
В Україні почали формувати команду, яка працюватиме над алгоритмом контролю 30-денного перемир'я
Україна розпочала формувати національну команду, яка розроблятиме алгоритм контролю можливого 30-денного перемир'я з Росією
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час спільної пресконференції з федеральною міністеркою європейських та міжнародних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер.
Міністр розповів, що відразу після повернення з Саудівської Аравії, українська делегація доповіла президенту Володимиру Зеленському про результати зустрічі з американською стороною.
"Ми вже зараз фактично розпочали формування національної команди, яка розроблятиме відповідні алгоритми дій для належного контролю можливого перемир'я. Це надзвичайно складний процес", – сказав Сибіга.
Він зауважив, що Україна має негативний досвід у рамках Мінського процесу, коли Росія 25 разів порушила режим тиші. Тож, за словами міністра, важливо бути готовим до можливих провокацій з боку РФ.
"Тому зараз буде все спрямовано на те, щоб українська сторона була готова з відповідними командами, з відповідними напрацюваннями, модальностями. Маю на увазі, у тому числі майбутнього бачення щодо домовленості чи плану дій для досягнення справедливого сталого миру для України. І, безумовно, параметрів та обсягу пакета безпекових гарантій для України", – додав Сибіга.
Водночас він підкреслив, що наразі "світ очікує чіткого підтвердження" від Росії на згоду про 30-денне перемир'я, оскільки це "тест на готовність до миру".
Читайте також: "Прямим текстом послав американців": Чалий про реакцію Путіна на пропозицію щодо 30-денного припинення вогню
"Ми зараз бачимо з тих сигналів, які лунають з тієї сторони (РФ, – ред.), що відбуваються знову ж таки певні маніпуляції, і ми бачимо, що саме Росія зацікавлена у продовженні цієї агресії, у продовженні війни. Україна сказала чітке "так" перемир'ю, і ми підтримали американську сторону в цьому питанні", – наголосив міністр.
- У Джидді 11 березня відбулася зустріч української та американської делегацій, за підсумками якої Київ погодився на 30-денне припинення вогню з РФ, а США – відновити обмін розвідданими та безпекову допомогу.
- Очільник Кремля Володимир Путін заявив, що Росія згодна з пропозицією припинити бойові дії в Україні, але "це має призвести до довготривалого миру". У РНБО зазначили, що заява про "нюанси" – типова поведінка Росії в міжнародній політиці.
- Актуальне
- Важливе













