
Введення миротворчих сил в Україну виключене, а місія ООН не має жодних шансів, - Брайза
Метью Брайза, ексрадник держсекретаря США, колишній директор справ Європи та Євразії в Раді нацбезпеки США в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському зазначив, що для України критично важливим є те, щоб союзники продовжували постачати їй необхідне озброєння
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Я не вважаю, що зараз варто навіть припускати можливість присутності миротворців на лінії фронту між Росією та Україною, адже Росія під керівництвом Путіна ніколи на це не погодиться. Мета Путіна - окупувати, контролювати або знищити Україну як незалежну суверенну державу. Це його офіційно задекларований намір, який не має жодного стосунку до так званої "денацифікації" Києва. Тому введення миротворчих сил виключене, а місія ООН у цьому контексті не має жодних шансів", - зауважив Метью Брайза.
За його словами, натомість критично важливим є те, щоб європейські війська були на місці та продовжували постачати Україні необхідне озброєння. У разі припинення вогню Україна повинна мати достатньо військових ресурсів, щоб стримувати Росію від відновлення бойових дій. Росія має чітко розуміти, що в разі нового нападу Україна буде здатна захистити себе, відбити атаки та завдати агресору нищівних втрат.
"Щобільше, повторна агресія проти України означатиме напад на європейських військових, що створює певний рівень взаємозв’язку з НАТО, хоча й без офіційного залучення Альянсу чи Сполучених Штатів. Як на мене, станом на зараз це найкращий сценарій, на який можна сподіватися. Водночас Путін уже заявив, що не погодиться на присутність європейських військ на українській території. Ми фактично перебуваємо в ситуації повної невизначеності, де передбачити подальший розвиток подій неможливо. Крім того, Путін не має наміру припиняти війну. Ба більше, він вимагає, щоб США та їхні союзники по НАТО вивели свої війська з так званих нових країн-членів Альянсу у Східній Європі. Я не бачу жодної готовності до такого кроку серед європейських членів НАТО, вони ніколи на це не підуть", - прокоментував дипломат.
Брайза додав, що Дональд Трамп, можливо, захоче відкликати американські війська з позицій у Східній Європі , але навряд чи європейські союзники погодяться на такий крок. Як наслідок, напруженість у відносинах між США та їхніми європейськими партнерами буде зростати, і саме цього Путін прагне досягти.
- 4 березня прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албанезе заявив, що його країна відкрита для запитів на участь у миротворчих операціях в Україні.
- 8 березня речник МЗС Франції Крістоф Лемонд повідомив, що європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправки своїх військових до України, а не їхню кількість.
- 10 березня російське посольство у Канберрі, столиці Австралії, заявило, що приєднання австралійських військ до коаліції миротворців в Україні призведе до "серйозних наслідків".
- Також міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен і міністр оборони Троельс Лунд Поульсен висловили готовність відправити свої війська в Україну, якщо буде потреба.
13 березня стало відомо, що концерн Rheinmetall готовий запропонувати свою продукцію для забезпечення міжнародної миротворчої місії після завершення повномасштабної війни в Україні.
- Актуальне
- Важливе













