрактовано 1 млн дронів, 500 українських компаній виробляють БПЛА", - написав прем'єр-міністр.

Про Сили безпілотних систем

У лютому президент України Володимир Зеленський видав указ про створення в Україні Сил безпілотних систем ЗСУ.

Кабінет Міністрів 7 травня підтримав проєкт указу президента, напрацьований спільно Міністерством оборони та Генштабом про створення в ЗСУ окремого роду військ - Сил безпілотних систем.

Ініціатори створення Сил безпілотних систем наголошують, що таке рішення продиктоване тим величезним впливом, що його ці системи мають на перебіг бойових подій. 

"Дрони - безпілотні системи - довели свою ефективність у боях на землі, у небі та в морі. Україна реально змінила безпекову ситуацію в Чорному морі завдяки дронам. Відбиття штурмів на землі - це багато в чому робота саме дронів. Масштабне знищення окупантів та їхньої техніки - це також дрони", - зазначав президент України.

Володимир Зеленський 25 червня підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про створення Сил безпілотних систем у структурі ЗСУ.

Теги:
Читайте також:
Київ
-1.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.26
    Купівля 41.26
    Продаж 41.76
  • EUR
    Купівля 42.81
    Продаж 43.48
  • Актуальне
  • Важливе
2025, п'ятниця
7 лютого
15:02
Україна - Євросоюз
Віцепрем'єрка Стефанішина розповіла, яким є графік переговорних кластерів з ЄС у 2025 році
14:33
Очільник РПЦ Гундяєв (Кирило) та Путін
Голова ДЕСС закликав виключити РПЦ із Всесвітньої ради церков
14:14
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:05
Еспресо лого
"Думаю, що це станеться": голова Нацради Герасимʼюк прокоментувала можливість повернення "Еспресо" в цифрове мовлення
14:00
OPINION
блог Ігор Семиволос
Фантазії Трампа про сектор Гази
13:48
Повітряним силам вдалося збити КАБ над Запоріжжям
13:32
Ольга Стефанішина
"Питання заморожених активів є предметом зацікавленості США": Стефанішина про діалог з новою адміністрацією Штатів
13:22
біометан
Україна розпочала експорт власного біометану до Європи
13:20
Руслан Стефанчук
Делегація із 37 народних депутатів вирушила в США налагоджувати стосунки з колегами, - спікер ВРУ
12:55
Оновлено
наслідки авіаудару по житловому будинку на Сумщині
Росіяни атакували КАБами Миропільську громаду на Сумщині: загинули три людини, зруйновано багатоквартирний будинок
12:44
Руслан Стефанчук
У кожному комітеті Ради є підкомітет, зосереджений виключно на євроінтеграційних питаннях, – Стефанчук
12:28
Ексклюзив
Карта бойових дій 22-29 січня
Ситуація біля Покровська відносно стабілізована, але є більш тривожний напрямок, - військовий оглядач Пехньо
12:12
Ексклюзив
Ольга Стефанішина
"Це важке політичне рішення, ми до нього прийдемо": Стефанішина про скасування "поправок Лозового"
12:10
Розграбував Чорнобильську АЕС на понад 1,038 млрд грн: повідомлено про підозру генерал-майору армії РФ
12:08
OPINION
блог Андрій Магера
Вибори та широкомасштабна війна
12:01
У Києві за участі Забужко покажуть виставу "Калинова сопілка" за повістю письменниці
11:28
Україна церква війна
The New York Times: Щоб зберегти підтримку, Україна звертається до союзників Трампа - консервативних християн
11:09
Збір для розвідки ССО
11:04
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп запровадив санкції проти Міжнародного кримінального суду: МКС засудив рішення, Нетаньягу подякував
10:57
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Російські пабліки істерять через контратаку ЗСУ: Згурець про ситуацію на Курщині
10:40
Оновлено
Вибух
На Харківщині через вибух невідомого предмета загинув 10-річний хлопчик: поліція з'ясовує обставини
10:36
Огляд
світ, міжнародний огляд
Пів року вторгнення на Курщину та покращення точності російських північнокорейських ракет. Акценти світових ЗМІ 7 лютого
10:26
електроенергія, графіки відключень
Споживання електрики відповідає сезонним показникам, проте є аварійні вимкнення: ситуація в енергосистемі 7 лютого
10:22
Залізний купол
Канада готова приєднатися до розробки системи ППО "Залізний купол" для США
10:17
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 7 лютого: скільки просять за долар та євро в обмінниках
10:12
Оновлено
У восьми областях України ввели аварійні вимкнення світла через наслідки російських атак
10:06
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
На Сіверському напрямку ворог невпинно штурмує, застосовуючи артилерію, дрони, бронетехніку, - військовий бригади НГУ "Рубіж" Пантьо
10:02
OPINION
Власна зброя та удари по Росії дозволяють нав'язувати свою волю
09:43
Кіт Келлог
Келлог: Трамп готовий подвоїти санкції проти РФ, за шкалою до 10 вони наразі на 3
09:30
Оновлено
РФ атакувала Україну дронами: на Київщині горів гараж і пошкоджено господарське приміщення
09:18
ппо
Сили оборони знищили 81 зі 112 російських безпілотників, ще 31 локаційно втрачений
09:16
Ексклюзив
вибори в Україні
"Відчуття, ніби Куп'янськ уже не атакують": депутат міськради Харкова розповів про активізацію підготовки до виборів і роздачу газет від "Слуги Народу"
09:10
Андрій Єрмак
Єрмак обговорив із Келлогом його майбутній візит до України та ситуацію на фронті
09:02
Пресреліз
куріння електронних сигарет
Безпечного куріння не існує. АМКУ визнав оманливими повідомлення про меншу шкоду IQOS
08:47
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Окупанти перекидають сили ППО з Криму в глиб Росії, - "Атеш"
08:19
Росіяни просунулися в Дачному та Успенівці на Донеччині, - DeepState
08:16
Оновлено
Минулої доби на фронті відбулося 101 боєзіткнення: на Покровському напрямку українські захисники зупинили 36 штурмів
08:05
OPINION
У Трампа ще немає жодного мирного плану, але вже можна сказати, якого пункту там точно не буде
08:00
на фото прапор з написом міністерство юстиції США
Мін’юст США розпускає оперативну групу боротьби з російськими олігархами, - ЗМІ
07:44
втрати окупантів
За добу армія РФ втратила 1340 військових, 10 танків, 32 артсистеми та засіб ППО
Більше новин